Süveyş Kanalı Haberleri

Süveyş Kanalı haber, Süveyş Kanalı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Süveyş Kanalı - 23.04.2021
Sisi ve Putin iki ülke arasındaki hava trafiğini 5,5 yıl sonra yeniden başlatma konusunda anlaştı
İki lider, görüşmede, Libya ve Hedasi Barajı'na yönelik gelişmeleri, Süveyş Kanalı ekonomik bölgesi ve Dabaa nükleer santrali konularını ele aldı.
Süveyş Kanalı - 16.04.2021
Esed rejimi benzine yüzde 25 zam yaptı
Yakıt krizini Mısır'ın Süveyş Kanalı'ndaki gemi kazasına bağlayan rejim hükümeti, 3 hafta önce pek çok ilde araç sahiplerine elektronik kartla satılan yakıt miktarını yarıya düşürmüştü.
Süveyş Kanalı - 15.04.2021
Süveyş'i tıkayan "The Ever Given" için Japon firmadan 900 milyon dolar tazminat talebi
Süveyş Kanalı'nda geçen ay karaya oturarak deniz trafiğinin yaklaşık bir hafta durmasına neden olan "The Ever Given" isimli yük gemisinin sahibi Japon firmadan 900 milyon dolar tazminat talep edildiği bildirildi.
Süveyş Kanalı - 14.04.2021
Süveyş Kanalı'nda karaya oturan geminin operatör şirketi, Mısır'ın alıkoyma kararını eleştirdi
Mısır'ın Süveyş Kanalı'nda karaya oturan The Ever Given konteyner gemisinin teknik operatör sorumlusu olan Alman Bernhard Schulte Shipmanagement (BSM) Şirketi, Mısırlı yetkililerin gemiyi alıkoyma kararının "hayal kırıklığı" olduğunu belirtti.
Süveyş Kanalı - 14.04.2021
Twitch: Ludwig Ahgren 31 gün aralıksız yaptığı yayınla abonelik rekoru kırdı
Ludwig, 31 gün süren uzun bir maratondan sonra yayınını dün noktaladı. Twitter'dan paylaştığı mesajında Ludwig, canlı yayın sırasında dünyada yaşanan önemli gelişmeleri de sıraladı. İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in eşi Prens Philip'in ölümü ve Süveyş Kanalı'nın karaya oturan yük gemisinin kurtarılması sonrası yeniden deniz trafiğine açılması, bu gelişmelerden bazıları.
Süveyş Kanalı - 12.04.2021
Mısır'daki Süveyş Kanalı İdaresi, Orta Doğu'nun en büyük tarak gemisini filosuna kattığını açıkladı
Mısır'daki Süveyş Kanalı İdaresi, filosuna Orta Doğu'nun en büyük tarak gemisini kattığını duyurdu.
Süveyş Kanalı - 11.04.2021
Mısır, Süveyş Kanalı'nın günlerce kapanmasına yol açan gemiyi tazminat alana kadar alıkoyacak
Mısır, geçen ay Süveyş Kanalı'nda yaptığı kaza sonucu 6 gün boyunca deniz trafiğinin durmasına neden olan "The Ever Given" isimli dev konteyner gemisinin yol açtığı zarar tazmin edilinceye dek alıkonulacağını duyurdu.
Süveyş Kanalı - 09.04.2021
Bor madeni yüklü ikinci tren, Çin'e yola çıktı
Başarılı gerçekleştirilen sevkiyatın, Eti Maden'in alternatif oluşturma gayreti açısından da çok stratejik girişim olduğunu belirten Dönmez, şunları kaydetti:   "Kovid-19 salgınıyla birlikte küresel tedarik ve lojistik kanallarında da zaman zaman aksamalar yaşandı. Özellikle Kovid-19 nedeniyle dünya ticaretinde ve deniz taşımacılığında yaşanan yapısal bozulma, lojistik sektöründe yaşanan ekipman sıkıntıları ve buna bağlı olarak deniz yoluyla yapılan sevkiyatlarda geçen yılın sonlarında artan yüksek navlunlar bu yılın başından beri hala sürüyor. Deniz navlunlarının zirve yaptığı bu dönemde ihracatçılarımız da demir yoluyla daha fazla ihracat arayışına girdiler."  Süveyş Kanalı'nda 23 Mart'ta meydana gelen kaza ve kanalın günlerce kapalı kalmasının alternatif ticaret yollarının önemini bir kez daha ortaya koyduğunu vurgulayan Bakan Dönmez, şöyle devam etti:   "Dünya ticareti sadece birkaç günde milyon dolarlık kayba uğradı.
Süveyş Kanalı - 09.04.2021
Çin'e yapılan bor ihracatında ikinci tren yola çıkıyor
Bakan Dönmez, 23 Mart'ta Süveyş Kanalı'nda meydana gelen kaza ve akabinde kanalın günlerce kapalı kalması ile alternatif ticaret yollarının önemininin bir kez daha ortaya çıktığını belirterek, "Dünya ticareti sadece birkaç günde milyon dolarlık kayba uğradı.
