Süveyş Kanalı Haberleri

Süveyş Kanalı haber, Süveyş Kanalı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Süveyş Kanalı - 19.03.2021
Süveyş Kanalı - 14.03.2021
Haftanın tarihine bakış
Osmanlı güçlerinin Süveyş Kanalı'na taarruzu (3 Şubat 1915) sonuç vermeyince İngiltere, Mısır'daki güçlerini boğazlara yöneltti.
Süveyş Kanalı - 12.03.2021
ABD, Mısır'daki insan hakları durumunda kaygılı
Askeri yardımın dondurulmasına yönelik herhangi bir gelişme olmadığını kaydeden Price, Mısır'ın bölgedeki ABD menfaatleri, bölge güvenliği ve Süveyş Kanalı'nın korunması açısından önemli bir aktör olduğunu ifade etti.
Süveyş Kanalı - 02.03.2021
İstilacı aslan balığı sofralardaki yerini almaya başladı
Derneğin, "Küresel Çevre Fonu Küçük Destek Programı" kapsamında Ege Üniversitesi desteğiyle yürüttüğü "Lezzetli İstilacılar Projesi"ne ilişkin AA muhabirine bilgi veren Proje Koordinatörü Esra Kartal, Süveyş Kanalı'nın 1869 yılında açılmasıyla dünya deniz ticaretinin yanı sıra Kızıldeniz ile Akdeniz'in birbirinden çok farklı olan ekosistemlerinin de birleştiğine dikkat çekti.
Süveyş Kanalı - 09.02.2021
Gaziantep'in han ve bedestenleri hem turizme hem ticarete katkı sağlıyor
"Ticaret arttıkça han yapımı artmıştır" Şehrin asırlardır ticaretiyle adından söz ettirdiğine dikkati çeken Yakar, bunun hanların sayısını da arttırdığını belirterek şunları kaydetti: "17. yüzyılda Osmanlı'nın birçok bölgesinde ayaklanmalar ve iç karışıklıklar sürerken Antep'te ticaret yapılarının sayısında artış olmuştur. Kemikli Bedesten, Mecidiye Hanı, Tuz Hanı, Şire Hanı gibi yapılar bu dönemden sonra inşa edilen büyük hanlardır. Şehrin 17. yüzyılda da diğer bölgelerin aksine ticaretteki canlılığını devam ettirme sebebi, Süveyş Kanalı'nın inşasına kadar Anadolu'yu Basra Körfezi'ne bağlayan ticaret yolları üzerinde bulunmasıdır.
Süveyş Kanalı - 02.02.2021
Mısır İsrail'in boru hattıyla gaz ve petrol taşımacılığının Süveyş Kanalı'nı etkilemeyeceğini duyurdu
Mısır, 20 yıldan uzun süredir kullanılmayan İsrail'e ait boru hatlarının tekrar faaliyete girmesinin Süveyş Kanalı'nın işlerliğine zarar vermeyeceğini bildirdi.
Süveyş Kanalı - 29.01.2021
"İstilacı balık türleri besin olarak değerlendirilsin" önerisi
İstilacı türlerin Akdeniz'e geliş sürecine ilişkin bilgiler veren Filiz, şunları kaydetti: "Ekosistem temelli yönetim anlayışıyla deniz koruma alanlarının genişletilmesi, yabancı türlerin avlanması, aşırı avlanan predatör (yırtıcı balık) ve anahtar türlerin korunması gerekiyor. Süveyş Kanalı'nın genişletilmesi, Akdeniz'in dünyanın en çok istila edilen denizel ekosistemi haline getirdi.
Süveyş Kanalı - 26.01.2021
TSK deniz unsurlarının Aden Körfezi'ndeki görev süresi bir yıl daha uzatıldı
Son saldırının, Meclis'te görüşülen Aden Körfezi tezkeresinin önemini ortaya koyduğunu vurgulayan Şahin, "Aden Körfezi birçok açıdan stratejik öneme haiz. Dünya ticaretinin yüzde 90'ı deniz ticareti yoluyla gerçekleştiriliyor ve dünya deniz ticaretinin yüzde 20'lik bir bölümü ise Süveyş Kanalı üzerinden Kızıldeniz, Aden Körfezi, Somali açıkları ve Arap Denizi üzerinden gerçekleşiyor.
Süveyş Kanalı - 14.01.2021
İngiltere Türkiye'yi neden Brexit sonrası dönemin önemli bir müttefiki olarak görüyor?
Bu aynı zamanda Ankara ve Londra'nın Doğu Akdeniz'de de daha geniş bir işbirliği yapmasına zemin oluşturabilir. İngiltere Süveyş Kanalı'ndaki nakliyat güzergahlarını kontrol etme ve bu güzergahlar üstünde nüfuz sahibi olma arayışında olabileceğinden, Türkiye'yi bu çabasında yararlı bir müttefik olarak görebilir.
Süveyş Kanalı - 01.01.2021
Son dakika haberi: Uzmanlar: İsrail'den Körfez ülkelerine demir yolu projesi ekonomik ve askeri riskler taşıyor
"Bu projeye göre, dünya ticaretinin ve enerjinin büyük bir kısmının geçtiği boğazlar, su yolları ve Süveyş Kanalı,Tel Aviv'in elinde olacak.
