Tabipler Odası Haberleri

Tabipler Odası haber, Tabipler Odası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tabipler Odası - 19.4.2020
Fransa Başbakanı: "1945'ten daha kötü bir ekonomik kriz geliyor"
Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını nedeni ile ülke ekonomileri ve sağlık sistemleri zor günler geçiriyor. Fransa Başbakanı Edouard Philippe ve Fransa Sağlık Bakanı Olivier Veran bugün korona virüs salgını ile mücadele hakkında ortak basın toplantısı düzenledi. Başbakan ve Sağlık Bakanı, Fransa'da 11 Mayıs'ta sona ermesi beklenen sokağa çıkma yasağı ve yasaktan sonrası hakkında halkı bilgilendirdi. Fransa Tabipler Odası'nın karşı çıkmasına rağmen 11 Mayıs tarihinden itibaren okulların açılacak olması hakkında açıklama yapan Başbakan Philippe, "Okullar kademeli olarak açılacak.
Tabipler Odası - 16.4.2020
Fransa Tabipler Birliği Macron'un kararına karşı çıktı: "Karar mantıksız"
Fransa Tabipler Odası Başkanı Doktor Patrick Bouet, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un 11 Mayıs'ta okulları açma kararını yorumladı.
Tabipler Odası - 6.4.2020
Teknopark İstanbul, TÜRKPATENT desteğiyle inovatif projelere destek sağlayacak
Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) iş birliğiyle kampüsünde Bilgi ve Doküman Birimi'ne yer veren Teknopark İstanbul, bu birimle bünyesindeki firma ve girişimcilere sınai haklar konusunda destek sağlamayı hedefliyor.
Tabipler Odası - 2.4.2020
1500 aileye erzak yardımı
Koronavirüs salgınından dolayı sokağa çıkamayan 65 yaşındaki ihtiyaç sahibi vatandaşlara erzak yardımı yapan Torbalı Ticaret Odası, 1500 ihtiyaç sahibi aileye de erzak yardımı yapacak.
Tabipler Odası - 27.3.2020
DİYARBAKIR 4 yıldızlı otelde sağlık çalışanlarına ücretsiz konaklama
'ELİMİZDEN NE GELİYORSA YAPMAYA HAZIRIZ' Otelin Genel Müdürü Seydoş Özdemir, "Türkiye ve dünya genelinde koronavirüs salgını ile mücadele etmekteyiz. Ülke olarak şehir olarak eminim ki üstesinden geleceğiz. Bizler de yönetim olarak bu konuda neler yapabiliriz, nasıl bir yol izleyebiliriz diye düşündük. Özellikle dün itibariyle yönetim kurulu başkanımızın almış olduğu karar doğrultusunda Diyarbakır'daki bütün sağlıkçılarımıza kapılarımızı sonuna kadar açtık. Bu konuda İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Tabipler Odası Başkanlığı ile istişare ederek bu kararı yürüteceğiz.
Tabipler Odası - 27.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ-14
'ELİMİZDEN NE GELİYORSA YAPMAYA HAZIRIZ' Otelin Genel Müdürü Seydoş Özdemir, "Türkiye ve dünya genelinde koronavirüs salgını ile mücadele etmekteyiz. Ülke olarak şehir olarak eminim ki üstesinden geleceğiz. Bizler de yönetim olarak bu konuda neler yapabiliriz, nasıl bir yol izleyebiliriz diye düşündük. Özellikle dün itibariyle yönetim kurulu başkanımızın almış olduğu karar doğrultusunda Diyarbakır'daki bütün sağlıkçılarımıza kapılarımızı sonuna kadar açtık. Bu konuda İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Tabipler Odası Başkanlığı ile istişare ederek bu kararı yürüteceğiz.
Tabipler Odası - 14.3.2020
İNTERNET VE SOSYAL MEDYADA ÖNE ÇIKAN YURT HABERLERİ
RİZE İLE İZMİR ARASINDA KOLONYA REKABETİ; ÇAY MI ZEYTİN Mİ? ** Rizelilerden dezenfektan için 'çay kolonyası' önerisi** Zeytin kolonyası koronavirüse savaş açtıTÜRKİYE'de görülen 'koronavirüs' vakası sonrası dezenfektan amacıyla satışları artan 'kolonya' için Rizeliler, çay katkılı türünün en...
Tabipler Odası - 14.3.2020
RİZE İLE İZMİR ARASINDA KOLONYA REKABETİ; ÇAY MI ZEYTİN Mİ -1
** Rizelilerden dezenfektan için 'çay kolonyası' önerisi** Zeytin kolonyası koronavirüse savaş açtıTÜRKİYE'de görülen 'koronavirüs' vakası sonrası dezenfektan amacıyla satışları artan 'kolonya' için Rizeliler, çay katkılı türünün en etkili olduğunu iddia etti.
