Suriye Haberleri

Suriye haber, Suriye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Suriye - 26.11.2021
İçişleri Bakanı Soylu İzmir'deki toplu açılış töreninde konuştu Açıklaması
AK Parti kadrolarının milleti hiçbir zaman mahcup etmediğini vurgulayan Soylu, şöyle devam etti: "Bu ülkenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, onun kadroları sizleri yanıltmadı. Yıllarca Türkiye'ye diz çökertmeye çalışanlara Türkiye'yi ezdirmedi. Bugün eski Türkiye yok, bugün yepyeni Türkiye var. O bildikleri Türkiye yok. Avrupa'nın, ABD'nin parmak salladığı, bizi sindirmeye çalıştığı Türkiye yok. 'Irak'ın kuzeyinde operasyon yapamazsınız, Afrin'e giremezsiniz, Cerablus'da olamazsınız, Suriye'nin kuzeyinde operasyon yapamazsınız' diye bizi korkutmaya çalıştıkları Türkiye yok.
Suriye - 26.11.2021
Cumhurbaşkanlığının 2022 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
"Türkiye ekonomisi giderek daha güçlendi" MHP İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu, Türkiye'nin bir taraftan yüksek oranda büyüme sağlarken, diğer yandan bütçe açığında ve cari açıkta da önemli oranda düşüş sağlamayı başardığını anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Cari dengede yaşanan iyileşme ülkemizin dış finansman ihtiyacının azalmasına, aynı zamanda da yapısal cari açığın kapatılmasına katkı sağlayacaktır. Aşılamayacak sorunumuz, çözülemeyecek problemimiz yoktur. Önemli olan milli birlik ve beraberliğimizin muhafazasıdır, güçlü demokrasi, siyasi istikrardır, Türkiye'yi kaosa sürüklemek isteyenlere, amaçları uğruna ülkemizi yangın yerine çevirmekten çekinmeyenlere fırsat verilmemesidir. Kısa vadede dalgalanmalara rağmen makroekonomik veriler dikkate alındığında küresel ölçekteki gelişmeler, mukayeseli değerlendirmeler Türkiye ekonomisinin giderek daha güçlendiğini, Türkiye'nin çekici bir ülke olmaya devam ettiğini ortaya koymaktadır." Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nden geriye dönüşün olmayacağının altını çizen Aksu, "Türkiye, Cumhur İttifakı birlikteliğinde, milli hedefler doğrultusunda kararlılıkla yoluna devam edecektir. Türkiye'yi küstahça hizaya getirmek için tertip içine girenlere, Irak ve Suriye'nin kuzeyinde, Libya'da, Karabağ'da, Mavi Vatan'da ve terörle mücadelede elde edilen kazanımlardan taviz vermemizi arzulayanlara karşı milletimizin yanındayız, devletimizin arkasındayız.
Suriye - 26.11.2021
Son dakika haber... Kilis'teki hudut birliğinde bir askeri şehit ettikleri iddiasıyla 5 şüpheli gözaltına alındı
Son dakika haberine göre Kilis'te, Türkiye'den Suriye'ye yasa dışı yollarla geçiş yapmaya çalışan kişilere müdahale eden Piyade Uzman Çavuş Savaş Dinç'i şehit ettikleri iddiasıyla 5 şüpheli gözaltına alındı.
Suriye - 26.11.2021
Son dakika haber | Şehit askerin cenazesi, memleketi Gaziantep'e gönderildi (4)- Yeniden
---------------------------- 5 KİŞİ GÖZALTINDA Suriye sınırında, kaçak geçişi engellemeye yönelik müdahale sırasında Uzman Çavuş Savaş Dinç'in şehit olmasıyla ilgili yürütülen soruşturmada, 5 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.
Suriye - 26.11.2021
Suriye muhalefeti, savaştırmak için kız çocuklarını kaçıran YPG/PKK'yı kınadı
TEL Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK), Suriye'nin Haseke ilinde 15 yaşlarındaki 3 kız çocuğunu silahlı kadrosuna katmak için kaçıran terör örgütü YPG/PKK'yı kınadı.
