Suşehri Haberleri

Suşehri haber, Suşehri son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Suşehri - 5.5.2020
SİVAS Ambulans helikopter, kalbi duran hasta için havalandı
Ambulans helikopter, kalbi duran hasta için havalandıSİVAS'ın Suşehri ilçesinde kalbi duran Ali Sezer (47) ambulans helikopter ile alınarak kent merkezindeki Numune Hastanesine getirildi.
Suşehri - 2.5.2020
Sivas'ta, 2 köyde karantina kaldırıldı
Koronavirüs tedbirleri kapsamında karantinaya alınan Zara ilçesine bağlı Nasır köyü ile Suşehri ilçesine bağlı Güneyli köyünde uygulamaya son verildi.
Suşehri - 2.5.2020
Sivas'ta iki köyde Kovid-19 karantinası kaldırıldı
Valilikten yapılan açıklamada, koronavirüs salgınının yayılarak vatandaşların ve toplumun sağlığını tehdit etmesini engellemek amacıyla Zara ilçesi Nasır ile Suşehri ilçesi Güneyli köylerinin 14 gün önce karantinaya alındığı anımsatıldı.
Suşehri - 2.5.2020
İki köyde karantina kaldırıldı
Sivas'ın Suşehri ve Zara ilçesinde korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında karantina alınan iki köyün karantinası bu gece yarısı kaldırılacak.
Suşehri - 29.4.2020
Sivas'ta 4 ilçeye giriş çıkışlar izin belgesine bağlandı
Sivas'ta salgına karşı alınan tedbirler kapsamında Koyulhisar, Suşehri, Akıncılar ve Gölova ilçelerine giriş-çıkışlar 'Seyehat İzin Belgesine' tabi tutulacak.
Suşehri - 29.4.2020
Eğitim Bir-Sen Suşehri Temsilciliğinden Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a destek
Eğitim Bir-Sen Suşehri Temsilciliği, ramazan ayının ilk cuma namazı hutbesindeki ifadeleri nedeniyle bazı çevrelerce tepki gösterilen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'a destek verdi.
Suşehri - 29.4.2020
İki köyde karantina süresi uzatıldı
Sivas Valiliği Pandemi Kurulundan yapılan açıklamada, izolasyonun tam olarak sağlanamadığı Gölova ilçesine bağlı Boğazköy'de karantina uygulamasının 5 Mayıs 2020, Doğanşar ilçesine bağlı Sarısuvak Köyündeki karantina uygulamasının ise 8 Mayıs 2020 tarihine kadar uzatıldığı duyuruldu. Ayrıca izolasyonun sağlandığı Suşehri ilçesine bağlı Akşar Köyünde ise karantina uygulamasının sona erdirildiği belirtildi.
Suşehri - 29.4.2020
Sivas'ta 2 köydeki karantina uygulaması 1 hafta uzatıldı
SİVAS'ta, koronavirüs tedbirleri kapsamında 2 köyde uygulanan karantina, bir hafta süreyle uzatıldı. Bir köydeki karantina ise bu gece son bulacak.  Sivas İl Hıfzısıhha Kurulu tarafından alınan kararla,  sosyal izalasyonun tam olarak sağlanması' için Gölova ilçesine bağlı Boğazköy köyündeki karantina uygulaması 5 Mayıs'a, Doğanşar ilçesine bağlı Sarısuvat köyündeki karantina uygulaması da 8 Mayıs'a kadar uzatıldı. Suşehri ilçesine bağlı Akşar köyünde uygulanan karantina ise gerekli sosyal izolasyonun sağlanması üzerine bu gece saat 24.
Suşehri - 29.4.2020
Sivas'ta bir köydeki karantina süresi 7 gün uzatıldı
Sarısuvat köyünde, koronavirüs vakalarının kontrol altına alınması ve salgının yayılmasının engellenmesi amacıyla 16 Nisan'da karantina uygulaması başlatıldığı kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Köyde, karantina kararı alınan tarihteki vaka sayısında artış yaşanması, vakaların başkalarına bulaşma ihtimalinin devam etmesi, sosyal izolasyonun tam anlamıyla uygulanmadığı ve hastalığın sönümlenemediğinin görülmesi nedeniyle, 30 Nisan'da sona eren karantina süresinin 7 gün daha uzatılmasına toplum sağlığı için karar verilmiştir." Açıklamada, 11 Nisan'da karantinaya alınan Suşehri ilçesi Akşar köyünde sosyal izolasyonun sağlanması nedeniyle saat 00.
Suşehri - 24.4.2020
Sivas'ta iki köy ile bir apartmanda Kovid-19 karantinası kaldırıldı
Sivas'ın Suşehri ilçesi Erence ve Çakırlı köyleri ile ilçe merkezindeki bir apartmanda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan karantina kaldırıldı.
