Suşehri'nde Teröre Öfke

Suşehri'nde Teröre Öfke

Sivas'ın Suşehri İlçesinde Cumhuriyet Üniversitesi Suşehri Timur Karabal Meslek Yüksek Okulu Öğrencilerinin Önderliğinde Gerçekleştirilen Terörü Kınama Yürüyüşünde Terör Lanetlendi.

Suşehri'nde Teröre Öfke

Sivas'ın Suşehri ilçesinde Cumhuriyet Üniversitesi Suşehri Timur Karabal Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin önderliğinde gerçekleştirilen terörü kınama yürüyüşünde terör lanetlendi.

Okulun öğretim görevlileri, öğrenciler, ilçe idarecileri, esnaf ve halkın büyük katılımı ile tek yürek olan Suşehrililer'in terörü kınama yürüyüşü, Suşehri Timur Karabal Meslek Yüksek Okulu önünden başladı. Yürüyüşe bazı çocuklar ve üniversite öğrencileri asker kıyafeti ile katılırken, genç kızlar da Türk bayrakları ile arkadaşlarına destek verdi. Suşehri İlçe Jandarma Komutanlığı önüne gelen öğrenciler, buradaki askerlere asker selamı verdi.

Yürüyüş, kent merkezine doğru ilerledikçe ilçe halkının da katılımıyla arttı. Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı terörü kınama yürüyüşü, hükümet konağı önündeki Atatürk anıtında saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın söylenmesi ile tamamlandı.

(İG-SE-OK-Y)

Kaynak: İHA