Tabipler Odası - 13.3.2020
14 Mart Tıp Bayramı
Ordu Tabipler Odası Başkanı Esra Yancar Demir, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Tabipler Odası - 7.3.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-2
Görüntü Dökümü -------------- -Emeç'in mezarından genel ve detay görüntü -Katılanlardan genel ve detay görüntü -Ailesi, Ahmet Hakan, Doğan Hızlan, Sedat Ergin'in anma töreninden görüntüleri -Ahmet Hakan'ın konuşması -Dua edilmesi -Genel ve detaylar 07.03.2020 - Haber Kodu : 200307072_ ======================== 15-İBB MOBİL HİJYEN FİLOSUNUN TANITIMI YAPILDI İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yenikapı'da 'Corona Hijyen Tanıtım Etkinliği'ne katıldı. İmamoğlu, burada, İBB olarak, korona virüsü dahil olmak üzere, her türlü virüse karşı önlem amaçlı hizmet verecek, mobil hijyen filosunu tanıttı.  Koronavirüsün Dünya Sağlık Örgütü tarafından da ciddi bir tehdit olarak kabul edildiğini belirten İmamoğlu, "Biz, İBB olarak, özellikle son birkaç haftada koronavirüs salgını ile ilgili çeşitli tedbirler almaya ve ekiplerimizi hazırlamaya başladık. Koronavirüs vakaları ortaya çıkmaya başladığı andan itibaren, Sağlık Daire Başkanlığı'mız konuyu büyük bir hassasiyetle gündemine aldı. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu'nun açıklamaları anlık olarak takip edilmeye, İstanbul Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu İstanbul Tabipler Odası ve konuyla ilgili akademisyenlerle görüş alışverişi içinde süreci anlamaya, hazırlık yapmaya ve yönetmeye başladık.
Tabipler Odası - 7.3.2020
İBB MOBİL HİJYEN FİLOSUNUN TANITIMI YAPILDI
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yenikapı'da 'Corona Hijyen Tanıtım Etkinliği'ne katıldı. İmamoğlu, burada, İBB olarak, korona virüsü dahil olmak üzere, her türlü virüse karşı önlem amaçlı hizmet verecek, mobil hijyen filosunu tanıttı.  Koronavirüsün Dünya Sağlık Örgütü tarafından da ciddi bir tehdit olarak kabul edildiğini belirten İmamoğlu, "Biz, İBB olarak, özellikle son birkaç haftada koronavirüs salgını ile ilgili çeşitli tedbirler almaya ve ekiplerimizi hazırlamaya başladık. Koronavirüs vakaları ortaya çıkmaya başladığı andan itibaren, Sağlık Daire Başkanlığı'mız konuyu büyük bir hassasiyetle gündemine aldı. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu'nun açıklamaları anlık olarak takip edilmeye, İstanbul Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu İstanbul Tabipler Odası ve konuyla ilgili akademisyenlerle görüş alışverişi içinde süreci anlamaya, hazırlık yapmaya ve yönetmeye başladık.
Tabipler Odası - 6.3.2020
Çevreye zararlı yatırım gelmesin
Torbalı OSB'de tarımsal üretimin yüksek olduğu verimli arazilere yakın bir noktada akü geri dönüşüm tesisi kurulması için bakanlıktan olur gelmesiyle birlikte bölge sakinlerinden tepkiler gelmeye başlamıştı.
Tabipler Odası - 27.2.2020
Dr. Özkaya, " Bütün fikirler ihtiyaçlardan doğar"
EÜ'de "Patent ve Fikri Hakların Korunması/Teknopark Mevzuatı ve Uygulamaları Bilgilendirme Programı"
Tabipler Odası - 25.2.2020
BEÜ'ye patent başvurusu sayısında büyük artış
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'ne Zonguldak Teknopark'ın da katkısı ile patent başvuru sayısı 9'a yükseldi.
Tabipler Odası - 24.2.2020
ESTÜ ile EOSB arasında "sanayi-üniversite iş birliği" protokolü imzalandı
Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) ile Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) arasında iş birliği protokolü imzalandı.
Tabipler Odası - 20.2.2020
MÜDAD Başkanı Çelebi dizi ile ilgili gerekli hukuki işlemlerin başlatılacağını açıkladı
"Yasalarımıza göre mesleğimizin yapılış şeklini bu şekilde aksettirmek suçtur" Dizide bahsi geçen sahnenin hem mümessilleri hem de sağlık çalışanlarını zan altında bıraktığını belirten Çelebi, şunları kaydetti: "Mesleğimizin uygulanmasını sağlayan TİTCK'ndan gerekli işlemlerin yapılmasını talep edeceğiz. Yasalar ve yönetmeliklere göre bu şekilde bir senaryo yazımı suçtur. Yetkili makamlarımızdan gerekli tepki ve işlemlerin yapılmasını bekliyoruz. Sağlık Bakanlığını, sağlık çalışanları meslek örgütlerini, TTB, Türkiye Eczacılar Odası, ilaç firmalarını sağlık ile ilgilenen sivil toplum kuruluşları ve kitle kurumlarını bu itibarsızlaştırmaya karşı tepki vermeye davet ediyoruz. Bundan dolayı da pek çok ilaç firması yetkilileri, Tabipler Odası başkanları tarafından ilgili birimlere uyarılar yapıldı.
Tabipler Odası - 3.2.2020
EBİLTEM' de "Enerji Sektörü Buluşması"
Ege Üniversitesi Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Teknoloji Transfer Ofisi (EBİLTEM-TTO) tarafından düzenlenen "Sektör Günleri" kapsamında Ege Üniversitesi, İzmir Ticaret Odası ve İzmir Ekonomi Üniversitesi işbirliğiyle "Enerji Sektörü" konulu buluşma gerçekleştirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tabipler Odası Haberleri | Tabipler Odası Haber - Haberler - Sayfa 2 - Tabipler Odası haberleri, son dakika tabipler odası haber ve gelişmeleri burada. Teknopark ve Uludağ TTO, BEBKA Teknik Destek Programına damga vurdu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 01:38:49. #1.14#
title