Suşehri - 23.4.2020
Vatandaşlar balkonlarından İstiklal Marşı'nı okudu
Suşehri ilçesinde görev yapan 112 sağlık ekipleri, ambulansın ses megafonundan açtıkları İstiklal Marşı'nı hep bir ağızdan okudu.
Suşehri - 22.4.2020
Sivas'ta ev karantinasına uymayan kişiye para cezası
Suşehri ilçesine bağlı bir köyde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 14 günlük karantina sürecini geçirdiği evden alışveriş yapmak için çıkan kişi, ilçe merkezinde yakalandı.
Suşehri - 18.4.2020
Sivas'ta bir köy karantinaya alındı, 4 köy ve 1 mahallede karantina kaldırıldı
Sivas Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, koronavirüs salgınının yayılmasını engellemek ve sosyal izolasyonu sağlamak amacıyla Suşehri ilçesine bağlı Güneyli köyü, Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla karantinaya alındı.
Suşehri - 18.4.2020
Altı köyde karantina kaldırıldı
Sivas Valiliği Pandemi Kurulu tarafından, korona virüs (Covit-19) tedbirleri kapsamında karantina altına alınan altı köy, sosyal izolasyon sağlandığı için karantinadan çıkartıldı. Sivas Valiliği sosyal medya hesaplarından yapılan duyuruda; Koyulhisar ilçesine bağlı Bahçe, Boyalı, Sütlüce, Güzelyurt. Suşehri ilçesine bağlı Çitlice ve Akıncılar ilçesine bağlı Şenbağlar köylerinin karantinadan çıkartıldığı belirtildi.
Suşehri - 16.4.2020
Sivas'ta 1 köy daha karantinaya alındı
SİVAS'ın Doganşar ilçesine bağlı Sarısuat köyü de koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında karantina altına alınarak giriş ve çıkışlara kapatıldı.  Koronavirüs salgınını önlemek amacıyla Sivas Valiliği tarafından Doğanşar ilçesi Sarısuat köyü karantina altına alındı.14 gün boyunca köye giriş-çıkışlar yasaklandı. Valilikten yapılan açıklamada, "Koronavirüs (Covid-19) salgınının yayılarak vatandaşlarımızın hayatını tehdit etmesini engellemek ve köylerimizin sosyal izolasyona geçmelerini sağlamak üzere Doğanşar ilçesi Sarısuat köyü 16.04.2020 tarihinde İlçe Hıfzıssıha Kurulunca karantina altına alınarak köye giriş ve çıkış yasaklanmıştır" denildi.Sivas'ta halen Koyulhisar ilçesi Boyalı ve Sütlüce, Akıncılar ilçesi Şenbağlar, Suşehri ilçesi Çitlice, Çakırlı, Erence, Akşar, Aşağı Mahalle ile Tepeardı Mahallesi Canikdağı sokakta bulunan bulunan 15 kişinin yaşadığı aile apartmanı, Zara ilçesi Korkut köyü ve Merkez Mahallesi ile Tuzla, Ağılönü, Eskiköy, Uzunoğlan mezraları, Şarkışla ilçesi Yapracık ve Gölova ilçesi Boğazköy karantinada bulunuyor.
Suşehri - 14.4.2020
Sivas'ta tarlasını ekemeyen yaşlıların imdadına din görevlileri yetişti
Suşehri ilçesi Çatoluk köyü imam hatibi Murat Güleç ise köydeki 65 yaş üstü cemaati traş etti.
Suşehri - 14.4.2020
Kaymakam Sarı, belediyenin yaptığı yatırımları gezdi
Suşehri Kaymakamı Hidayet Sarı, Belediye tarafından yapımı tamamlanan ve halen inşaat çalışmaları devam eden yatırımları gezdi.
Suşehri - 11.4.2020
Sivas'ta 3 köy ve bir apartman karantinaya alındı
Sivas Valiliği Pandemi Kurulunca koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni kararlar alındı. Bu kapsamda Suşehri ilçesine bağlı Çakırlı, Erence ve Akşar köyleri karantina altına alındı.
Suşehri - 11.4.2020
Sivas'ta 3 köy daha Kovid-19 tedbirleri kapsamında karantinaya alındı
Sivas'ın Suşehri ilçesine bağlı 3 köy ve bir mahalledeki apartman, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.
Suşehri - 11.4.2020
Sivas'ta 3 köy 1 apartman karantina altına alındı, üç köy karantinadan çıkartıldı
Sivas Valiliği Pandemi Kurulu, Korona virüs tedbirleri kapsamında yeni karantina kararları aldı. Sivas'ın Suşehri ilçesine bağlı Çakırlı, Erence ve Akşar köyleri karantina altına alındı.
