Tabip Üsteğmen Uluğ Hala Bulunamadı

Tabip Üsteğmen Uluğ Hala Bulunamadı

Jandarma Genel Komutanlığınca, Şırnak'ta Konuşlu Jandarma Komando Tugay Komutanlığı Emrinde Görevli Jandarma Tabip Üsteğmen Mehmet Fatih Uluğ'un Bulunması Amacıyla Tüm Bölgede Yoğun Arama Faaliyeti İcra Edildiği, Ancak Şu Ana Kadar Kendisine Ait Bir İze Rastlanmadığı Belirtilerek, 'Mevcut Bilgiler Işığında Tabip Üsteğmen Uluğ'un Kendi İnisiyatifi ile Birliğini İzinsiz Olarak Terk Etmiş Olabileceği Değerlendirilmektedir' Denildi.

Tabip Üsteğmen Uluğ Hala Bulunamadı

Jandarma Genel Komutanlığınca, Şırnak'ta konuşlu Jandarma Komando Tugay Komutanlığı emrinde görevli Jandarma Tabip Üsteğmen Mehmet Fatih Uluğ'un bulunması amacıyla tüm bölgede yoğun arama faaliyeti icra edildiği, ancak şu ana kadar kendisine ait bir ize rastlanmadığı belirtilerek, ''Mevcut bilgiler ışığında Tabip Üsteğmen Uluğ'un kendi inisiyatifi ile birliğini izinsiz olarak terk etmiş olabileceği değerlendirilmektedir'' denildi.

Jandarma Genel Komutanlığından yapılan yazılı açıklamada, bazı basın ve yayın organlarında, Jandarma Tabip Üsteğmen Uluğ'un akıbeti hakkında değişik haber ve yorumlar yer aldığı hatırlatıldı.

Açıklamada, olayın cereyan şekline ilişkin şu bilgiler verildi:

''1 Aralık 2007 günü, birlik, operasyon amacı ile bir bölgeye intikal etmiş ve kötü hava koşulları nedeniyle 2-3 Aralık 2007 gecesi operasyona son vererek yine bölgede bulunan bir üs bölgesine yaya olarak intikale başlamıştır.

Yaya intikal sırasında, Tabur Komutanı dahil bir çok personel Tabip Üsteğmen Uluğ'un birlikle beraber yürümekte olduğunu görmüş ve sabah saat 04.00 sıralarında üs bölgesine varılmıştır.

Üs bölgesinde birliğin unsurları yeniden tertiplenmiş ve istirahat verilmiştir. Burada da birçok personel tarafından Tabip Üsteğmen Uluğ'un üs bölgesinde bulunduğu görülmüştür.

Aynı gün saat 15.00 sıralarında, birliğin tekrar hareket hazırlığı yaptığı sırada Tabip Üsteğmen Uluğ'un mevcut olmadığı tespit edilmiştir.

Yapılan yaklaşık üç günlük operasyon sırasında bölgede hiçbir terörist ile karşılaşılmamış, herhangi bir temas veya görüntü alma olmamış ve bölgeye ilk intikal dışında helikopter kullanılmamıştır. Bu nedenle bazı basın ve yayın organlarında yer aldığı gibi personelin herhangi bir yerde unutulmuş olması söz konusu değildir.

Tabip Üsteğmen Uluğ'un bulunması amacıyla tüm bölgede yoğun arama faaliyeti icra edilmekte olup, bu ana kadar kendisine ait bir ize rastlanmamıştır.

Olayla ilgili çok yönlü araştırmalara devam edilmektedir. Mevcut bilgiler ışığında Tabip Üsteğmen Uluğ'un kendi inisiyatifi ile birliğini izinsiz olarak terk etmiş olabileceği değerlendirilmektedir.''

Kaynak: AA