Suşehri'nde 19 Mayıs Kutlamaları

Suşehri'nde 19 Mayıs Kutlamaları

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nın 89. Yıldönümü Sivas'ın Suşehri İlçesi'nde de Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı.

Suşehri'nde 19 Mayıs Kutlamaları
19.05.2008 17:11 | Son Güncelleme: 19.05.2008 17:11

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nın 89. yıldönümü Sivas'ın Suşehri İlçesi'nde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Hükümet konağı önünde, Atatürk anıtına çelenklerin konmasıyla başlayan törenler, şehir stadyumunda devam edildi. Kaymakam Abdullah Demir, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Yüzbaşı İlker Şimşek ve Belediye Başkanı Şaban Coşkun'un öğrencilerin ve halkın bayramını kutlamasıyla başlayan törenlerde günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Şehit Cengiz Topel Kız Meslek Lisesi Müdürü Nuh Aydın yaptı.

Aydın, "Türk milletinin hayatındaki dönüm noktalarından birisi olan 19 Mayıs yeni Türk devletinin de doğuşu olmuştur. 19 Mayıs 1919'da Ulusumuzun, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde şahlanışının 88. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve coşkusunu milletçe yaşıyoruz" dedi.

Ayrıca, Günün anlam ve önemini belirten şiirler öğrenciler tarafından okunduktan sonra, Okul öğrencileri tarafından okundu.Yıl içerisinde, ortaöğretim okulları arasında yapılan sosyal ve kültürel faaliyetlerde dereceye giren öğrencilere, ilçe idarecileri tarafından hediyeleri verildi.

Beden Eğitimi Öğretmeni Hamza Koç tarafından 3 defa şeref çağrısı yapıldı. Atatürk Teknik Endüstri Meslek lisesi Öğrencilerinden Tolga Altunsoy, "Gençliğe Hitabesini" öğrencilerle birlikte okudu.

Hürriyet İlköğretim Okulu folklor ekibinin yapmış olduğu gösteri, töreni izlemeye gelen vatandaşları etkiledi. İlçede bulunan Ortaöğretim Okulu öğrencilerinin hareket gösterileri ile tören sona erdi.

Öğrencilerin final hareketlerinin ardından, Suşehri belediye Başkanı Şaban Coşkun'un da aralarında bulunduğu yöresel folklor gösterileri ile tören sona erdi. Törende, Suşehri Devlet hastanesi sağlık ekibi tören alanında hazır bulunurken, baygınlık geçiren öğrenci ve vatandaşlara ilk yardımda bulundular.

Töreni ailesi ile birlikte izlemeyen gelen Doğuştan bedensel engelli 22 yaşındaki Esra Coşkun isimli engelli kız, herkesin ilgi odağı oldu.

(SY-İG-SE-Y) 19.05.2008 16:47 TSİ

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title