Süveyş Kanalı Haberleri

Süveyş Kanalı haber, Süveyş Kanalı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Süveyş Kanalı - 28.09.2019
Dha yurt bülteni -2
'İZMİR KUŞ CENNETİ MUTLAKA KORUNMALI' Suların ısınmasına bağlı olarak tropikal denizlerden gelen 'istilacı' diye tabir edilen aslan ve balon balıklarında da artışların gözlemlendiğini aktaran Prof. Dr. Sunlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bunlar aslında Akdeniz'de bulunmayan türler. Yerel ve ekonomik türlerin yok olmasına neden olarak istilacı ve yayılmacı bir davranış biçimi gösteriyorlar. Bu türler küresel iklim değişikliğinin artışına bağlı olarak Akdeniz ve Ege Denizi'nde de yoğun olarak son yıllarda artış göstermeye başladılar. Bu trend böyle devam ederse önümüzdeki yıllarda Süveyş Kanalı'nda ya da tropik sulardan gelen türlerin sayısında artış bekliyoruz.
Süveyş Kanalı - 13.09.2019
Akdeniz'de rastlanan balığa "Fenerbahçe" adı verildi
Küresel iklim değişikliği ve Akdeniz'in ısınmasıyla tropik denizlerde yaşayan canlıların Süveyş Kanalı üzerinden bu bölgelere giriş yaptığını tespit ettiklerini belirten Turan, şöyle konuştu: "Akdeniz'in ısınması Türkiye denizlerine doğru bir göç oluşturmaktadır.
Süveyş Kanalı - 03.09.2019
Mauritius Turizm Bakanı Gayan İstanbul'da
Türkiye'de, iki ülke arasındaki iş birliğini artırmak üzere bulunduklarını dile getiren Anil Gayan, şunları söyledi: "Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan Afrika ülkelerine ziyaretlerde bulundu ve Türk Hava Yolları, uçuşlarıyla Türkiye'nin Afrika'daki etkilerini artırıyor. Mauritius Adası'na THY ile 9 saatlik uçuşla ulaşabilirsiniz. THY ile iş birliğimiz giderek büyüyor. Biz bir ada ülkesiyiz. Süveyş Kanalı açılmadan önce bir ticaret geçiş noktasıydık.
Süveyş Kanalı - 29.08.2019
Girit'ten Yemen'e destabilizasyonun adı: İsrail
Yaz mevsimini geride bırakıyoruz. Ancak jeopolitik fay hatlarındaki çatırtılarla ortaya çıkan enerji, Doğu Akdeniz sularının yaklaşan kış mevsiminde ve 2020 yılının ilk aylarında da sıcaklığını muhafaza edeceğine işaret ediyor. Kıbrıs Adası'nın karasularındaki enerji havzaları, iç savaşların yaşandığı Libya ve Suriye, Filistin devletini ortadan kaldırmaya çalışan İsrail, Sina Yarımadası'nda terörle mücadele ederken Süveyş Kanalı'nın güvenliğini muhafaza etmeye çalışan Mısır, Suriye'yi küresel mücadelelerinin parçası haline getiren ABD ve Rusya topyekün bu sıcak mı sıcak bölgenin etrafında birer mevzi haline dönüşmüş durumda.
Süveyş Kanalı - 25.08.2019
Haftanın tarihine bakış
1936- İngiltere, Süveyş Kanalı dışında, Mısır'a bağımsızlığını verdi.
Süveyş Kanalı - 21.08.2019
İran'a ait petrol tankeri Suudi Arabistan yakınlarında arızalandı
İran'a ait "Happiness 1" adlı petrol tankeri de 30 Nisan'da Kızıldeniz'de, Süveyş Kanalı'na doğru hareket halindeyken motoru arızalanmış ve onarılması için Suudi Arabistan tarafından Cidde Limanı'na çekilmişti.
Süveyş Kanalı - 04.08.2019
Haftanın tarihine bakış
2015- Mısır'da, "Yeni Süveyş Kanalı", Arap ve bazı yabancı ülkelerin devlet başkanlarının katıldığı törenle hizmete açıldı.
Süveyş Kanalı - 30.07.2019
Bakan Turhan: Küresel ölçekte lojistik üs konumundayız
'KÜRESEL ÖLÇEKTE LOJİSTİK ÜS KONUMUNDAYIZ' Türkiye'nin konumu gereği dünyada lojistik bir üs konumunda olduğunu söyleyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, "Sınırlarının yüzde 70'inden fazlası denizlerle çevrili, üç kıtanın geçiş yolunda bulunan bir ülkede yaşıyoruz. Cebelitarık Boğazı ile Atlas Okyanusu'na, Süveyş Kanalı ile Arap Yarımadası ve Hint Okyanusu'na, Türk boğazlarının Karadeniz-Akdeniz bağlantısıyla Avrasya ve Uzak Doğu'ya uzanan bir ulaşım ağının tam ortasındayız.
