Haberler » Ekonomi » Suudi Arabistan İkinci Çeyrekte 20 Milyar Dolarlık İnşaat İhalesi Verdi - Ekonomi

Suudi Arabistan İkinci Çeyrekte 20 Milyar Dolarlık İnşaat İhalesi Verdi

Körfez ülkelerinden Suudi Arabistan'da bu yılın ikinci çeyreğinde verilen inşaat ihalelerinin değerinin 19.8 milyar dolara ulaştığı bildirildi.

Suudi Arabistan İkinci Çeyrekte 20 Milyar Dolarlık İnşaat İhalesi Verdi

Körfez ülkelerinden 'da bu yılın ikinci çeyreğinde verilen inşaat ihalelerinin değerinin 19.8 milyar dolara ulaştığı bildirildi.

NCB İnşaat Endeksi'ne göre sadece petrokimya ve enerji sektörlerindeki ihalelerin değeri 13.6 milyar dolar oldu. Geçen yılın aynı dönemine göre ihalelerde yüzde 46'lık artış kaydedildi. Bu yılın ilk yarısında verilen ihaleler ise 33.8 milyar dolara yaklaştı. Sağlık, eğitim, yol ve altyapı projelerinin payı 7 milyar dolar oldu.

Şirket tarafından yapılan açıklamada 'Suudi Arabistan'da son altı ayda mega projelerde bolluk yaşandığı, bunun da ihalelerin değerine olumlu şekilde yansıdığı ve hükümetin ülkenin sürekli gelişimine önem vermeye devam ettiği' ifade edildi.

Raporda ayrıca bu yıl verilecek ihalelerin değerinin geçen yılı geçmesinin beklendiği kaydedildi. Endeks hazırlanırken sadece kesinleşmiş ihaleler gözönünde bulunduruluyor.

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler