TACETTİN ÖZKARAMAN HABERLERİ

Tacettin Özkaraman haber, Tacettin Özkaraman son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tacettin Özkaraman - 30.08.2011
300 Yıllık Tarihi Han Butik Otel Oluyor
Sakarya'nın en eski yerleşim bölgelerinden biri olan Taraklı İlçesi'ndeki 300 yıllık Hacı Atıflar Hanı'nın turizme kazandırılması amacıyla Sakarya Özel İl İdare Müdürlüğü tarafından başlatılan restorasyon çalışması sürüyor. 9 ayda tamamlanacak çalışma sonunda 300 yıllık han, butik otel olarak hizmet verecek. Taraklı Ulu Cami Mahallesi Ankara Caddesi'nde bulunan 300 yıllık Hacı Atıflar Hanı, Sakarya İl Özel İdaresinden ayrılan 1 milyon 155 bin liralık ödenekle restore edilmeye başlandı. İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından 1 milyon 155 bin liraya kamulaştırıldıktan sonra aslına uygun olarak restore edilen tarihi han tamamlanınca turizme hizmet edecek. Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman binanın alt kalarının dükkan, üst katlarının ise butik otel olacağını söyledi.
Tacettin Özkaraman - 28.08.2011
Hattat Saim Özel'in Ölümünün 6. Yılı
Hattat Saim Özel, ölümünün 6. yılında Taraklı Belediyesince düzenlenen konferansla anıldı. Taraklı Termal Kaplıcalarında düzenlenen konferansta konuşan Türkiye Yazarlar Birliği Sakarya Şubesi Başkanı Fahri Tuna, merhum Özel hakkında katılımcılara çeşitli bilgiler verdi. Taraklılı Hattat Özel'in 1919 yılında dünyaya gözlerini açtığını belirten Tuna, "Hafızlığını ikmal ettikten sonra 18 yaşındayken bir gün İstanbul'a halasını ziyarete gider. Gidiş o gidiş. Müçteba Bey, onu alır, o günlerde ülkenin tek resmi hafızlık merkezine, Nuruosmaniye İmamı Hasan Akkuş'a teslim eder. İstanbul'un ünlü camilerinde 43 yıl müezzinlik, imamlık, baş imamlık yapar. En son da İstanbul'daki dini mimarinin zirvesi Süleymaniye Camisi'nde baş imamlıktan emekli olur" dedi. 1940'lı yıllarda Türkiye'de hat sanatının büyük bir kuraklık yaşadığını ifade eden Tuna, "O dönemde hat üstatları birer birer terk-i diyar etmektedirler. Hattın can çekiştiği zor bir zamanda yönelir hatta genç hafız Saim. 10 yıl süreyle misafir öğrenci statüsüyle , bugünkü Mimar Sinan Üniversitesine devam eder" dedi. Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman ise Özel'in yüzünden tebessümün hiçbir zaman eksilmediğini kaydederek, kıraat ilimlerinde derin bilgi birikime sahip olduğunu bildirdi.
Tacettin Özkaraman - 20.08.2011
Taraklı'da Yalaza Kültürü Belgesel Film Haline Getirilecek
Sakarya'nın Taraklı ilçesindeki Yalaza kültürü belgesel film haline getirilecek. Taraklı Belediyesince Şehit Mehmet Nuri Kocabıyık Parkı'nda düzenlenen söyleşide konuşan belgesel film yönetmeni Aybars Bora Kahyaoğlu, yakın bir zamanda gösterime girecek olan İstanbul'un Şehirleri Belgeseli'nin yapım öyküsünü anlattı. Yıl sonunda gösterime girecek olan belgeselin 18 bölümden oluştuğunu ifade eden Kahyaoğlu, "Belgeselin 5 bölümü İstanbul'da çekildi. Belgeselde ayrıca tarih boyunca İstanbul'a yakın olan Bahçesaray, Kahire, Köstence, Beyrut, Filibe, Prizren, Saraybosna, Selanik, Şam, Trablus, Üsküp ve Mekke ile Medine şehirleri yer alıyor. İstanbul'a yerleştirilen ilk Türklerin Taraklı'dan götürülmüş olması açısından Taraklı da bir İstanbul şehirdir. Taraklı'daki Yalaza kültürünü de belgesel film haline getirmeyi hedefliyoruz. Böyle bir çalışmanın halkımızın yüzünü güldürecek, popüler bir eser olacağını düşünüyoruz" şeklinde konuştu. Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman ise belgesel filmin çekimi için her türlü katkıyı sağlamaya hazır olduklarını belirtti.
