Tablo Hediye Etmek İçin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yolunu Gözlüyor

Tablo Hediye Etmek İçin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yolunu Gözlüyor

Tablo hediye etmek için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yolunu gözlüyorİSTANBUL - Mücevherden oluşan Allah-ü Teala'nın 99 isminin bulunduğu en büyük Esma-ül Hüsna eserini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hediye eden Ermeni asıllı Türk vatandaşı kuyumcu ustası Şenol Vayvalako, şimdide besmele yazılı tabloyu...

Tablo hediye etmek için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yolunu gözlüyor

İSTANBUL - Mücevherden oluşan Allah-ü Teala'nın 99 isminin bulunduğu en büyük Esma-ül Hüsna eserini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hediye eden Ermeni asıllı Türk vatandaşı kuyumcu ustası Şenol Vayvalako, şimdide besmele yazılı tabloyu hediye etmek için 3 gündür Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yolunu gözlüyor.
Antalya'da yaşayan Ermeni asıllı Türk vatandaşı kuyumcu ustası Şenol Vayvalako, Çamlıca Camii için 2,5 metre uzunluğunda ve 1 metre yüksekliğinde besmelenin yazılı olduğu bir tabloyu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hediye etmek için Erdoğan'ın yolunu gözlüyor. Daha önce mücevherden Allah-ü Teala'nın 99 isminin bulunduğu en büyük Esma-ül Hüsna eserini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hediye eden Şenol Vayvalako, şimdide Çamlıca Camii için 2,5 metre uzunluğunda ve 1 metre yüksekliğinde besmelenin yazılı olduğu tabloyu Erdoğan'a hediye etmek istiyor. Vayvalako, 14 bin çivi, 16 bin değerli taş ve 8 kilogram ağırlığında altın suyuna batırılmış tel tabloyu hediye etmek için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Huber Köşkü yolunda 3 gündür bekliyor.
3 Gündür Sokaktayım Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Bekliyorum
Sipariş üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ulaşmak isteyen Ermeni asıllı Türk vatandaşı kuyumcu ustası Şenol Vayvalako, "Cumhurbaşkanımıza ufak bir hediyem var. Kendisine ulaşmaya çalışıyorum. 3 gündür buradayım. Kendisinin gelmesini bekliyorum. Sokakta bekliyorum sağ olsun çay ocağındaki arkadaşlar misafir etti. Meramımı anlatmak için sokaktayım 3 gündür. Umarım cumhurbaşkanına ulaşırım. Yetkili birisini bekliyorum beklemeye de devam edeceğim. Cumhurbaşkanımıza bundan 2 sene önce Esma-ül Hüsna tablosunu yaptım. Kendisi ve eşi bir tablo daha yapmamı istedi. Bu tabloyu yaptım. Kendisine ulaşamadım. Meramımı anlatmak için sadece bu yol kalmıştı bana geldim buraya kendisine ulaşmaya çalışıyorum. Umarım yetkili birisine ulaşırım. Cumhurbaşkanına ulaştırırlar beni" dedi.
Çamlıca Camii İçin Yapıldı
Tablonun swarovski taşlardan altın kaplama tellerden yapıldığını belirten Vayvalako,"Biz bu tabloyu Ak Parti amblemi olarak yeni anayasa olarak, yeni bir düzen olarak, yeni bir atılım olarak bir anlam kazanması için bismillah deyip yola çıktık. Çamlıca Camii'ne yapılmasını istemiştik. Böyle bir eser yaptık kendisine. Ulaştırabilirsek sesimizi duyurabilirsek basın kanalıyla ya da Ak Partiden birisiyle cumhurbaşkanına ulaştırabilirsek çok sevinirim" şeklinde konuştu.