Sutopu A Milli Takımına Avrupa Vizesi

Sutopu A Milli Takımı, Zagreb'de düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'na katılma hakkını kazandı.

02.05.2010 17:53 | Son Güncelleme: 02.05.2010 17:53
Sutopu A Milli Takımına Avrupa Vizesi

Sutopu A Milli Takımı, 30 Nisan-2 Mayıs tarihlerinde İstanbul'da ev sahipliği yaptığı Grup Eleme Müsabakalarını tamamlayarak, Zagreb'de düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'na katılma hakkını kazandı.

2008-2009 sezonunu Sutopu Avrupa B Şampiyonası galibi olan Türk Milli Takımı, ilk kez Avrupa A kategorisindeki 12 takım arasında. 30 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenen grup eleme müsabakalarında Türk Milli Takımı ilk maçında Slovakya karşısında aldığı 6-5'lik galibiyetin ardından dün Malta'yı da 12-5 yendi. Grup elemelerinin üçüncü maçında bugün İspanya ile karşılaşan A Milliler, 13-4 mağlup oldu.

İspanya'nın ardından grubundan ikinci olarak çıkan Sutopu A Milli Takımımız böylece tarihinde ilk kez Avrupa A Şampiyonasına katılma hakkı kazandı. Türkiye - İspanya maçının öncesinde LEN (Ligue Européenne de Natation) adına, LEN Bureau üyesi Harm Beyer, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Vedat Akgün'e organizasyonla ilgili teşekkür plaketi verdi.

29 Ağustos - 11 Eylül tarihleri arasında Zagreb'de, LEN tarafından düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'nda yer alan ilk altı takım Macaristan, Hırvatistan, Almanya, Sırbistan, İtalya ve Karadağ olarak sıralanıyor. Elemeler sonucunda Rusya, Romanya, İspanya ve Türkiye'nin ilk 12'si resmileşirken son iki bugün Yunanistan'da gerçekleşecek Makedonya - Slovenya ve Yunanistan - Fransa maçlarından sonra belli olacak.

İSTANBUL/ DHA

Kaynak: DHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
title