Suşehri - 6.4.2020
Anadolu Ajansı 100 yaşında
Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, Anadolu Ajansının (AA) kuruluşunun 100. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
Suşehri - 6.4.2020
Sivas'ta 2 köy, 3 mahalle ve 4 mezrada daha karantina
Koronavirüs salgınını önlemek amacıyla Sivas Valiliği tarafından daha önce Akıncılar ilçesi Şenbağlar, Koyulhisar ilçesi Boyalı, Dilekli, Kurşunlu ile Yağcılar, Suşehri ilçesi Boyalıca ve Gökçekaş, Yıldızeli Üyük köyü, Doğanşar ilçesine bağlı Darlık köyü ile Zara ilçesine bağlı Tuzlagözü köyü karantinaya alınmıştı.
Suşehri - 6.4.2020
Sivas'ta 9 yerleşim yeri karantinaya alındı
Sivas Valiliği Pandemi Kurulu, korona virüs tedbirleri kapsamında 9 yerleşim yerinin karantinaya alınmasını kararlaştırdı. Sivas valiliğinden yapılan açıklamada, Koyulhisar ilçesine bağlı Bahçe ve Sütlüce köyleri ile Güzelyurt Köyü Merkez Mahallesi, Suşehri ilçesine bağlı Çitlice köyü Aşağı Mahallesi, Zara ilçesine bağlı Korkut Merkez Mahallesi, Tuzla, Ağılönü, Eskiköy ve Uzunoğlan mezralarının karantinaya alındığı duyuruldu.
Suşehri - 6.4.2020
Sivas'ta bazı yerleşim yerleri karantinaya alındı
Sivas'ta bazı köy ve mahalleler ile mezralar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı. Sivas Valiliğinden yapılan açıklamada, Koyulhisar ilçesi Bahçe ve Sütlüce köyleri ile Güzelyurt köyü Merkez Mahallesi, Suşehri ilçesi Çitlice köyü Aşağı Mahallesi, Zara ilçesi Korkut Merkez Mahallesi, Tuzla, Ağılönü, Eskiköy ve Uzunoğlan mezralarının karantinaya alındığı bildirildi.
Suşehri - 2.4.2020
Suşehri'nde halk pazarında sosyal mesafe kontrolü yapıldı
Sivas'ın Suşehri ilçesinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında halk pazarında sosyal mesafe kontrolü yapıldı.
Suşehri - 1.4.2020
Sivas'ta iki ilçede 3'ten fazla kişinin yan yana yürümesi yasaklandı
Sivas'ın Suşehri ilçesinde de 3 kişiden fazla yan yana yürümek yasaklanmıştı.
Suşehri - 1.4.2020
İlçede 3?ten fazla kişinin yan yana yürümesi yasaklandı
SİVAS'ta, valilik kararı ile Zara ilçesine bağlı Tuzlagözü köyü de koronavirüs salgını nedeniyle karantina altına alınarak giriş ve çıkışlara kapatıldı. Böylece il genelinde karantinaya alınan köy sayısı 10'a yükseldi. Suşehri ve Akıncılar'da özel araçlara 3 kişiden fazla binilmemesi kuralı getirilirken 3'ten fazla kişinin yan yan yürümesi de yasaklandı.
Suşehri - 1.4.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 13
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -------------- RÖP1: Durak baskanı ile röp RÖP: 3 taksici ile röp Taksicilerden detay görüntüler Otogardan detay görüntüler Vatandaşlardan detay görüntüler HABER: Alparslan ÇINAR -KAMERA: Emrah GÜL /ANTALYA, ====================== İlçede 3'ten fazla kişinin yan yana yürümesi yasaklandı SİVAS'ta, valilik kararı ile Zara ilçesine bağlı Tuzlagözü köyü de koronavirüs salgını nedeniyle karantina altına alınarak giriş ve çıkışlara kapatıldı. Böylece il genelinde karantinaya alınan köy sayısı 10'a yükseldi. Suşehri ve Akıncılar'da özel araçlara 3 kişiden fazla binilmemesi kuralı getirilirken 3'ten fazla kişinin yan yan yürümesi de yasaklandı.
Suşehri - 1.4.2020
İlçede 3'ten fazla kişinin yan yana yürümesi yasaklandı
SİVAS'ta, valilik kararı ile Zara ilçesine bağlı Tuzlagözü köyü de koronavirüs salgını nedeniyle karantina altına alınarak giriş ve çıkışlara kapatıldı. Böylece il genelinde karantinaya alınan köy sayısı 10'a yükseldi. Suşehri ve Akıncılar'da özel araçlara 3 kişiden fazla binilmemesi kuralı getirilirken 3'ten fazla kişinin yan yan yürümesi de yasaklandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Suşehri Haber, Suşehri Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 4 - Suşehri haber sayfamızda Suşehri haberleri okuyabilir, Suşehri son dakika haberleri ve güncel Suşehri gelişmelerini görebilirsiniz. Suşehri'nde sanal satranç turnuvası düzenlendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 18:38:27. #1.15#
title