Süveyş Kanalı - 31.12.2020
Değişen Kafkasya jeopolitiğinde Türkiye-İran ilişkileri
Türkiye için Kuşak ve Yol Projesi ve Altılı Kafkasya platformu Çin'in Kuşak ve Yol projesi, özünde, ekonomik üretim gücüne sahip Çin'i yoğun yapılandırılmış ulaşım ağları ve imar projeleriyle Avrupa pazarına bağlayan bir Avrasya koridoru geliştirme projesi. 2013 yılında duyurulan proje Avrupa, Asya ve Orta Doğu'da 70'e yakın ülkenin katılımıyla gerçekleşen, eski Sovyet ülkeleri başta olmak üzere altyapı sistemleri miadını doldurmuş bölge devletlerinin uluslararası ticaret ve yatırıma elverişli hale getirilmesini öngören, bu amaçla proje bağlamında büyük imar bankaları kuran "bir mega imar projesi" olarak okunmalı. Proje Orta Asya devletleri, İran ve Türkiye üzerinden Avrupa'ya bağlanan ve tarihi İpek Yolunu andıran Kara İpek Yolu ile Hint okyanusu, Süveyş kanalı, Akdeniz üzerinden Avrupa'ya uzanan Deniz İpek Yolu olmak üzere iki ana kola ayrılarak bu kollardan Avrasya'nın çeşitli alt bölgeleri için ayrı alt ticari bölgeler geliştirildi.
Süveyş Kanalı - 22.12.2020
İsrail gazetesi: Süveyş Kanalı'nı geçen İsrail denizaltısı, İran'a gözdağı veriyor
İsrail'e ait bir denizaltının Süveyş Kanalı'nı geçerek Basra Körfezi'ne doğru hareket ettiği belirtilirken, olayın "İran'a gözdağı vermeyi amaçladığı" kaydedildi.
Süveyş Kanalı - 06.12.2020
Haftanın tarihine bakış
1894- Süveyş Kanalı'nı hayata geçiren Fransız diplomat Ferdinand de Lesseps öldü.
Süveyş Kanalı - 15.11.2020
Haftanın tarihine bakış
1869- Süveyş Kanalı açıldı.
Süveyş Kanalı - 11.11.2020
Han Yunus katliamının 64. yılında Gazze Şeridi'nde anma etkinliği düzenlendi
İsrail, İngiltere ve Fransa üçlüsünün 1956 yılında Mısır Cumhurbaşkanı Cemal Abdunnasır'ın Süveyş Kanalı'nı kamulaştırma kararı almasının ardından Mısır'a açtıkları savaş sırasında İsrail ordusuna bağlı birlikler, Gazze'nin Han Yunus kentinde Mısır ve Filistinli 600'den fazla kişiyi katletmişti.
Süveyş Kanalı - 30.10.2020
Tarihte bugün ne oldu? 30 Ekim tarihinde ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi önemli olaylar oldu? İşte, 30 Ekim'de yaşananlar!
1942 - İngiliz ordusu, El Alameyn'de Alman ordusuna karşı saldırıya geçti 1956 - Birleşik Krallık ve Fransa, İsrail ve Mısır'a Süveyş Kanalı'nı 12 saat içinde terk etmelerini bildirdi.
Süveyş Kanalı - 25.10.2020
Haftanın tarihine bakış
1956- İngiltere ve Fransa, İsrail ve Mısır'a Süveyş Kanalı'nı 12 saat içinde terk etmelerini bildirdi.
Süveyş Kanalı - 24.10.2020
İsrail, BAE'nin milyarlarca dolarını kazanmak için zamanla yarışıyor
Haberde, İsrail ve Körfez ülkelerini birbirine bağlayan bir kara boru hattı aracılığıyla Avrupa'ya petrol ihraç etmenin, Hürmüz Boğazı ve Süveyş Kanalı'nın tehlikeli ve pahalı nakil yollarından kurtulmaya yardımcı olacağı belirtildi.
Süveyş Kanalı - 23.10.2020
Körfez-İsrail normalleşmesi bölgede yeni dengelerin oluşumuna zemin hazırlıyor
İkinci olarak, Körfez-İsrail yakınlaşmasıyla, yaklaşık 150 yıldan beri küresel enerji ve ticaret için hayati önemde olan Süveyş kanalı, İsrail üzerinden Körfez'den Doğu Akdeniz'e oluşturulacak yeni alternatif rotalarla bu önemini kaybedecektir.
Süveyş Kanalı - 18.10.2020
Haftanın tarihine bakış
1951- İngiliz askerleri, Süveyş Kanalı'nı ele geçirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Süveyş Kanalı Haberleri | Süveyş Kanalı Haber - Haberler - Sayfa 5 - Süveyş Kanalı haberleri, son dakika süveyş kanalı haber ve gelişmeleri burada. Dünya ticaretini bekleyen büyük tehlike! Karaya oturan gemi nedeniyle Süveyş Kanalı haftalarca kapalı kalabilir.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 3.8.2021 00:51:16. #1.16#

title