Süveyş Kanalı Haberleri

Süveyş Kanalı haber, Süveyş Kanalı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Süveyş Kanalı - 28.03.2020
İNTERNET VE SOSYAL MEDYADA ÖNE ÇIKAN YURT HABERLER
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -------------- Kemer sahilinden çıkışta teknenin burnundan ve denizden detay Tekne kullanıcı kaptandan detay Teknenin geride bıraktığı dalgalardan detay Yunusların tekne ile yarışı Havaya zıplayan yunustan detay Yunusları takip eden martılardan detay Tekne ile yarışan yunus detayı Yunusları takip eden martılardan detay Denizde ilerleyen yunuslardan detay Yunusları takip eden martılardan detay HABER- KAMERA: Levent YENİGÜN /KEMER (Antalya), ========================== ZEHİRLİ DENİZ KESTANESİ AKDENİZ VE EGE'YE YAYILDI  *- Hint Okyanusu ve Kızıldeniz'de görülen uzun dikenli zehirli deniz kestanesi 'Diadema Setosum', Süveyş Kanalı üzerinden Akdeniz başta olmak üzere Ege kıyılarına yayıldı.
Süveyş Kanalı - 26.03.2020
MUĞLA Yunan limanlarına alınmayan yat, Bodrum'a demir attı
Yunan limanlarına alınmayan yat, Bodrum'a demir attıSÜVEYŞ Kanalı'ndan Yunanistan'ın Atina şehrine gitmek için yola çıkan milyon dolarlık yat, Yunan limanlarına alınmayınca rotasını Türk kıyılarına çevirerek, Bodrum'a demir attı.
Süveyş Kanalı - 26.03.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 11
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ---------------- Belediye önünde dezenfekte ikramından  Çarşının değişik bölgelerinde vatandaşa ikramdan  RÖP: Mustafa Çöl (Belediye Başkanı) HABER- KAMERA: Ahmet DAĞLI/SANDIKLI, ============================ Yunan limanlarına alınmayan yat, Bodrum'a demir attı SÜVEYŞ Kanalı'ndan Yunanistan'ın Atina şehrine gitmek için yola çıkan milyon dolarlık yat, Yunan limanlarına alınmayınca rotasını Türk kıyılarına çevirerek, Bodrum'a demir attı.
Süveyş Kanalı - 15.03.2020
Haftanın tarihine bakış
Osmanlı güçlerinin Süveyş Kanalı'na taarruzu (3 Şubat 1915) sonuç vermeyince İngiltere, Mısır'daki güçlerini boğazlara yöneltti.
Süveyş Kanalı - 13.03.2020
Ejderha Fırtınası Mısır'da 20 can aldı
Medbuli, şiddetli rüzgar nedeniyle Süveyş Kanalı'ndan kuzey istikametinde seyreden gemilerin hareketinin de durduğunu aktardı.
Süveyş Kanalı - 16.02.2020
İsrail'e ait bir uçak, Netanyahu-Burhan görüşmesinden sonra ilk kez Sudan hava sahasını kullandı
İsrail uçağının uçuş bilgilerine göre, gidiş güzergahında Süveyş Kanalı, Eritre, Etiyopya, Kenya ve Uganda üzerinden geçerek Kongo'ya ulaştığı, yolculuğun ise 7 saat sürdüğü görülüyor.
Süveyş Kanalı - 05.02.2020
TBMM Genel Kurulu
Süveyş Kanalı, Kızıldeniz, Aden Körfezi, Arap Denizi ve mücavir bölgelerden yılda 20 binin üzerinde ticari geminin geçtiğini anlatan Yılmaz, bunun dünya ticaretinin yaklaşık yüzde 14'üne ve petrol taşımacılığının ise yaklaşık dörtte birine karşılık geldiğini belirtti.
Süveyş Kanalı - 05.02.2020
Aden Körfezi görüşmeleri
Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sivas milletvekili İsmet Yılmaz, "Süveyş Kanalı, Kızıldeniz, Aden Körfezi, Arap Denizi ve mücavir bölgelerde yılda 20 binin üzerinde ticari gemi geçiş yapmaktadır.
Süveyş Kanalı - 27.01.2020
100 yıl sonra gelen "İstiklal Madalyası" mutluluğu
Osmanlı Devleti zamanında Gazze'de konuşlu 7. Ordu 8. Piyade Alayı'nda askerlik görevine başlayan Musa, burada yapılan savaşta İngilizlere esir düşerek, esir tutulan diğer Osmanlı askerleriyle 2 yılı aşkın süre Süveyş Kanalı yapımında çalıştırıldı.