Tacettin Özkaraman - 06.08.2011
Taraklı'da "Kültürlü Günler"
Taraklı Belediyesi'nin 7'inci Ramazan Kültür Etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Sakaryalı Fotoğraf Sanatçısı Servet Sezgin'in 'Benim Taraklı'm' adlı dia gösterisi; Taraklı Han Sofrası'nda gerçekleşti. KATILIM Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.
Tacettin Özkaraman - 04.08.2011
Sakarya'da Ramazan Hareketliliği
Nostaljik evleriyle ziyaretçilerin ilgisini çeken Sakarya'nın Taraklı ilçesinde iş yerleri ramazan ayı dolayısıyla sahura kadar açık tutuluyor. Osmanlı mimarisinin son örneklerini taşıyan evleriyle ziyaretçilerin ilgi odağı haline gelen ilçede, ramazan hareketliliği yaşanıyor. Gündüz vakitlerinde satışların düşük seyretmesi nedeniyle esnaflar, iş yerlerini sahura kadar açık tutuyor. Kuyumcu, tuhafiye, berber, cep telefonu bayileri ve marketlerin açık olması nedeniyle ilçede ticari hayat sahura kadar canlılığını sürdürüyor. Tarihi Orhangazi Çarşısı'nda terzilik yapan İdris Doğdu (62), AA muhabirine yaptığı açıklamada, gündüz vakitlerinde işlerin azaldığını belirterek, "Ramazan olması nedeniyle ilçede gündüz pek hareketlilik yaşanmıyor. Gece çarşımız daha hareketli oluyor. Ramazanda sahura kadar iş yerimizi açık tutuyoruz. Alışverişlerimiz gece oluyor, sahur vaktine kadar çalışmaktayım" dedi. Zirai ilaç satan iş yerinin sahibi Mehmet Kalyoncu (55) da akşam saatlerinde ilçenin daha hareketli olduğunu belirterek, "Ramazanda dükkanımı sahura kadar açık tutuyorum, çevre köylerden çiftçilerimiz alışveriş için gece geliyor" diye konuştu. Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman ise ramazan nedeniyle iş yerlerinin sahura kadar açık tutulduğunu ifade ederek, çevre köylerden gelen vatandaşların alışverişlerini geç saatlerde yaptıklarını söyledi.
Tacettin Özkaraman - 02.08.2011
700 Yıllık Çınar Ağacı Yangın Tehlikesi Atlattı
Sakarya'nın Taraklı ilçesinde Bursa Anıtlar ve Koruma Kurulunca tescillenen 7 asırlık çınar ağacında çıkan yangın kısa sürede söndürüldü. Edinilen bilgiye göre, Yusufbey Mahallesi'ndeki tarihi çınar ağacında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Ağaçtan dumanlar yükseldiğini gören kişilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, gövdesi tutuşan ağaca köpük sıkarak müdahale etti. Tarihi ağaç, itfaiye ekiplerinin zamanında müdahalesiyle yanmaktan kurtarıldı. Olay yerinde inceleme yapan Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, çınarın daha kolay tutuşan kovuğunu kapatacaklarını bildirdi.
