Swift Haberleri

Swift haber, Swift son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Swift - 04.10.2019
500 milyar dolarlık mücevher pazarı İstanbul'da toplanıyor
Ticaret savaşlarındaki en büyük koz swift probleminin, ihracatı artırmak adına büyük bir problem olduğuna işaret eden Kamar, "Böylesi bir dönemde para yerine geçen altın, ticaretteki ana araçlardan biri olmalı.
Swift - 01.10.2019
2019 MTV Avrupa Müzik Ödülleri'nin Adayları belli oldu
MTV, 2019 MTV Avrupa Müzik Ödülleri için adaylarını açıkladı. Ariana Grande "thank you, next" ile aralarında 'En İyi Sanatçı', 'En İyi Video Klip' ve 'En İyi Şarkı' kategorilerinin de yer aldığı 7 adaylıkla lider konumda yer alıyor. Onu 6 adaylıkla Shawn Mendes ve EMA'da ilk kez aday olan Lil Nas X ve Billie Eilish takip ediyor. Latin Amerikalı sanatçı J Balvin, 'En İyi Sanatçı' kategorisi de dahil 5 kategoride aday oldu ve onu Lizzo ve Taylor Swift 'En İyi Amerikalı Sanatçı' kategorisi dahil 4 kategoride aday olarak takip ediyorlar.
Swift - 05.09.2019
Teb, uluslararası ödeme sistemi swift gpı'a katıldı
TEB Nakit Yönetimi, yurt içi ve yurt dışı bankalara gerçekleştirilen ithalat ve görünmeyen kalem ödemeleri ile ilgili SWIFT gpi bilgisini CEPTETEB İnternet Şubesi üzerinden izleme özelliğini devreye aldı.
Swift - 05.09.2019
TEB, uluslararası ödeme sistemi Swift GPI'a katıldı
Türk Ekonomi Bankası (TEB) Nakit Yönetimi, yurt içi ve yurt dışı bankalara gerçekleştirilen ithalat ve görünmeyen kalem ödemeleri ile ilgili Swift GPI (Global Payments Innovation) bilgisini CEPTETEB İnternet Şubesi üzerinden izleme özelliğini devreye aldı.
Swift - 28.08.2019
Akbank'tan "İnternetten Swift İzleme Özelliği"
Uluslararası para transfer sistemi SWIFT'in 2017 yılında başlattığı Global Payment Innovation (GPI) sistemine katılan Akbank, müşterilerine döviz transferinde, talimat verdikleri andan transferin gerçekleştiği ana kadar geçen tüm süreci görüntüleme ayrıcalığı sunuyor.
Swift - 11.08.2019
Gökyüzü şöleni: Perseid göktaşı yağmuru
Halk arasında 'yıldız kayması' olarak da bilinen göktaşı yağmuru hakkında konuşan İstanbul Aydın Üniversitesi Gök Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Orhan Gölbaşı, "Perseid Göktaşı yağmuru her yıl yaklaşık olarak 23 Temmuz-20 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşir. Maksimum meteor yağmuru ise 12 ve 13 Ağustos geceleri olur. Bu kalıntıların kaynağı olan Swift-Tuttle Kuyruklu Yıldızı 133 yıllık bir döneme sahiptir.
Swift - 08.07.2019
TEB'den KOBİ'lere özel, avantajlı masraf paketleri
Dış ticarete özel paket TEB'in global anlamda büyümek ve rekabette tutunmak isteyen KOBİ'ler için hayata geçirdiği KOBİ dış ticaret masraf paketiyle ihracat veya ithalat yapan, potansiyelini arttırmak isteyen veya dış ticarete yeni adım atacak KOBİ'ler, bir yıl boyunca sınırsız çek tahsilat işlemi ve kurumsal internet şubesinden ve CEPTETEB kurumsal kanallarından sınırsız EFT, havale işlemi ile 40'ar adet Giden YP Havale Komisyonu, Swift giderleri ve dış ticarete yönelik farklı işlemleri ekstra ücret ödemeden gerçekleştirebilecek.
Swift - 18.06.2019
Bulgaristan'daki NATO tatbikatında 1 asker öldü
Bulgaristan'ın güneydoğusundaki Çeşnigirovo Hava Üssü'nde devam eden NATO'nun "Swift Response 19" tatbikatında paraşütü açılmayan Kanadalı bir askerin hayatını kaybettiği bildirildi.
