Vali Mutlu: Suriyeli Dilencileri Gönderebiliriz

Vali Mutlu: Suriyeli Dilencileri Gönderebiliriz

İstanbul Valisi Mutlu, dilencilik yapan Suriyeli sığınmacılar ile ilgili olarak "Dilenmeyi bırakmazlarsa kamplara gönderebiliriz" dedi.

Vali Mutlu: Suriyeli Dilencileri Gönderebiliriz

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul halkından Suriyeli dilencilerle ilgili şikayet aldıklarını, bu yüzden kamplara gönderilebileceklerini söyledi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul'da bulunan ve dilenen Suriyeli sığınmacıların kamplara gönderilebileceğini açıkladı. Mutlu, Suriyelilerle ilgili olarak "Defalarca uyarıp dilenmeyi bırakmalarını istedik. Ancak ısrar ediyorlar. Dilenmeyi bırakmazlarsa idari karar alıp kamplara gönderebiliriz." dedi.

"67 BİN SURİYELİ BULUNUYOR"

İstanbul'da yaklaşık 67 bin Suriyeli olduğunu, dilenenlerin sayısının ise birkaç yüzü geçmediğini söyleyen Mutlu, diğer Suriyelilerin de, Türklerin gözünde olumsuz bir intiba oluşturan bu durumdan rahatsız olduğunu belirtti.

"TERK EDİLMİŞ EVLERDE YAŞIYORLAR"

Suriyeli ailelerin elektriği, suyu olmayan terk edilmiş evlerde yaşadığını hatırlatan İstanbul Valisi, bazı ailelerin kamplara gitmeye gönüllü olduğunu, bazılarını ise ikna çabalarının sürdüğünü, gerekirse arzuları hilafına götürülebileceklerini söyledi.

Kaynak: Haberler.Com