Tacettin Özkaraman - 24.07.2011
Taraklı'nın Termal Turizmde Yıldızı Parlıyor
Sakarya'nın Taraklı ilçesinde temeli atılan 1150 devre mülkün inşaatı 2014 yılına kadar tamamlanacak. Ulucami Mahallesi Yukarı Çay mevkisindeki 88 dönümlük arazide kurulması planlanan devre mülk sitesinde ilk adım atıldı. İki etap halinde inşa edilecek olan sitenin ilk etabı 3 yılda, ikinci etabı da 4 yılda tamamlanacak. Temel atma töreninde konuşan Taraklı Kaymakamı Muhlis Arslan, projenin ilçeye büyük katkı sağlayacağını söyledi. İlçenin geleceği açısından tarihi bir gün yaşadıklarını ifade eden Arslan, "İnşallah ilçemiz 3 yıl sonra çok daha farklı olacak. İlçemize talih kuşu kondu diyebiliriz" dedi. Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman ise Hacıyakup Köyü Kilhamamı mevkisinde yapılan sondaj çalışmalarında, 200 metre derinlikte 48 derece sıcaklığında termal suya ulaşıldığını hatırlatarak, projenin ilçenin kalkınmasına katkı sağlayacağını anlattı.
Tacettin Özkaraman - 24.07.2011
Taraklı'ya Termal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Kurulacak
Sakarya'nın Taraklı ilçesinde Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tıp Fakültesi ve Taraklı Termal Turizm AŞ arasında imzalanan protokol kapsamında Termal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi kurulacak. SAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Nuri Dilek, öğretim üyeleri Prof Dr. Teoman Erdem, Prof. Dr. İbrahim Tekeoğlu, Prof. Dr. Yılmaz Özkan, Prof. Dr. Hüseyin Gazi Baş, Doç. Dr. Bumin Değirmenci ve Doç. Dr. Kamil Çağrı Köse'den oluşan heyet, merkezin kurulması planlanan bölgede inceleme yaptı. Heyete eşlik eden Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman gazetecilere yaptığı açıklamada, öğretim üyelerini ilçede görmekten büyük mutluluk duyduğunu belirterek, Taraklı Termal Turizm AŞ ve SAÜ Tıp Fakültesi işbirliğiyle açılacak olan tesisin, iki veya üç yıl içinde ilçeye büyük katkı sağlayacağını söyledi.
Tacettin Özkaraman - 29.06.2011
Taraklı İlçesi'nde 'Sakin Şehir' Mutluluğu
Polonya'nın Lidzbark Warminski kentinde düzenlenen 2011 Cittaslow Genel Kurulu'nda Türkiye'den seçilen 4 'Cittaslow'dan (sakin şehir) biri olan Sakarya'nın Taraklı İlçesi'nde, bu ünvanın kazanılması büyük mutluluk yarattı. Reklam filminde 'Mümkünlü kasabası' olarak da gündeme gelen ilçenin en büyük özelliği, göç almaması ve suç oranının yok denecek kadar az olması. Türkiyenin ilk sakin şehri Seferihisar'ın (İzmir) ardından Akyaka (Muğla), Yenipazar (Aydın), Gökçeada (Çanakkale) ile birlikte Türkiye'nin 4 yeni sakin şehrinden biri olarak ilan edilen Taraklı'nın Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, ilçenin yerleşiminin Milattan Önce 2 binli yıllara kadar dayandığını söyledi.
Tacettin Özkaraman - 29.06.2011
Taraklı'nın "Sakin"Liği Tescillendi
Uluslararası Cittaslow (Sakin şehir) ağı tarafından belirlenen kriterleri yerine getiren Taraklı, sakin şehirler arasına girdi. Taraklı Belediyesi, Türkiye'nin ilk Cittaslow'u olan İzmir'in Seferihisar ilçe belediyesi aracılığıyla, şubat ayında Uluslararası Cittaslow ağına üyelik başvurusu yaptı. Polonya'nın Lidzbark Warminski kentinde yapılan 2011 Sakin Şehirler Genel Kurulu'nda, yapılan değerlendirme sonucu Sakarya'nın Taraklı ilçesi, Muğla'nın Akyaka, Aydın'ın Yenipazar, Çanakkale'nin Gökçeada ilçeleriyle birlikte Cittaslow olmaya hak kazandı. AA muhabirine açıklama yapan Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Uluslararası Cittaslow ağına başvuru işlemlerini İzmir'in Seferihisar Belediyesi vasıtasıyla yürüttüklerini belirtti.