Süveyş Kanalı - 06.04.2021
Süveyş Kanalı'ndaki tankerin motor arızası nedeniyle trafik yavaşladı
Süveyş Kanalı'nda geçtiğimiz günlerde karaya oturarak dünya ticaretini sekteye uğratan konteyner gemisi Ever Given'ın ardından bugün kanaldaki petrol tankerinde meydana gelen motor arızası nedeni ile trafik yavaşladı.
Süveyş Kanalı - 05.04.2021
İran'dan Suriye'ye 1 milyon varil ham petrol sevkiyatı yapılacak
Uluslararası gemi takip sistemi Tanker Trackers'ın Twitter hesabından yaptığı paylaşıma göre, söz konusu petrol tankeri 2 Nisan'da Kızıl Deniz'i geçerek Süveyş Kanalı'na yaklaştı.
Süveyş Kanalı - 04.04.2021
Irak, Süveyş Kanalı trafiğine alternatif taşımacılık rotası olarak Fav Limanı'nı gündeme getiriyor
Irak, Mısır'daki Süveyş Kanalı'na alternatif taşımacılık rotası olarak Basra Körfezi'nde yer alan El-Fav Limanı'nı gündeme taşıyor.
Süveyş Kanalı - 04.04.2021
Türk-Mısır İş Adamları Derneği Başkanı Ataseven, iki ülke arasındaki ticareti değerlendirdi Açıklaması
Ataseven, çoğu Mısırlı olmak üzere 733 şirketi temsil ettiklerini belirterek, şöyle konuştu: "Mısır'a 3 milyar dolar civarında ihracatımız var. Türkiye-Mısır arasında 5 milyar dolarlık ticaret var. Bu rakamlar iki büyük ülke için oldukça yetersiz. Bunun 3-4 kata çıkacağını düşünüyoruz. Yeni anlaşmalar olursa bunu hızla artıracak güce sahibiz. Yaşanan son gelişmelerin psikolojik katkısı olacak. Gerekli anlaşmalar yapılırsa ticaret hacmini 10 milyar dolar ve üzerine çıkarabiliriz. Beklentilerimiz yüksek. Mısırlı ve Türk yetkililer, ticarete odaklanmamızı söylüyor. İki tarafla sürekli temas halindeyiz." Türkiye'nin yardım teklifi Mısır'ı memnun etti Türk iş insanlarının Mısır'da vize problemi yaşadığına işaret eden Ataseven, "Dernek olarak girişimde bulunduk, gerekli çalışmaların yapılacağı sözü verildi. Önümüzdeki dönem olumlu politik gelişmelerle ticaretin daha da kolaylaşacağını tahmin ediyoruz. Türkiye'nin Süveyş Kanalı'ndaki olayda Mısır'a yardım teklifi götüren ilk ülkelerden olması memnuniyetle karşılandı.
Süveyş Kanalı - 02.04.2021
Son dakika haber: Mısır, yeni kazaları önlemek için Süveyş Kanalı'nı genişletme çalışmaları yürüttüklerini açıkladı
Son dakika gelişmesine göre Süveyş Kanal İdaresi Başkanı Usame Rabi, dünyanın en önemli su yollarından Süveyş Kanalı'nda karaya oturan ve altı gün boyunca seyrüseferi kesintiye uğratan dev yük gemisi kazası gibi benzer olayların yaşanmaması için kanalı genişletme çalışmaları yaptıklarını duyurdu.
Süveyş Kanalı - 02.04.2021
BBC Türkçe'den düzeltme ve özür açıklaması
BBC Türkçe'de dün Guardian gazetesindeki habere atfen "2'nci Süveyş Kanalı projesi"ne ilişkin bir haber yayımlandı.
Süveyş Kanalı - 02.04.2021
Mısır: "Ever Given gemisi kanalı en az 1 milyar dolar zarara uğrattı"
Mısır Süveyş Kanalı İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Süveyş Kanalı'nı tıkayan ve gemi trafiğini durduran Ever Given gemisinin kanala en az 1 milyar dolar zarara neden olduğunu duyurdu.
Süveyş Kanalı - 02.04.2021
Japonya Süveyş Kanalı'nın tıkanmasına ilişkin Mısır'a heyet gönderecek
Japonya Ulaştırma Bakanı Kazuyoşi Akaba, Mısır'a, Süveyş Kanalı'nı günlerce tıkayan "The Ever Given" isimli yük gemisine ilişkin uzman heyet gönderileceğini bildirdi.
Süveyş Kanalı - 01.04.2021
Almanya'da imalat sanayi PMI, güçlü ihracat ile martta tarihi rekor seviyeye ulaştı
Avrupa ekonomisinin lokomotif ülkesi Almanya'da imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI), geçen hafta Süveyş Kanalı'nı kapatan geminin ham madde tedarikinde gecikmeye neden olmasına karşın 66,6 puana ulaşarak tarihi rekor seviyeye yükseldi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Süveyş Kanalı Haberleri | Süveyş Kanalı Haber - Haberler - Sayfa 2 - Süveyş Kanalı haberleri, son dakika süveyş kanalı haber ve gelişmeleri burada. Bakan Karaismailoğlu: Kanal İstanbul'un temelini haziran ayında atıyoruz.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 3.08.2021 01:38:09. #1.13#

title