Süveyş Kanalı - 02.01.2020
"Libya tezkeresi" TBMM Genel Kurulunda
Türkiye'nin, Libya'yla imzaladığı deniz yetki alanlarının sınırlandırılmasına ilişkin mutabakat muhtırasının, Türkiye'yi kendi kara sularıyla sınırlandırmaya çalışan, Antalya Körfezi'ne mahkum etmek isteyen Yunanistan'a ve onu destekleyen ülkelere karşı verilen önemli bir cevap olduğunu belirten Yılmaz, şunları söyledi: "Türkiye'nin ve Libya'nın Doğu Akdeniz'deki hak ve menfaatlerinin korunmasında, ülkemizle aynı hukuki bakış açısına sahip Libya'nın huzur ve istikrarı, bölgenin huzur ve istikrarıdır. O anlaşmaya destek olanların buna da destek olması gerekir. Libya yalnızca Türkiye'nin ulusal menfaatleri açısından değil bölgenin istikrarı ve uluslararası barış içinde hayati öneme sahiptir. Libya, Kuzey Afrika ve Sahra Altı Afrika'nın Akdeniz'e açılan kapısıdır. İstanbul'dan çıkan bir konteyner, Libya üzerinden Nijer'in başkenti Niamey'e 7 günde ulaşırken istikrar ve barışın olmadığı bir ahvalde, Libya'nın yer almadığı bir rotada İstanbul'dan çıkan bir konteyner, Süveyş Kanalı ve devamında Ümit Burnu'nu aşıp Benin üzerinden Niamey'e 70 günde varmaktadır.
Süveyş Kanalı - 26.12.2019
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den asgari ücret açıklaması
Kanal İstanbul projesine yatırım olarak bakılması halinde bu projeye ekonomik olarak bir talep olup olmadığının sorulması gerektiğini belirten Akşener, "Bu 20 milyar dolarlık yatırımı yaptıktan sonra Türkiye ne kazanacak? Süveyş Kanalı gibi mi, Panama Kanalı gibi mi? Ne kazanacak? Böyle bir ekonomik talep Türkiye'de var mı?" diye sordu.
Süveyş Kanalı - 26.12.2019
Bakan Kurum, Kanal İstanbul ÇED sürecini anlattı: (3)
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2011'de "İstanbul artık içinden iki deniz geçen bir şehre dönüşüyor, yüzyılın en büyük projelerinden biri için bugün kolları sıvıyoruz." sözleriyle projenin müjdesini verdiğini anımsatan Bakan Kurum, şu ifadeleri kullandı: "Biz ülkemiz için, milletimiz için, çocuklarımız için İstanbul'un 2023'ü, 2053'ü, 2071'i için Kanal İstanbul hayalimizi gerçekleştireceğiz. Ben şimdiden Kanal İstanbul Projemizin ülkemiz ve milletimiz için, İstanbul'umuz için hayırlı olmasını diliyorum." -"Montrö'nün dışında bir projedir" Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Kanal İstanbul'un Montrö Boğazlar sözleşmesiyle bir ilişkisinin olmadığını söylediği belirtilerek, projenin hangi rejime göre idare edileceği, özel bir hukukunun olup olmayacağı yönündeki soru üzerine Kurum, şunları kaydetti: "Montrö ile ilgili bizim bir sıkıntımız, problemimiz yok. Buna ilişkin Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi Kanal İstanbul Projesi Montrö'nün dışında bir projedir. Bizim Türkiye Cumhuriyeti olarak yapmış olduğumuz bu boğaz yoğunluğundan kaynaklı gemi trafiğinin bekleme sürelerini azaltacak, Boğaz'daki bu deniz canlılarını, İstanbul Boğazı'nı koruyacak bir projedir. Dolayısıyla Montrö'nün dışında bir projedir. Geçmek isteyen oradan geçsin, bekleme sürelerini dikkate alarak geçsin. Ama trafik yükünü, diğer ülkelerde baktığımız zaman Panama Kanalı, Süveyş Kanalı'nda da alternatif güzergahlar ile birlikte bu ticaretin hızlanması için atılmış adımlardır, biz de ülkemizde Montrö dışında yapmış olduğumuz, nasıl boğazın altından geçtiysek, nasıl üçüncü köprümüzü, Osmangazi'mizi yaptıysak bu da o çerçevede yapılmış bir projedir.
Süveyş Kanalı - 26.12.2019
Bakan Kurum: "İstanbul'un su kaybı yaşayacağı iddiası kesinlikle bilimsel değildir, tamamıyla...
ÇED 16 bin sayfaya ulaştı ÇED Raporu'nun bin 595 sayfa olduğunu ekleriyle birlikte 16 bin sayfaya ulaştığını belirten Bakan Kurum, "ÇED raporumuzun hazırlanması sürecinde; görüşleri, ön açıcı fikirleri ve destekleri için 56 kurum ve kuruluşumuza, belediyelerimize, üniversitelerimize, 200 bilim adamımıza, medyamıza ve vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İstanbul Boğazı bugün; gemi sayılarına baktığımızda; Panama Kanalı'nın dört katı, Süveyş Kanalı'nın üç katı yoğunluğunda deniz trafiğine sahiptir 1930'lu yıllarda Boğazlardan günde 2 gemi geçiyordu, şu anda İstanbul Boğazı'ndan günlük ortalama 150 gemi geçiyor.