Tacettin Özkaraman - 04.06.2011
Taraklı Kamp ve Karavancılar Festivali
Kamp tutkunları, Taraklı Kamp ve Karavancılar Festivali'nde bir araya geldi. Taraklı Belediyesi ve kaymakamlığının desteğiyle düzenlenen festival, ilçe stadında gerçekleştirildi. Karavan tutkunlarını ziyaret eden Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, ilçenin doğa cenneti olduğunu belirterek, kamp tutkunlarını ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.
Tacettin Özkaraman - 04.06.2011
Karavan Tutkunları Taraklı'da Buluştu
Sakarya'nın Taraklı İlçesi Kaymakamlığı ve Belediye tarafından düzenlenen Taraklı 1'inci Kamp ve Karavancılar Festivali'nde yurdun çeşitli bölgelerinden gelen karavan tutkunları buluştu. Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Kent Konseyi Başkanı Alaattin Yılmaz ile birlikte ilçe stadında kamp yapan karavan tutkunlarını ziyaret etti.
Tacettin Özkaraman - 21.05.2011
SAÜ’de Karavancılar Kamp Yapacak
Diğer eğitim kurumlarında olduğu gibi Sakarya Üniversitesi'nin de eğitim sonuna gelinmesi nedeniyle faaliyetlerine yaz tatili nedeniyle ara vermek zorunda kalan öğrenciler, bunu gidecekleri kendi bölgelerinde yapacakları çalışmalarla sürdürecekler. Yeni öğrenim sezonuna girilecek ilk günlerde ise Sakarya Üniversitesi Kampüs sınırları içinde Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden davet edilecek karavancıların katılımıyla 3-4 günlük bir etkinliği gerçekleştirmek için çalışmalar yapacaklar. Taraklı'da temsil edilecekler Kurdukları topluluğu sözde bırakmayıp çok iyi bir noktaya taşıma kararı alan Kamp ve Karavancılar Topluluğu öğrencileri SAÜ'nün tatile girmesine rağmen yakın illerde oturan arkadaşlarının katılımı ile Taraklı'da ki Kamp ve Karavancıla Festivali'ne katılma kararı da aldılar. Taraklı Kaymakamı Muhlis Arslan ve Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman'ında takdirleriyle karşılanan öğrencilerin bu hareketlerine (UKKF) Ulusal Kamp ve Karavancılar Federasyonu Başkanı Erdal Ötügen'den de tam destek geldi.
Tacettin Özkaraman - 29.04.2011
Hazırlıklar Başladı!
Geleneksel olarak sürdürülme kararı verilen 1. Taraklı Kamp ve Karavan Festivali için muhteşem bir yer tespiti yapıldı. Yer belirleme yanında festival süresi içinde defile ve bazı etkinlikler de düzenlenecek. Taraklı Kaymakamı Muhlis Arslan, Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, UKKF Başkanı Erdal Ötügen ve Gazeteci Şaban Mergül'ün bir araya geldikleri toplantı sonunda Taraklıyı kuş bakışı gören bir tepe seçildi.
Tacettin Özkaraman - 18.04.2011
Taraklıya Büyük Festival!
Aldığı kararları bekletmeden yürürlüğe koyduğunu söyleyen genç kaymakam Arslan Şaban Mergül'e "Bu organizasyonu mutlaka yapalım. Hem de geleneksel olarak. Böyle bir festival yöremize çok olumluluklar katar. Hatta sonraki yıllarda Avrupalı karavancıları bile davet ederek uluslar arası boyuta getiririz" dedi. Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman'ın da aynı kararlılık içinde olduğunu gören Şaban Mergül hemen telefonla Ulusal Kap ve Karavan Federasyonu Başkanı Erdal Ötügen'i arayarak Taraklı Kaymakamı Muhlis Arslan ile görüştürdü.
Tacettin Özkaraman - 18.04.2011
Taraklı'da Termal Turizm Olanakları
Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Ulucami Mahallesi'nde yapılacak olan devre mülklerin ilçenin kaderini değiştireceğini söyledi.
