Tahin ve Pekmez Satışlarına Çizgi Film Dopingi - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Tahin ve Pekmez Satışlarına Çizgi Film Dopingi

CHA - Haberler | Ekonomi
Tahin ve Pekmez Satışlarına Çizgi Film Dopingi

Tatlıcı Seyidoğlu, çizgi film kahramanı Pepe'yi kulladığı tahin ve pekmez ürün gruplarında satışlarını yüzde 30 artırdı.

Tatlıcı Seyidoğlu, çizgi film kahramanı Pepe'yi kulladığı tahin ve pekmez ürün gruplarında satışlarını yüzde 30 artırdı. Şirketin genel müdürü Mehmet Göksu, "Çocukların sevgilisi haline gelen Pepe'yi ürünlerde kullanarak yeni nesile tahin ve pekmez karışımı ürünleri sevdirdik." dedi.

Mehmet Göksu, gençler için de meyveli ve daha az kalorili helva türleri ve fındık kremalı ürünler ürettiklerini aktardı.

Osmanlı reçellerini yeni nesile sevdirdiklerini belirten Göksu, "İlk defa üretimini yaptığımız kuru incir reçeli, vişneden sonra en çok talep gören ikinci ürünümüz oldu. Libya, Cezayir, Ürdün gibi ülkelerde İncir reçelimiz restoranlarda tatlı olarak müşterilere ikram ediliyor. " açıklamalarında bulundu.

Rusya ve Ürdün'e de ihracata başladıklarını anlatan Göksu, Ar-Ge yatırımları ve inovatif ürünlerle satış yaptıkları ülke adedini 15'e çıkardıklarını dile getirdi.

SEYİDOĞLU'NDAN HAFİF YAZ TATLILARI

Seyidoğlu, yaz için hafif tatlılar üretmeye başladı. Tatlılar içinde yaz helvaları, reçeller ve güllaç da bulunuyor.

Yaz aylarında gerileyen tatlı tüketimini, hafif tatlılarla artırmayı planladıklarını vurgulayan Mehmet Göksu, "Reçelde yüzde 45 meyve oranıyla tüketicinin bol meyve ve daha az şeker tüketmesine imkan tanıyoruz. Meyveli ve bol cevizli helvalarla sektöre yaz hareketliliği yaşatacağız. Geleneksel lezzetlerden taviz vermeden annelerin tarifleriyle reçel üretiyoruz. Marmelat tarzı reçel tüketen İngilizlere bile Geleneksel Osmanlı reçel ve helvalarını sevdirdik. İngiltere'nin önde gelen süpermarket zincirlerinde yılda 2 milyon dolarlık Seyidoğlu ürünü satılıyor." ifadelerini kullandı.

YENİ YATIRIMLARLA 100 İSTİHDAM DAHA

Üretim ve istihdam rakamlarına da değinen Seyidoğlu Genel Müdürü Göksu, şunları kaydetti:

"Hadımköy'de 8 bin metrekare alanda Seyidoğlu'nun yanısıra Sultanbacı, Seysu ve Çokomiss adlı 3 markayla da üretim yapıyoruz. 1990'larda günlük 150 kilo helva üretimine başlayan Seyidoğlu, günlük 25 ton helva, 20 ton tahin, 40 ton reçel, 10 ton fındık kreması üretimi yapar hale geldi. Biz, yeni sektörlerle üretim kapasitesini artırma kararı aldık. 2 bin metrekare ek üretim sahasının temelini attık. Sene sonuna kadar bitecek bu alanla 350 olan ürün türümüzü 400'e çıkaracağız. 100 ilave istihdam ile eleman adedimizi 500'e çıkaracağız. İstanbul reçel sektöründe elde ettiğimiz birinciliği Türkiye'nin tamamında yakalamayı hedefliyoruz. 40 milyon TL olan ciroyu yeni yatırımlarımızla 45 milyon TL'ye çıkaracağız."

Tahin ve Pekmez Satışlarına Çizgi Film Dopingi

CHA - Ekonomi Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500