Süveyş Kanalı - 26.12.2019
Bakan Kurum: Kanal İstanbul'u, İBB projede yer alsa da almasa da yapacağız
'YILDA 50 BİN GEMİ GEÇİYOR' ÇED sürecinde çevre hassasiyetini en üst düzeyde tuttuklarını, İstanbul'un havasına, suyuna, ormanlarına, toprağına, yeşiline, gölüne, denizine ve ekolojik dengesine tamamen koruma eksenli bir bakışla yaklaştıklarını vurgulayan Kurum, şöyle konuştu: "Bu süreçte belediyelerle, akademisyenlerle, çevre uzmanlarıyla, kurum ve kuruluşlarla ve STK'larla çok geniş katılımlı görüşmeler yaptık. 1595 sayfalık, ekleriyle birlikte 16 bin sayfa olan ÇED raporumuzun hazırlanması sürecinde görüşleri, ön açıcı fikirleri ve destekleri için 56 kurum ve kuruluşumuza, belediyelerimize, üniversitelerimize, 200 bilim adamımıza, medyamıza ve vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İstanbul Boğazı bugün gemi sayılarına baktığımızda; Panama Kanalı'nın dört katı, Süveyş Kanalı'nın üç katı yoğunluğunda deniz trafiğine sahiptir.
Süveyş Kanalı - 26.12.2019
Bakan Kurum: "İstanbul Boğazı, Panama Kanalı'nın dört katı, Süveyş Kanalı'nın üç katı yoğunluğunda...
Bakan Kurum: "İstanbul Boğazı, Panama Kanalı'nın dört katı, Süveyş Kanalı'nın üç katı yoğunluğunda deniz trafiğine sahiptir.
Süveyş Kanalı - 24.12.2019
MHP Genel Başkanı Bahçeli'den "Kanal İstanbul" açıklaması Açıklaması
Türkiye'nin "egemen bir devlet" sıfatıyla siyasi, ticari ve ekonomik çıkarları için topraklarında kanal açma hakkına sonuna kadar sahip olduğuna dikkati çeken Bahçeli, şunları kaydetti: "Bu hakkın devri beka sorununa davetiye çıkaracaktır. Kanal İstanbul'un yönetimi ve rejimi iyi yürütüldüğü takdirde Türkiye'nin eli güçlenecek, jeostratejik imkan ve kabiliyeti perçinlenecektir. Şu anda dünyada gerek ticari ve ekonomik amaçlarla, gerekse siyasi ve askeri kaygılarla inşaatı süren pek çok kanal çalışması malumdur, mevcuttur." Bölgedeki kanallardan örnekler gösterdi CHP'ye bu gerçekleri öğrenmesi tavsiyesinde bulunan Bahçeli, şöyle devam etti: "Mesela İsrail Kızıldeniz'in ucundaki Eilat Limanı ile Akdeniz'deki Aşdod Limanı arasında 300 kilometrelik bir yapay kanal oluşturmak için 2014 yılında inşaata başlayarak, Süveyş Kanalı tekelini zayıflatmayı amaçlamaktadır.
Süveyş Kanalı - 24.12.2019
Bahçeli'den "Kanal İstanbul" açıklaması
"Kanal İstanbul Projesi'nin Montrö Boğazlar Sözleşmesi'nin sağladığı tecrübe, birikim ve kazanımlar dikkate alınarak temin edilmesi hayati önem ve değerdedir" "Kanal İstanbul Projesi'ne; husumetle direnç ve tepki gösteren CHP'nin bu gerçekleri öğrenmesi tavsiyemizdir" diyen Bahçeli, "Mesela, İsrail Kızıldeniz'in ucundaki Eilat Limanı ile Akdeniz'deki Aşdod Limanı arasında 300 kilometrelik bir yapay kanal oluşturmak için 2014 yılında inşaata başlayarak Süveyş Kanalı tekelini zayıflatmayı amaçlamaktadır.
Süveyş Kanalı - 22.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ-16
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ------------------------------- Ele geçirilen uyuşturucu ve içkiler Malzemelerden detay Haber-Kamera: Ömer KOÇ / GÖKSUN(Kahramanmaraş), ============================== KARAMOLLAOĞLU: KANAL İSTANBUL YANLIŞ YATIRIM SAADET Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Kanal İstanbul projesini eleştirerek, "Yaparsınız, devlet size eğer önümüzdeki 5-10 sene daha imkan verirse bunu da belli bir noktaya getirebilirsiniz. Ama bilin ki bu çare etmez, çare olmaz. Dünyanın neresine giderseniz gidin kimseye burayı Süveyş Kanalı'na, Panama Kanalı'na benzetemez" dedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Süveyş Kanalı Haberleri | Süveyş Kanalı Haber - Haberler - Sayfa 7 - Süveyş Kanalı haberleri, son dakika süveyş kanalı haber ve gelişmeleri burada. Venezuela'ya yakıt taşıyan beş İran tankerinden ilki ordu koruması altında Venezuela sularına vardı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.7.2021 10:29:26. #1.16#

title