Süveyş Kanalı Haberleri

Süveyş Kanalı haber, Süveyş Kanalı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Süveyş Kanalı - 07.05.2019
Sisi'den Mısır'da Yeni Projeler
Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, Pazar günü Süveyş Kanalı şehirlerinden İsmailiye'de düzenlenen bir törene katılarak kanal şehirlerinde ve sınırdaki Sina yarımadasında bir dizi kalkınma projesi başlattı.
Süveyş Kanalı - 02.05.2019
İran Petrol Gemisi Cidde Limanı'na Çekildi
Haberde, Süveyş Kanalı yönünde ilerleyen geminin motor dairesinin su aldığı ve Suudi yetkililerle temasa geçilerek geminin en yakın liman olan Cidde Limanı'na çekildiği kaydedildi.
Süveyş Kanalı - 29.04.2019
Mısır ve Çin Arasında Kredi Anlaşması
Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi döneminde, Kahire'nin doğusunda ve Süveyş Kanalı yakınında inşasına başlanan yeni idari başkentin, 6,5 milyon nüfusu barındıracağı belirtiliyor.
Süveyş Kanalı - 10.03.2019
İstilacı Aslan Balığının Eti Tanıtıldı
İlk kez aslan balığı yiyen konuklardan Hülya Özbek, "Tavuk tadındaydı. Enfes bir tadı var. İnşallah tezgahlarda da yerini alır, bu şekilde tüketebiliriz" dedi. Belçikalı Egied Berkür, "İlk kez bu balığı yedim. Çok nefisti. Bu balığı sevdim" diye konuştu. Projenin koordinatörü yüksek balıkçılık teknolojisi mühendisi Merve Karakuş da şöyle dedi: "Aslan balıkları, ülkemize Süveyş Kanalı aracılığıyla geçmiştir.
Süveyş Kanalı - 09.03.2019
Yunanistan'daki "Andromeda" Davasında Tüm Sanıklara Beraat
Yunan basınında çıkan haberlerde ise geminin, Türkiye'den ayrıldıktan sonra ilk etapta Etiyopya rotasındayken Süveyş Kanalı'ndan geçmek istediği ancak geçiş ücreti ödenemediği için kanala giremediği belirtilmişti.
Süveyş Kanalı - 08.03.2019
Yorum: Rumların Doğalgaz Hikayesi
Tüm bu verilerden ağzı sulanan ABD'nin Suriye macerası, Irak gibi başarı ile sonuçlanmadığı gibi tersine fiyasko oldu.  Ağababasının hazin girişiminden eli boş dönmesi yüzünden, Suriye'den ümidini kesen AB de perde arkasından düğmeye basmış durumda. (Zaten Güney Kıbrıs Rum Yönetimini tek taraflı olarak AB'ye kabul etmelerinin nedenlerinden biri de Doğu Akdeniz'de, Süveyş kanalının ağzında ve İsrail'den taş atımı uzakta bir yerlerde hükümranlıklarını sürdürmekti.
Süveyş Kanalı - 08.02.2019
İran Donanması Hint Okyanusu'nda Tatbikat Düzenleyecek
İran donanmasına ait denizaltılar, insansız hava araçları, elektronik savaş mekanizmaları ve sahilden denize atılan füzeler gibi yeni silahların tatbikatta kullanılacağını aktaran Mukaddem, Aden Körfezi, Süveyş Kanalı, Akdeniz ve Çin Denizi'ne de açılarak özgür sularda güçlü bir şekilde varlık göstereceklerini kaydetti.
Süveyş Kanalı - 30.01.2019
Antalya Körfezi'ndeki Balık Türlerinin Yerini 'İşgalci' Kızıldeniz Türleri Alıyor
'İŞGALCİ TÜRLERİN EKONOMİK DEĞERİ YOK' Körfezde 10 yıl öncesine kadar bol miktarda var olan orfoz, lagos, grida gibi Akdeniz'e özgü balık türlerinin, bilinçsiz avlanma sonucu hayli azaldığına dikkat çeken Prof. Dr. Gökoğlu, onların yerine bugün Kızıldeniz'den gelen 'işgalci' türlerin boy gösterdiğini söyledi. Küresel ısınma ve Akdeniz ile Kızıldeniz'i birbirine bağlayan Süveyş Kanalı'nın genişletilmesinin 'işgalci' türlerin Akdeniz'e gelmesinde en büyük etken olduğunu vurgulayan Gökoğlu, bu türlerin ekonomik değerinin olmadığını kaydetti.
Süveyş Kanalı - 22.01.2019
Süveyş Kanalı'nın Geliri 2018'de Yüzde 7,5 Arttı
Mısır'da Süveyş Kanalı'ndan elde edilen gelir 2018'de yüzde 7,5 yükseldi.
Süveyş Kanalı - 12.12.2018
Doğu Akdeniz Krizine Karşı KKTC ile Paralel Tedbir Alınmalı"
"YANLIŞ BİR ADIM GÜVENLİĞİMİZE ZARAR VERİR" Doğu Akdeniz'de doğalgazın bulunmasıyla bölgedeki pek çok denklemin değiştiğine dikkat çeken Emekli Büyükelçi Onur Öymen, bölgenin stratejik öneminin bundan ibaret olmadığını belirtti. Onur Öymen, "Süveyş Kanalı, bütün Ortadoğu, Kıbrıs, Doğu Akdeniz'in stratejik açıdan önemli bir yer olduğunu ortaya koyuyor.
Süveyş Kanalı - 24.11.2018
Akdeniz'i İşgal Eden Balık Türü 63'e Çıktı
KÜRESEL ısınma ve Süveyş Kanalı'nın derinleşmesi nedeniyle Kızıldeniz'den Akdeniz'e geçen 61 balık türüne 2 tür daha eklendi.
Süveyş Kanalı - 23.11.2018
Doğu Akdeniz'in "Kızıldeniz'i": Samandağ Sahilleri
Kel Dağı'nın dünyanın en büyük çöküntü fay hattının ( Kuzey Afrika fay hattı) üzerinde bulunmasının dip yapısı ve su altı oluşumları bakımından zenginlik sağladığını ifade eden İğde, "Su altında irili ufaklı 130 civarında mağara, baca ve kavuk bulunmaktadır. Bu bölge Süveyş Kanalı'na yakınlığı ile Kızıldeniz'den Akdeniz'e giriş yapan lesepsiyen balıkların ilk durağı olması bakımından Türkiye'nin Kızıldeniz'ini oluşturmaktadır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Süveyş Kanalı Haberleri | Süveyş Kanalı Haber - Haberler - Sayfa 10 - Süveyş Kanalı haberleri, son dakika süveyş kanalı haber ve gelişmeleri burada. Riyad yönetimi İran tankerinin çıkışına izin vermiyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.7.2021 14:17:56. #1.16#

title