Suriye Haberleri

Suriye haber, Suriye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Suriye - 24.11.2020
Son dakika haberi! İzmir'de şehidin ismi TÜGVA yurdunun konferans salonuna verildi
Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerinin bertaraf edilmesi ve hudut güvenliğinin artırılması amacıyla 2016'da başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı'nda El Bab yakınlarında şehit olan Yavaş unutulmadı.
Suriye - 23.11.2020
Son dakika: ABD'li uzman: Libya'da yabancılar savaştı ama savaşı Türkler kazandı
ABD merkezli Ortadoğu Enstitüsü'nün, "Olayların Akışının Değişimi: Türkiye Trablus Savaşını Nasıl Kazandı?" başlıklı raporu üzerine düzenlediği panelde konuşan, raporun yazarlarından Pack, Suriye, Libya ve Dağlık Karabağ'daki çatışmaların aslında benzer savaşlar olduğunu ifade etti.
Suriye - 23.11.2020
Son dakika haberleri! Ürdün ve Rusya Dışişleri bakanları "bölgedeki krizlerin çözümü için koordinasyon çabalarını" görüştü
Görüşmede ayrıca Suriye krizi ve krize çözüm için çalışmaların sürdürülmesi konuları da ele alındı.
Suriye - 23.11.2020
NATO Parlamenter Asamblesi'nde Türk heyetinden Alman milletvekiline tepki
Tritten'e yanıt veren NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Türkiye değerli ve önemli bir müttefik. Türkiye uluslararası terörle mücadelede hayati rol oynamaktadır. Türkiye, Irak ve Suriye'de sahada DEAŞ ile savaşan tek müttefik.
Suriye - 23.11.2020
Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Başkanı Dr. Nasır Hariri Açıklaması
Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Başkanı Dr. Nasır Hariri, yeni anayasa çalışmaları yapacak komisyona terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD/YPG'nin dahil edilmesi için birçok ülkenin baskı yaptığını belirterek, PKK'yı hiçbir şekilde masaya oturtmayacaklarını söyledi.
Suriye - 23.11.2020
İçişleri Bakanlığı: İkna çalışması sonucu 4 örgüt mensubu teslim oldu
Açıklamada "Teslim olan örgüt mensuplarının 1997 ve 2018 yılları arasında terör örgütüne katıldıkları, Suriye, İran ve Irak'ta faaliyet yürüttükleri tespit edildi.
Suriye - 23.11.2020
İçişleri Bakanlığı: İkna çalışması sonucu 4 örgüt mensubu teslim oldu
Açıklamada "Teslim olan örgüt mensuplarının 1997 ve 2018 yılları arasında terör örgütüne katıldıkları, Suriye, İran ve Irak'ta faaliyet yürüttükleri tespit edildi.
Suriye - 23.11.2020
Eşini darbeden Suriyeli kocaya 3 bin 500 TL adli para cezası
KAYSERİ'de tartıştığı eşi M.Z.'yi (30) darbederek, yaralanmasına neden olduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan Suriye uyruklu koca A.E.H.C. (35), 3 bin 500 TL para cezasına çarptırıldı.
Suriye - 23.11.2020
Konya'da devrilerek alev alan otomobilin sürücüsü yaralandı
Suriye uyruklu Ziya El Ahmed idaresindeki 42 MA 4129 plakalı otomobil, Çavuş Mahallesi yakınlarında refüjdeki aydınlatma direğine çarptı.
Suriye - 23.11.2020
MGK çarşamba günü toplanacak
Doğu Akdeniz'de Oruç Reis sismik araştırma gemisinin görev süresinin 29 Kasım'a uzatılmasıyla ilgili yeni Navtex ilanı ve buradaki diğer gelişmelerin yanı sıra Türk askerinin Libya'daki faaliyetleri ve Suriye konusu ile terörle mücadele, diğer bölgesel ve ulusal güvenlik konularının da toplantıda görüşülecek konular arasında yer alması bekleniyor.
Suriye - 23.11.2020
İran Karabağ savaşının kaybedeni mi?
Tahran Ermenistan'a "işgalci" demek bir yana dursun, Suriye'den cihatçı grupların Azerbaycan lehine savaşa dahil olduğunu, herhangi bir kanıt sunamadan en yetkili ağızlardan dillendirdi.