Swift - 25.03.2019
Garanti İnternet'ten "Swift Takip Raporu" Özelliği
Garanti Bankası, yurt içi ve dışındaki bankalara yapılan döviz transferi (Swift) işlemlerini internet bankacılığına eklediği "Takip Raporu" fonksiyonu ile izleme imkanı sundu.
Swift - 12.02.2019
Türkiye'de Yılın Otomobili Adayları Resmen Açıklandı
Türkiye'de Yılın Otomobili (2019) Yarışmasına Katılacak Araçlar BMW X2 BMW X3 Dacia Duster DS 7 Crossback Ford Focus Ford EcoSport Honda CR-V Hyundai Kona Jaguar i-Pace Jaguar E-Pace Kia Stonic Kia Stinger Mercedes-Benz A Serisi Mercedes-Benz B Serisi Mitsubishi Eclipse Cross Skoda Karoq, Suzuki Jimny Suzuki Swift Toyota Corolla Volkswagen T-Roc Volvo XC40 11 Mart tarihinde, OGD üyeleri tarafından ilk oylamayla 7 finalist belirlenecek.
Swift - 10.02.2019
2019 Astronomi Takvimi: Bu Yıl Gerçekleşecek 20 Önemli Gök Olayı
12-13 Ağustos: Perseid (Perse) Göktaşı Yağmuru 17 Temmuz'dan 24 Ağustos'a kadar devam edecek gök taşı yağmurunun en aktif olduğu tarih 12 Ağustos olacak. 1862'de keşfedilen Swift-Tuttle Kuyruklu Yıldızı'nın geride bıraktığı parçaların sebep olduğu Perseid Göktaşı Yağmuru sırasında, saatte ortalama 60 parlak göktaşı gözlemlenebilecek.
Swift - 01.02.2019
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: (2)
"Niye değiştiriliyor?" sorusuna Kılıçdaroğlu, şu yanıtı verdi: "Dava açılıyor, görüşülecek. Oradaki hakim değiştiriliyor görüşmeye başlamadan. AK Parti militanı hakim getiriliyor. Cumhuriyet tarihinde örneği olmayan yüksek miktarlarda tazminata mahkum ediliyor. Avukat, 'Delilleri topla' diyor. Delilleri toplamaya gerek bile duymuyor. Tabii bu birinci derece daha sonra diğer mahkemelere de gidecek. Ben bunları AİHM'ye kadar götüreceğim. Benim hakkımda açılan tazminat davalarından son kertede kaybettiğim bir dava var. O da zamanında Anayasa Mahkemesine başvurmadığım gerekçesiyle. Biz o gerekçeyi de haklı bulmadık ve onu AİHM'ye taşıdık. Davaların tamamında haklıyım." AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki'nin kendi aleyhine açtığı davaların tamamını Yargıtay aşamasında kazandığını belirten Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Şimdi alt mahkemede, gene aleyhime sonuçlanabilir. Alt mahkemelerin verdiği kararları biz gayet iyi biliyoruz. Hangi baskılarla karşı karşıya geldiklerini, hakimlerin nasıl değiştirildiğini de gayet iyi biliyorum. Oradaki hakimlere ben hakim demiyorum zaten. Hakim vicdanıyla, hukukun üstünlüğüne göre karar verir. Sen bir bankanın dekontuna, bir swift kaydına nasıl yok dersin? Ne demek paralar gitmemiş?" Yüksek tazminatlar dolayısıyla evini sattığını ve bu para tazminatı karşılamadığı için 200 bin lira civarında bir borç alarak tazminatı ödediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Ama davaları kazanacağım ben.
Swift - 28.01.2019
Al Jazeera: İran Ulusal Kripto Para Birimi Planlarını Duyuracak
Al Jazeera'da yer alan habere göre, söz konusu ulusal kripto para birimi gelecek hafta İran'ın başkenti Tahran'da düzenlenecek olan ve bu yıl "Blockchain Devrimi" temasının ele alınacağı Elektronik Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Konferansı'nda duyurulacak. ABD'nin İran üzerinde uyguladığı ekonomi yaptırımlarının ardından İran Merkez Bankası'nın uluslararası bankacılık ağı Swift'ten çıkarılması ve ABD para birimine erişimin kısıtlanmasının ardından, ülkede ekonomik sıkıntılar baş göstermeye başlamıştı.
title