Suriye - 26.11.2021
Tunus açıklarında 93'ü çocuk 487 düzensiz göçmen kurtarıldı
Operasyon sonucu teknedeki 93'ü çocuk, 13'ü kadın toplam 487 düzensiz göçmen kurtarıldı. Göçmenlerden 162'sinin Mısır, 104'ünün Bangladeş, 81'inin Suriye, 78'inin Fas, 13'ünün Etiyopya, 49'unun ise diğer Afrika ülkelerinden olduğu kaydedildi.
Suriye - 26.11.2021
Suriye'de dağıtılan skandal kitaplarla ilgili soruşturma
Suriye Görev Gücü sahasında bir vakfın finansmanıyla bir yayınevi tarafından basılıp dağıtılan din bilgisi eğitim kitabında yer alan çizimler, büyük tepkiye neden oldu.
Suriye - 26.11.2021
MSB: "Suriye'ye yasa dışı yollarla geçiş yapmaya çalışan kişilere müdahale esnasında yaralanan Piyade Uzman Çavuş Savaş Dinç, Kilis Devlet...
MSB: "Suriye'ye yasa dışı yollarla geçiş yapmaya çalışan kişilere müdahale esnasında yaralanan Piyade Uzman Çavuş Savaş Dinç, Kilis Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.
Suriye - 26.11.2021
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması
"Türkiye her zaman Suriye'nin toprak bütünlüğünden yana oldu" Birleşik Arap Emirlikleri ile yapılan anlaşmalara değinen Kurtulmuş, "Yeniden dostluğu, kardeşliği sağlamak zorundayız.
Suriye - 25.11.2021
AFAD Başkanı Birleşmiş Milletler OCHA ROMENA Heyetini Kabul Etti
OCHA Ankara Müdürü: "OCHA Olarak AFAD'ın Bölge Ülkeleri İçin Yaptıklarının Farkındayız" İdlib'deki briket evler projesi hakkında heyete bilgi veren AFAD Başkanı Sezer, "OCHA ile Suriye noktasında, özellikle İdlib bölgesine yapılacak briket evler konusunda beraber çalışmaya hazırız.
Suriye - 25.11.2021
İngiltere'ye sığınma başvuruları 2004'ten bu yana en yüksek seviyeye ulaştı
Walsh, "Sığınma taleplerindeki artış, İngiltere'de iltica için çok yüksek kabul oranlarına sahip olan Eritre, İran ve Suriye'den gelenlerden kaynaklanıyor.
Suriye - 25.11.2021
Avrupa Parlamentosu Rus Wagner Gruba yaptırım tasarısını kabul etti
Oturumda vekiller, söz konusu grubun Suriye, Libya, Ukrayna, Sudan, Mozambik, Libya, Orta Afrika Cumhuriyeti gibi ülkelerde işkence, tecavüz, öldürme ve zorla kaybettirme gibi pek çok suç işlediği, hukuken var olmayan bu şirketin hiçbir mensubunun yargılanamadığı ve Rusya'nın vekil gücü niteliğindeki bir suç örgütü olduğu yönündeki bulgularını dile getirdi.
Suriye - 25.11.2021
AFAD Başkanı Avrupa Heyetini Kabul Etti
AFAD Başkanı: "İçinde Sivil ve İnsani Geçen Her Türlü İşbirliğine Önyargısız Açığız" Yeni işbirliklerine kurumsal bakışları hakkında heyete bilgi veren AFAD Başkanı Sezer, "AFAD olarak içinde sivil ve insani geçen her türlü işbirliğine önyargısız açığız. Bu bağlamda da AB ile insani yardım, CPM alanlarında her türlü işbirliğine hazırız. Ziyaretler, karşılıklı iş birliklerin geliştirilmesi için önemli adımlar… Sözel olarak ifade ettiğimiz iş birliği temennilerini sahada ve uygulamada da görmeyi diliyorum. Dün BM ile bir araya gelerek 2 yıllık bir eylem planı üzerinde çalıştık, Suriye tarafına yönelik düşündüğümüz projeleri aktararak ortak hareket etme ve işbirliği alanlarını konuştuk.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Suriye Haberleri | Suriye Haber - Haberler - Sayfa 4 - Suriye haberleri, son dakika suriye haber ve gelişmeleri burada. Oktay: Milli güvenlik politikalarımıza son derece önem veriyoruz.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 1.12.2021 13:48:57. #1.16#

title