Suriye Haberleri

Suriye haber, Suriye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Suriye - 14.10.2020
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Suriye - 14.10.2020
TBMM Genel Kurulu
Doğu Akdeniz, Ege, Suriye, Kıbrıs, Irak ve Karabağ'da yaşanan çarpışmalar ve dengesizliklerin, Türkiye'nin büyük bir çevrelenme ve kuşatma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu gösterdiğini vurgulayan Bülbül, terör örgütlerinin de ülkeye zarar vermek için fırsat kolladığını söyledi.
Suriye - 14.10.2020
Son dakika haberleri! Can Dündar hakkında 35 yıla kadar hapis istemi
FETÖ/PYD silahlı terör örgütü yönetici ve üyeleri tarafından silah kullanılarak MİT mensuplarına darp, cebir ve şiddet uygulanarak tırların durdurulduğu belirtilen mütalaada, Suriye Türkmenlerine yardım faaliyeti kapsamında MİT tırlarında bulunan yardım malzemelerinin, "devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından gizli kalması gereken" niteliğe sahip olduğunun kamuoyuna duyurulduğu aktarıldı.
Suriye - 14.10.2020
BM'den "Sahel bölgesinin sorunlarının daha da kötüye gittiği" uyarısı
Lowcock, bölgede ayrıca adam kaçıran, yağmalayan ve doğal kaynakları kar amacıyla çalan kaçakçılık şebekelerini idare eden organize suç örgütlerinin şiddetinin olduğunu söyledi. 2012'den önce sadece Mağrip El Kaidesi'nin Mali'de faaliyet gösterdiğini anımsatan Lowcock, ancak aşırılıkçı grupların terör örgütü DEAŞ'ın aşırılıkçı eylemlerinin 2014'ten sonra Irak ve Suriye'deki gücü ve bölgesel kazanımlarından ders çıkardığını dile getirdi.
Suriye - 14.10.2020
Son dakika haber! Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (1)
Dünya liderleriyle yapılan çok sayıda telefon ve telekonferans görüşmesinde, bölgedeki ve küresel düzeydeki meseleleri değerlendirdiklerini belirten Erdoğan, özellikle Doğu Akdeniz, Libya, Suriye, Azerbaycan gibi kriz bölgeleriyle ilgili konularda, tüm taraflarla sık sık görüşerek, diplomasi kanallarını etkin şekilde kullandıklarını ifade etti.
Suriye - 14.10.2020
Son dakika haberleri! Kocaeli'de, 4 PKK'lı terörist yakalandı
Gelen son dakika haberine göre KOCAELİ'nin Körfez ilçesinde, Zeytin Dalı Harekatı sırasında Suriye'nin Afrin kentinde PKK saflarında yer alan 4 terör örgütü üyesi yakalanarak, gözaltına alındı.
Suriye - 14.10.2020
ANALİZ – Otonomi arayışları ve Batı'da Türkiye'nin negatif temsili
Benzer biçimde Arap devrimleri esnasında ve sonrasında yaşanan siyasi farklılaşma da çeşitli biçimlerde krizlere yol açmıştır. Örneğin Suriye iç savaşı sürecinde yaşananlar ve Türkiye'nin zaman zaman Esed rejimi üzerinden Rusya'yla, zaman zaman da terör örgütü PYD/YPG üzerinden ABD ile yaşadığı çatışmalar, dış kamuoyunda gerçeklikten bağımsız biçimlerde tartışılmış ve olgulardan ziyade algılar üzerinden şekillenen bir söylem alanı inşa edilmiştir.
Suriye - 14.10.2020
PKK'ya kucak açan Avrupa, Diyarbakır Annelerini görmezden geliyor
Macron'un Fransa'sı, YPG/PKK'nın Suriye'de işgal ettiği bölgede askeri varlık göstermekle kalmadı, Fransız askeri danışmanları Ayn İsa üssünde teröristlere eğitim verdi.
Suriye - 14.10.2020
Son dakika haberleri | Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın gündeme ilişkin soruları yanıtladı Açıklaması
Bölgesel istikrarın milli çıkarlar için vazgeçilmez olduğunu vurgulayan Kalın, şöyle devam etti: "O yüzden Türkiye, Libya'ya ilgi duyuyor, Libya'da olup bitene ilgisiz kalamıyor. O yüzden Irak'ta, Suriye'de, Lübnan'da, Filistin'de, Güney Kafkasya'da, Azerbaycan'da, Balkanlar'da, yaşananlara olup bitene Türkiye'nin ilgisiz kalması mümkün değil.
Suriye - 13.10.2020
Son dakika haberleri! Mısır, Irak ve Ürdün Dışişleri Bakanları bölgesel gelişmeleri değerlendirdi
Son dakika haberler... Mısır, Irak ve Ürdün Dışişleri Bakanları Libya, Suriye ve Filistin'de siyasi çözüm arayışlarına destek verdiklerini açıkladı.
