Süveyş Kanalı Haberleri

Süveyş Kanalı haber, Süveyş Kanalı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Süveyş Kanalı - 31.03.2021
Süveyş Kanalı'nın kapanmasına neden olan kazayla ilgili soruşturma başlatıldı
Mısır, Süveyş Kanalı'nda 6 gün deniz trafiğinin durmasına neden olan "The Ever Given" isimli dev konteyner gemisinin yaptığı kaza ve karaya oturması ile ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.
Süveyş Kanalı - 31.03.2021
Son dakika! Bakan Karaismailoğlu, Türkiye'nin "Orta Koridor" rotasıyla ticaretten daha fazla pay alabileceğini söyledi Açıklaması
Geçen hafta The Ever Given adlı geminin Süveyş Kanalı'na sıkıştığını ve bu durumun dünya ticaretini olumsuz etkilediğini anımsatan Karaismailoğlu, bu olayla Orta Koridor'un öneminin bir kez daha anlaşıldığını söyledi.
Süveyş Kanalı - 30.03.2021
Mısır, kaza nedeniyle bekleyen 422 gemiden 113'ünün Süveyş Kanalı'ndan geçtiğini açıkladı
Süveyş Kanalı İdaresi, karaya oturan yük gemisinin kurtarılmasından sonra dün açılan deniz trafiğinin ardından bu sabaha kadar Süveyş Kanalı'nın iki yönünde biriken 422 gemiden 113'ünün geçiş yaptığını duyurdu.
Süveyş Kanalı - 30.03.2021
EMTİA PİYASALARI-Altının ons fiyatı 1,700 doların altına geriledi
Süveyş Kanalı'nı tıkayan geminin kurtarılıp gemi trafiğinin normale döndürülmesi ve petrol üretim kısıtlamalarının uzatılmasına ilişkin beklentilerle, 64 doların üzerine yükselen Brent petrolün varil fiyatı bu düzeylerde yatay hareket ediyor.
Süveyş Kanalı - 30.03.2021
Son dakika haber... Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, Hedasi Barajı için bağlayıcı bir anlaşmaya varmayı umduğunu söyledi
Süveyş Kanalı seyrüsefer rotasını incelemesinin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Sisi, Hedasi Barajı konusunda müzakere ile alan kazandıklarını ifade ederek, detay vermeksizin gelecek haftalarda bu konuda Mısır için ek bir hareketlilik olacağını dile getirdi.
Süveyş Kanalı - 30.03.2021
TÜSİAD Olağan Genel Kurul Toplantısı
Küreselleşmenin, salgının öğrettikleri ile başta tedarik zincirlerinin kısaltılması olmak üzere yeni arayışlara yoğunlaştığını, Süveyş Kanalı'nda trafiğin tıkanmasının nasıl bir maliyete yol açtığının görüldüğünü, bu tıkanıklığın uzamasının, dünyanın pek çok yerinde, üretim duruşlarına yol açabileceğini aktararak, şunları kaydetti: "Uzun zaman sonra refahın/gelirin adil ve eşit paylaşımı meselesi de hükümetlerin gündeminde baş köşeye yerleşti.
Süveyş Kanalı - 30.03.2021
Uluslararası veriler Süveyş Kanalı'nda gemi geçişlerinin normal seyrettiğini teyit etti
Dünya çapında gemi hareketliliğini takip eden siteler, Süveyş Kanalı'nda karaya oturan dev yük gemisinin yüzdürme çalışmalarının başarıyla sonuçlanmasının ardından kanaldaki geçişlerin tamamen normale döndüğünü onayladı.
Süveyş Kanalı - 30.03.2021
Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
Devlet Bahçeli, Süveyş Kanalı'nda bir tanker nasıl karaya oturmuşsa, zillet ittifakının da öyle sandığa çöküp kalacağını, Allah'ın inayeti, milletin emsalsiz iradesiyle boyunun ölçüsünü alacağını ifade etti.
Süveyş Kanalı - 30.03.2021
PİYASALAR-BIST100 yüzde 0.02 artışla başladı, dolar 8.27 lirada
"Türk lirasının Kasım başında gördüğü dip seviyenin altına gerilemesi Borsa İstanbul üzerinde baskının devam etmesine neden olabilir. Tepki alışı için Türk lirasındaki satışın durulmasını bekleyeceğiz. Yükselişin başlaması için swap faizlerinin normalleştiği bir ortamda kurun dengelenmesi gerekiyor. Swap faizleri normalleşmeye başladı. Döviz piyasasında ise dünyadan negatif ayrışmaya devam ediyoruz." TSKB'nin günlük bülteninde, küresel piyasalarda risk iştahının "kırılgan bir seyir" izlediğinin altı çizilerek, şöyle denildi: "Makroekonomik veri akışı sınırlıyken, bir hedge fon olan Archegos kaynaklı blok satışların yatırım bankacılığında kayda değer zarara neden olabileceği endişeleri bazı finansal varlıklarda satışlara yol açıyor. Cuma günü olduğu gibi dün de şirketin teminat tamamlama yükümlülüğüne bağlı olarak uluslararası yatırım bankaları tarafından blok satışlar gerçekleştirilirken, sektörün bu işlemlerden doğan zararının 5 milyar doları bulabileceği düşünülüyor.  "Basında yer alan habere göre ABD Başkanı Joe Biden trilyon dolar büyüklüğündeki alt yapı yatırımlarına yönelecek paketi yarın açıklayabilecek. Ayrıca Süveyş Kanalı tekrar gemi trafiğine açılırken, aşılama faaliyetlerindeki ilerleme gelişmiş ekonomilerde teknoloji şirketlerinin hisselerini baskı altında tutuyor.
