Süzer: Başkan Ataç Üzerime Yürüyüp, Tehdit Etti

Süzer: Başkan Ataç Üzerime Yürüyüp, Tehdit Etti

Ahmet Süzer, Bugün Yapılan Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısında Yaşanan Gerginlikte DSP'li Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç'ın Üzerine Yürüyerek Kendisini Tehdit Ettiğini Söyledi.

Süzer: Başkan Ataç Üzerime Yürüyüp, Tehdit Etti

AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Ahmet Süzer, bugün yapılan Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında yaşanan gerginlikte DSP'li Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç'ın üzerine yürüyerek kendisini tehdit ettiğini söyledi.

Süzer, yaptığı yazılı açıklamada, bugün Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında AK Parti grubunun saldırıya uğradığını kaydetti. Eskişehir adına çok talihsiz bir toplantı yaşandığını vurgulayan Süzer şöyle dedi: "Toplantıda gündem maddelerinin büyük bir çoğunluğu oy birliği ile geçti. AK Parti grubu olarak toplam 26 maddeden 4 maddeye karşı oy vermemiz, DSP grubunca kendilerine yakışmayacak şekilde tepkiyle karşılanmıştır."

Başkan Ataç'ın toplantı sırasında AK Parti grubunun üzerine yürüdüğünü dile getiren Süzer, "Ataç, üzerime yürümüş ve bir kabadayı edasıyla dışarıda kavgaya çağırmıştır. Toplantının bitmesi sonrasında DSP grubu meclis üyeleri ve dinleyici sıralarından gelen grup, AK Partili meclis üyelerinin üzerine yürüdü. Hakaret ve tehditlerde bulundu. AK Parti grubu olarak Büyükşehir Meclisinde can güvenliğimiz yoktur. Yaşanan bu tavır ve davranışlar karşısında meclisin güvenliğinin daha sıkı sağlanması gerektiği bir kez daha ortaya çıkmıştır" diye konuştu.