Suriye - 23.11.2020
İdlib'e 7 tır gıda, kıyafet ve yakacak yardımı
Adana Dosteller Derneği ve çeşitli yardım kuruluşlarınca Suriye'nin İdlib bölgesine 7 tır gıda, yakacak ve kıyafet yardımı yapıldı.
Suriye - 23.11.2020
AK Parti Batman İl Kongresi yapıldı
"Bu ülke hukuk devletidir" Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu vurgulayan Ünal, şöyle devam etti: "Eğer bu millete birazcık saygıları olsa bu millette her iki kişiden birinin teveccühünü, sevgisini kazanmış Recep Tayyip Erdoğan'a saygı duyarlar. Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret edilirken, Recep Tayyip Erdoğan'a küfredilirken gülenler, ellerini ovuşturanlar, 15 Temmuz gecesi Recep Tayyip Erdoğan'ı öldürmeye giden timle ilgili tek kelime ettiler mi? Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik tehditlerle ilgili bir cümlelerini gördünüz mü? Recep Tayyip Erdoğan bu milletin iradesini temsil ederken, itibarını temsil ederken Recep Tayyip Erdoğan'a karşı darbe ve ölüm tehditleri yapılırken sus pus olanlar şimdi kalkmışlar 'Efendim bize mektup gönderildi, tehdit edildik' diye ağlıyorlar. Peki, Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir, bu mektupla ilgili gereğini yapar. Ama sen bu kadar bu ülkenin cumhurbaşkanına her türlü hakareti, her türlü tehdidi, her türlü öldürme riskini mubah göreceksin, kabul edeceksin, tek kelime etmeyeceksin fakat seninle ilgili bir saldırı olduğunda neden beni savunmuyorsunuz diyeceksin. Bu ülke hukuk devletidir. Seninle ilgili de gereği yapılır. Hukuk gereğini yapar. Bu ülkenin bağımsız yargısı senin de hakkını, hukukunu korur Kılıçdaroğlu rahat ol. Ama sen bu ülkenin iktidarını korumak için bugüne kadar ne yaptın, sen bugüne kadar ne zaman bu milletin yanında durdun. Doğu Akdeniz'de Yunan tezlerini savunursun, Suriye'de Esad'ın yanında yer alırsın, Libya'da Hafter'le birlikte hareket edersin bu milletin tek bir derdi, bu milletin tek bir hassasiyeti seni ilgilendirmez, konuştuğun zaman hiçbir zaman bu milletin kalbinin yanından konuşmazsın.
Suriye - 23.11.2020
Son dakika haberi! 'FETÖ soruşturmasında adınız geçti' diye dolandırıcılık yapan 2 kişi tutuklandı
İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri Bayrampaşa, Beylikdüzü ve Fatih'te meydana gelen 4 farklı dolandırıcılık olayı üzerine harekete geçti. Yapılan incelemelerde kendisini polis ve savcı olarak tanıtan şüphelilerin vatandaşları arayarak 'FETÖ soruşturmalarında isminiz geçti. Elinizdeki para ve ziynet eşyaları incelemek üzere evinize gelecek olan polis verin' talimatı vererek dolandırdığı tespit edildi. Soruşturmayı derinleştiren ekipler, şüphelilerin para veya altın alacakları eve taksi ile geldiklerini belirleyerek,kamera görüntülerini inceledi. Yapılan detaylı araştırmalar sonucunda kişilerin Suriye uyruklu Alaa H.