Suriye - 13.10.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu: (4)
"Küçük düşürmeye çalışan kara propaganda yaklaşımı" Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü: "Geçen hafta Katar'da Cumhurbaşkanımızın arabadan inişindeki fotoğraf kesitini alarak maalesef Türk siyasetinde ahlak dışı yaklaşımlardan biri olarak tarihe geçecek şekilde Cumhurbaşkanımız hakkında 'Cumhurbaşkanı yabancı bir devlet başkanının önünde eğildi' diye çirkin bir açıklama yaptılar. 'Benim rakibim' diyor. Burada söz konusu olan bir rekabet değil husumet. Yani AK Parti Genel Başkanıyla bir rekabetin altını çizse bunun anlaşılır bir tarafı olur. Fakat kendi devletinin Cumhurbaşkanı'nı yalan bir yaklaşımla başka devletler ve dünya devletleri önünde küçük düşürmeye çalışan bir kara propaganda yaklaşımı." Bu kara propagandanın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a değemeyeceğini ve bulaşamayacağını dile getiren Çelik, şöyle devam etti: "Onlar Libya'da, Suriye'de, Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin eğilmesini, bükülmesini isterken Cumhurbaşkanımız, eğilmez ve bükülmez bir şekilde Türkiye siyasetini dirayetle yönetiyor.
Suriye - 13.10.2020
FLAŞ/8
Çelik: Seçim demek siyasetçinin enerjisini başka bir alana kaydırması demek.
Suriye - 13.10.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu: (2)
Ömer Çelik, söz konusu terör örgütlerini birtakım uluslararası güçlerin Türkiye'ye karşı kullandığının belli olduğunu dile getirerek şöyle devam etti: "Bunlar her türlü Türkiye düşmanı güce hizmetlerini sunmaya hazır organizasyonlardır. Bunların ideolojisine hiç bakmamak gerekir, bunların ideolojik bir faaliyet içinde olduğu sadece mensuplarını kandırmak için uydurdukları bir şeydir. 'Ben şu mesele için mücadele ediyorum, bu mesele için mücadele ediyorum.' hepsi yalandır. Burada da PKK terör örgütünün tek ideolojisi Türkiye'ye düşmanlıktır. Onun dışında işte 'Kürtlerin iyiliğini istiyorum ya da Kürtler için mücadele ediyorum.' gibi sözlerin baştan aşağı yalan olduğu ve tam tersine Kürt düşmanı bir organizasyon olduğu açık ve nettir. PKK terör örgütü gerek Irak'taki gerek Suriye'deki yapılanmalarla Türkiye düşmanlığı isteyen herkese hizmet sunan kirli bir organizasyon halindedir.
Suriye - 13.10.2020
AK Parti'li Çelik: Cumhur İttifakı açısından 'erken seçim' söz konusu değildir
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhur İttifakı açısından erken seçimin söz konusu olmadığını belirterek, "Cumhur İttifakı dimdik ayaktadır. Türkiye, Libya'da ülkemizin tarihsel milli çıkarları, hak ve menfaatleri için güçlü bir mücadele verirken, Suriye'de terörle mücadele konusunda güçlü bir mücadele verirken, sınırımızda bir terör devletinin kurulmasını engellerken, Doğu Akdeniz'de her gün sıcak bir gelişme yaşanırken, birlerinin çıkıp erken seçim istemesi tüm bu süreçlerin durdurulmasını talep etmek anlamına gelir" dedi.
Suriye - 13.10.2020
Son dakika! Samsun ve Denizli'deki terör operasyonunda Suriye uyruklu 5 şüpheli yakalandı
Son dakika haberler: Samsun ve Denizli'de düzenlenen terör operasyonunda Suriye uyruklu 5 şüpheli gözaltına alındı.
Suriye - 13.10.2020
2 ilde HTŞ operasyonu: 5 gözaltı
SAMSUN merkezli 2 ilde, Heyet Tahrir el-Şam (HTŞ) silahlı terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda, 5 Suriye uyruklu gözaltına alındı.
Suriye - 13.10.2020
Son dakika haberi | Samsun'da HTŞ operasyonu: 5 yabancıya gözaltı
Son dakika haberleri: Samsun merkezli Denizli'yi de kapsayan HTŞ terör örgütü ile ilgili düzenlenen operasyonda Suriye uyruklu 5 kişi gözaltına alındı.
Suriye - 13.10.2020
İsveç Dışişleri Bakanı Linde, Çavuşoğlu ile ortak basın toplantısında konuştu Açıklaması
Bu süreçte Türkiye ve İsveç arasındaki diyalog ve iş birliğinin de kilit öneme sahip olacağını vurgulayan Linde, "Türkiye'nin bölgesinde bazı zorluklarla karşı karşıya olduğunun farkındayız. Öte yandan Suriye'nin kuzeydoğusu hakkında Avrupa Birliği'nin (AB) tutumunda bir değişiklik olmadığını belirttim.
Suriye - 13.10.2020
Son dakika... Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan İsveçli mevkidaşına insan hakları dersi Açıklaması
Bakan Çavuşoğlu, Linde'nin "Türkiye'yi Suriye'den çekilmesi için uyarıyoruz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Suriye Haberleri | Suriye Haber - Haberler - Sayfa 4 - Suriye haberleri, son dakika suriye haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber... .
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 06:45:43. #1.15#
title