Süveyş Kanalı - 30.07.2019
DHA YURT BÜLTENİ-9
'KÜRESEL ÖLÇEKTE LOJİSTİK ÜS KONUMUNDAYIZ' Türkiye'nin konumu gereği dünyada lojistik bir üs konumunda olduğunu söyleyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, "Sınırlarının yüzde 70'inden fazlası denizlerle çevrili, üç kıtanın geçiş yolunda bulunan bir ülkede yaşıyoruz. Cebelitarık Boğazı ile Atlas Okyanusu'na, Süveyş Kanalı ile Arap Yarımadası ve Hint Okyanusu'na, Türk boğazlarının Karadeniz-Akdeniz bağlantısıyla Avrasya ve Uzak Doğu'ya uzanan bir ulaşım ağının tam ortasındayız.
Süveyş Kanalı - 24.07.2019
Yemen kıyısı yakınlarında terk edilen tanker, patlama tehlikesi taşıyor
Geçen yıllara ve su akımlarına bağlı olarak tankerden bir sızıntının, Babu'l Mendeb Boğazı'ndan Süveyş Kanalı'na kadar ulaşabileceğini belirten Lowcock, "Böyle bir felaketin çevre, nakliye yolları ve küresel ekonomi üzerindeki etkisini hayal etmeyi size bırakıyorum.
Süveyş Kanalı - 21.07.2019
Haftanın tarihine bakış
1956- Mısır Cumhurbaşkanı Cemal Abdül Nasır, Süveyş Kanalı'nı millileştirdi.
Süveyş Kanalı - 20.07.2019
Suudi Arabistan, alıkoyduğu İran'a ait petrol tankerini serbest bıraktı
Söz konusu tanker, 30 Nisan'da Kızıldeniz'de, Süveyş Kanalı'na doğru hareket halindeyken motoru arızalanmış ve onarılması için Suudi Arabistan tarafından Cidde Limanı'na çekilmişti.
Süveyş Kanalı - 04.07.2019
"Riyad yönetimi İran tankerinin çıkışına izin vermiyor"
"Happiness 1" petrol tankeri, 2 Mayıs'ta Süveyş Kanalı'na doğru hareket halindeyken motor hanesinde meydana gelen teknik arıza nedeniyle Suudi Arabistan'ın Cidde Limanı'na demirlemişti.
Süveyş Kanalı - 04.07.2019
DHA İSTANBUL - (ÖZEL) - DENİZLERİMİZDE 450 İSTİLACI TÜR TEHDİDİ…
ÖLÜMCÜL TÜRLER AYVALIK'TA BİLE RAPORLANDI Süveyş Kanalı'nın genişletilmesiyle de Akdeniz'e hızlı bir giriş olduğunu vurgulayan Doç.
Süveyş Kanalı - 23.06.2019
TEMİZ ÇEVRE TEMİZ SU - Türkiye'nin denizleri istilacı türlerden korunacak
AA muhabirinin edindiği bilgilere göre, Süveyş Kanalı'nın açılması, gemilerin balast sularının denizlere boşaltılması ve deniz suyu sıcaklığının artması gibi gelişmeler nedeniyle birçok yabancı tür Türkiye denizlerinde görülmeye başlandı.
Süveyş Kanalı - 18.06.2019
GRAFİKLİ - ABD Orta Doğu'daki askeri varlığını artırıyor
Hürmüz Boğazı, Süveyş Kanalı ve Babu'l Mendeb Boğazı'nda üç stratejik nokta da 5.
Süveyş Kanalı - 19.05.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gençlerle Buluştu
Boğaz'da denizin altından geçecek olan 3 katlı projeyle ilgili çalışmaların hazır olduğunu, projenin ihalesini yapıp uygulamaya sokacaklarını belirten Erdoğan, şöyle devam etti: "Kanal İstanbul, aynı kararlılıkla devam ediyor. Bazı ülkelerin ve firmaların şu anda ona da talepleri var. Bu taleplerle birlikte Kanal İstanbul'u devreye sokacağız. Onda da geri adım atmak gibi bir şey söz konusu değil. Çünkü Kanal İstanbul'u o kadar önemsiyoruz ki dünyanın en saygın projelerinden biri olarak görüyoruz. Orada da çift şehir planlıyoruz. Çift şehirden kastım, Karadeniz'le Marmara'yı ayıracağı için orada her iki tarafta muhteşem şehirler oluşturacağız. Bunlara sıfırdan başlanacağı için proje de ihtişamıyla bir farklılık ortaya koyacak. Bu farklılığıyla beraber Kanal İstanbul kendinden bahsettirecek. Süveyş Kanalı'nı, Panama Kanalı'nı dünyada herkes bilir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Süveyş Kanalı Haberleri | Süveyş Kanalı Haber - Haberler - Sayfa 9 - Süveyş Kanalı haberleri, son dakika süveyş kanalı haber ve gelişmeleri burada. Mersin kıyıya vuran balon balıklarını yiyen kediler telef oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.7.2021 04:11:28. #1.15#

title