Suriyelilerin "Ekmek ve Kahve" Kavgası Kamerada

Suriyelilerin "Ekmek ve Kahve" Kavgası Kamerada

Suriyelilerin "ekmek ve kahve" kavgası kamerada Suriyeli mülteciler, Elbistan'da 'ekmek ve kahve satışı' yüzünden sokak ortasında kavga etti İlçede huzuru bozacak davranışlarda bulunan 6 Suriyeli mülteci, polis nezaretinde Kahramanmaraş'taki kampa gönderildi.

Suriyelilerin "ekmek ve kahve" kavgası kamerada
Suriyeli mülteciler, Elbistan'da 'ekmek ve kahve satışı' yüzünden sokak ortasında kavga etti
İlçede huzuru bozacak davranışlarda bulunan 6 Suriyeli mülteci, polis nezaretinde Kahramanmaraş'taki kampa gönderildi.

KAHRAMANMARAŞ - Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde Suriyeliler 'ekmek ve kahve satışı' yüzünden sokak ortasında kavga etti. İlçede huzuru bozacak davranışlarda bulunan 6 Suriyeli mülteci, polis nezaretinde Kahramanmaraş'taki kampa gönderildi.
Cumhuriyet Caddesi üzerinde bakkal tarzı iş yerleri bulunan Suriyeli mülteciler arasında 'ekmek ve kahve satışı' nedeniyle tartışma çıktı. Cep telefonu kamerasıyla da görüntülenen tartışma, kısa sürede büyüyüp taşların, sopaların ve demirlerin kullanıldığı kavgaya dönüştü. Kalabalık olan her iki taraf, ara sokaklara da taşan kavgada birbirlerini darp etti. Suriyeliler arasındaki kavgaya, Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli çok sayıda resmi ve sivil ekip müdahale etti. Tarafları ayırmak için biber gazı kullanan polis ekipleri, çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. Olayda yaralanan toplam 9 Suriyeli mülteci, Elbistan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavileri tamamlananlarla kavgadan sonra gözaltına alınan diğer Suriyeli mülteciler, emniyetteki işlemlerinin ardından Elbistan Adliyesi'ne sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan 10 şüpheliden 6'sının da daha sık sık bu tür kavgalar ve adli olaylara karıştıkları, sürekli ilçede huzuru bozacak davranışlarda bulundukları öğrenildi.
Burada ifadeleri alınan 10 şüphelinden 6'sı, haklarındaki adli ve idari işlemlerin ardından polis otobüsü ile Kahramanmaraş Göç İdaresi kontrolündeki mülteci kampına gönderildi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.