Tacettin Özkaraman - 17.04.2011
Miss Globe 2008 Dunya Güzeli Abazi, Mümkünlü'yü Gezdi
Miss Globe 2008'de Dünya Güzeli seçilen Almeda Abazi, haftasonu bir etkinlik için geldiği Sakarya'nın Sapanca İlçesi'ndeki programını tamamladıktan sonra, TTnet reklam filmlerinde Mümkünlü Kasabası olarak adı duyuran Taraklı İlçesi'ni gezdi. Arnavutluk temsilcisi olarak 'Dünya Güzeli' seçildikten sonra Türkiye'ye yerleşen Abazi, adını duyup merak etitği Taraklı İlçesi'ni gezmek istedi. Sapanca'da karavancıların etkinliğinin tamamlanmasından sonra Taraklı'ya giden Abazi, Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman ile birlikte tarihi konakları gezdi.
Tacettin Özkaraman - 14.04.2011
Evi Yanan Kadının Çaresizliği
-sakarya'nın Taraklı İlçesi'nde 80 yaşındaki Fatma Kara'nın yalnız yaşadığı ahşap evde sobadan sıçrayan kıvılcımlar yangına neden oldu. Komşuları tarafından kurtarılan Kara, evinin yanışını izlerken, "Ben şimdi nereye gideceğim?" diyerek ağladı. Hacımurat Mahallesi Petek Sokak'ta, Fatma Kara'ya ait iki katlı ahşap evde sobadan sıçrayan kıvılcımlar yangına neden oldu. Evden dumanların yükseldiğini gören komşuları, Kara'yı evden çıkarttı. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiyenin müdahalesine rağmen ahşap ev kısa sürede tamamen yandı. İki yıl önce kocası ölen Fatma Kara evinin yanışını gözleri dolarak izlerken, komşularına, "Ben şimdi nereye gideceğim?" dedi. Komşuları tarafından teselli edilen Fatma Kara'ya, Taraklı Kaymakamı Muhlis Arslan ve Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman yardım sözü verdi.
Tacettin Özkaraman - 26.03.2011
Taraklı'da İş Yeri Yangını
Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bitişikteki binaların ahşap olması nedeniyle yangına hemen müdahale edilmesinin olası bir felaketi önlediğini söyledi.
Tacettin Özkaraman - 08.02.2011
300 Yıllık Tarihi Han, Restore Ediliyor
Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tarihi hanın 50 yıl öncesine kadar aktif olarak kullanıldığını belirterek, binanın aslına uygun şekilde restore edileceğini ifade etti.
Tacettin Özkaraman - 24.01.2011
İmar Ve Şehircilik Dairesi’nden Taraklı İlçesi’ne Teknik Gezi
TESCİLLİ YAPILAR Ardından Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman tarafından ilçedeki tescilli yapılar hakkında sunum yapıldı.
Tacettin Özkaraman - 21.01.2011
Taraklı Belediye Başkanı Özkaraman:
Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Sakin Şehirler Birliği'ne Üye Olmaları Halinde, İtalya'dan Çin'e Kadar Bütün Üye Belediyelerle İletişim Bağı Kurabileceklerini Söyledi.
Tacettin Özkaraman - 28.10.2010
Su Numunesi Arayan Dalgıçlar İçerisinde Şelale Olan Mağara Buldular
Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman da içme suyu analizi için dalgıç getirttiklerini belirterek, "Dalgıç arkadaşlar mağara içerisinde video çekimi de yapmışlar.
Tacettin Özkaraman - 28.10.2010
Su Numunesi Arayan Dalgıçlar İçerisinde Şelale Olan Mağara Buldular
Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman da içme suyu analizi için dalgıç getirttiklerini belirterek, "Dalgıç arkadaşlar mağara içerisinde video çekimi de yapmışlar.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Tacettin Özkaraman Haberleri | Tacettin Özkaraman Kimdir - Haberler - Sayfa 8 - Tacettin Özkaraman haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Tacettin Özkaraman kimdir, hayatı ve biyografisi. Sakarya'da Atıl Durumdaki Hastane Binası Liseye Çevrilecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.11.2021 12:36:35. #1.14#

title