Süveyş Kanalı - 30.03.2021
Petrol fiyatları yükseldi, altın düştü
Petrol fiyatları, Süveyş Kanalı'nı tıkayan geminin kurtarılıp gemi trafiğinin normale döndürülmesi ve petrol üretim kısıtlamalarının uzatılmasına ilişkin beklentilerle, Brent petrolün varil fiyatı 64 doların, Batı Teksas ham petrolünün varil fiyatı da 61 doların üzerine yükseldi.
Süveyş Kanalı - 30.03.2021
Brent petrolün varili 64,60 dolar
Fiyatların düşüşünde, dünyanın en önemli su yollarından Süveyş Kanalı'nda 6 gün önce karaya oturan dev yük gemisinin yüzdürme çalışmalarının başarıyla sonuçlanmasıyla kanaldaki seyrüseferin normale dönmesi etkili oldu.
Süveyş Kanalı - 29.03.2021
Süveyş Kanalı'nda 6 günlük aksaklıktan sonra geçişler yeniden başladı
Dünyanın en önemli su yollarından Süveyş Kanalı'nda karaya oturan dev yük gemisinin yüzdürme çalışmalarının başarıyla sonuçlanmasının ardından kanaldaki seyrüsefer normale döndü.
Süveyş Kanalı - 29.03.2021
Son dakika haberi! Avrupa borsaları İngiltere hariç yükselişle kapandı
Avrupa'da Kovid-19 salgınında üçüncü dalga, artan vakalar ve aşılamadaki tedarik sorunları konusundaki endişelere rağmen yatırımcılar, Süveyş Kanalı'nı tıkayan geminin yüzdürülmesinin ardından alım yaptı.
Süveyş Kanalı - 29.03.2021
Şüveyş Kanalı trafiğe kapandı, Lübnan'ın en önemli santrali yakıtsız kaldı
Süveyş Kanalı'nda günlerdir yaşanan tıkanıklık nedeniyle Kuveyt'ten gelecek yakıt taşıyan bir kargo gemisini bekleyen Lübnan'da, ülkenin Zahrani Elektrik Şirketi santralinde yakıtın tükenmesi sonucu faaliyetlerini askıya aldı.
Süveyş Kanalı - 29.03.2021
Süveyş Kanalı İdaresi, karaya oturan dev yük gemisini yüzdürme çalışmalarının başarıyla sonuçlandığını ve kanalın deniz trafiğine açıldığını açıkladı.
Süveyş Kanalı İdaresi, karaya oturan dev yük gemisini yüzdürme çalışmalarının başarıyla sonuçlandığını ve kanalın deniz trafiğine açıldığını açıkladı.
Süveyş Kanalı - 29.03.2021
Son dakika: Altın fiyatları düştü, petrol vadelileri yükseldi
Dünyanın en büyük konteyner nakliyat şirketi Maersk'in, Süveyş Kanalı tıkanıklığının, mevcut durumda küresel nakliyat sisteminde, bir dizi başka aksamaları ve birikmiş işleri tetiklediğini ve çözülmesinin haftalar, muhtemelen aylar sürebilecek yığılmalara neden olduğu yolundaki uyarısının ardından, Pazartesi günü petrol vadeli fiyatları yükseldi.
Süveyş Kanalı - 29.03.2021
Süveyş Kanalı 6 günlük aradan sonra deniz trafiğine açıldı
Süveyş Kanalı İdaresi, karaya oturan dev yük gemisini yüzdürme çalışmalarının başarıyla sonuçlandığını ve kanalın deniz trafiğine açıldığını açıkladı.
Süveyş Kanalı - 29.03.2021
Sisi'den Süveyş Kanalı'nı tıkayan geminin yüzdürülmesinin ardından ilk açıklama: "Dünya rahat nefes alacak"
Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, Süveyş Kanalı'nda karaya oturan geminin yüzde 80'inin kurtarılmasının ardından, dünyanın rahat nefes alacağını söyledi.
Süveyş Kanalı - 29.03.2021
Süveyş Kanalı açıldı, Avrupa yükseldi
Süveyş Kanalı'nı kapatan ve bu nedenle günde ortalama 9.6 milyar dolar zarara neden olduğu belirtilen geminin yüzdürülmesi üzerine, Avrupa'daki başlıca hisse senedi borsalarındaki endeksler yeni haftanın ilk işlem gününe yükselişlerle başladı.
Süveyş Kanalı - 29.03.2021
Petrol ve altın fiyatları düştü
Süveyş Kanalı'nı tıkayan Ever Given isimli geminin tekrar yüzdürülmesi, petrol tankerlerinin kanalı kullanmaya devam edeceğine işaret ederken, tıkanıklığın giderilecek olması petrol fiyatlarını düşürdü.
Süveyş Kanalı - 29.03.2021
Brent petrolün varili 63,30 dolar
Fiyatların düşüşünde, Süveyş Kanalı'nda karaya oturan geminin yüzdürülmesi çalışmalarının başarılı olduğunun duyurulması etkili oldu.
Süveyş Kanalı - 29.03.2021
Mısır Cumhurbaşkanı Müsteşarı, Süveyş Kanalı'nda karaya oturan geminin yüzdürüldüğünü söyledi
Mısır Cumhurbaşkanı Müsteşarı İhab Memiş, Süveyş Kanalı'nda karaya oturan geminin yüzdürülmesi çalışmalarının başarılı olduğunu duyurdu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Süveyş Kanalı Haberleri | Süveyş Kanalı Haber - Haberler - Sayfa 3 - Süveyş Kanalı haberleri, son dakika süveyş kanalı haber ve gelişmeleri burada. BBC Türkçe'den düzeltme ve özür açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 3.8.2021 16:40:34. #1.16#

title