Suriye - 23.11.2020
Son dakika haberleri! İçişleri Bakanı Soylu, Hakkari'de 80 yıllık husumete son verdi
"Terör örgütü PKK üyelerinin dükkanlara gelip haraç aldığı, millete kestiği fidyelerin uzak günler olmadığını anlatan Bakan Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü: " Doğunun birçok ilinde olduğu gibi Hakkari'de de, Hakkari kilimi, yöresel el sanatları ve tekstil kent projeleri hayata geçiriliyor. Buraya 4 fabrika yapıyoruz. Uygulama aşamasında 2 bin kişi burada istihdam edilecek. Yüksekova'da 700 tane polis lojmanı yapılıyor. O insanların aileleri orda olacak ve o ilçenin de ekonomisine katkı sağlayacak. Hakkari Belediyemiz 24 yeni araç aldı. Demek ki, para başka bir yere gitmezse, belediyeye harcanırsa güzel hizmetler olur. Yine üniversitenin birinci etabı bitti, ikinci etabı ise yüzde 80'lerde. Hakkari, festivallerin merkezi oldu. Kar merkezi geçen yıl yapıldı, bu yıl da yapılacak. Çukurca'da foto safari yapıldı. Bütün Türkiye duydu mu, duydu. Ters lale festivali yapıldı. Türkiye Rafting Şampiyonası Zap Suyu'nda yapıldı. Bütün bunların hepsi sizinle beraber oldu. Çok şey çekti bu memleket. Darbeler gördünüz, Başbakan idamı gördünüz, terör gördünüz, yüzde 8 binlik faizler, ABD'de bize parmak sallamalar gördünüz. Terör örgütünün 13-14 yaşındaki kız çocuklarını alıp dağa götürmelerini gördünüz. Diyarbakır annelerini görüyorsunuz. Bakın bugün Hakkari'de bir aile daha katıldı ve sayı 177 oldu. Kadınların cesaretini görüyor musunuz. Türkiye değişiyor, dönüşüyor. Bundan haberi olmayanlar, salonlarda oturdukları koltuklarda, Hakkari'den haberi olmayanlar, yapılan bu mücadelenin farkında olmayanlar, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın vizyonundan haberi olmayanlar üfürüyorlar. Onlar üfürecekler, biz işimize bakacağız." "Bu topraklar tarımla yeşerecek' Konuşmasında bu topraklarda bir tek teröristin kalmayacağını vurgulayan Soylu, "Allah'a da yemindir. Namus, şeref sözüdür. Bu toprakların çocukları doktor olacak, öğretmen olacak. Bu toprakların çocukları milletimizle beraber dünyaya, bu ülkenin sesini, ülkenin sesini duyuracak. Buralar tarımla yeşerecek. Ben Kato Dağı, Feraşin Yaylası, Zap Suyu'nu, İkiyaka Dağları'nı görmüş bir kardeşinizim. Allah nasip ederse, Ocak-Şubat ayında inşallah Ağrı Dağı'na çıkacağız. Topraklarımız, ovalarımız, dağlarımızla yeniden buluşuyoruz, Hayvancılığımızla yeniden buluşuyoruz. Her gün daha iyiye gidecek. Bu millet çekti. Biz istiyoruz ki, Sayın Cumhurbaşkanımız istiyor ki; İrak'a, Suriye'ye, Libya'ya, Karabağ'a, Balkanlara da huzur gelsin.
Suriye - 23.11.2020
MSB: "Son 1 ayda toplam 31 operasyon icra edilmiş, 80 terörist etkisiz hale getirilmiştir"
"Büyük bir göç dalgası önlenmiş, yaklaşık 450 bin İdlib'li evlerine dönmüştür" Suriye'deki harekat bölgelerinin terörden arındırıldıktan sonra huzur ve istikrarın sağlanması için de çalışıldığının altını çizen Aktop, "İdlib ile ilgili olarak, 5 Mart 2020 ve akabinde yapılan mutabakatlar çerçevesinde bölgede yürüttüğümüz faaliyetler sonucunda gerginlik büyük ölçüde azalmış, büyük bir göç dalgası önlenmiş, yaklaşık 450 bin İdlib'li evlerine dönmüştür.
Suriye - 23.11.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik: "Türkiye'de bir partinin yöneticileri yabancı bir devlet başkanından demokrasi dileniyor"
"CHP yöneticileri Türkiye'nin değil, Yunanistan'ın tezlerini savunuyor" CHP yöneticilerinin Kapalı Maraş'ın açılması konusunda Türkiye'nin değil, Yunanistan'ın tezlerini savunduğunu öne süren Ömer Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü: "Libya'da 'Türkiye ambargoya deliyor' diliyorlar. Libya'da bu kara propagandayı yapanlar Fransa'nın tezlerine destek veriyorlar. Suriye, Irak sınırında PKK terör devleti kurdurmayız diyoruz.
Suriye - 23.11.2020
AK Partili Karaaslan: "Dünya siyasetinde muhalefetler önemli eleştirilerde bulunur, bizde maalesef böyle değil"
"Yazıklar olsun diyorum" Muhalefete de eleştirilerde bulunan Karaaslan, "Biz bunlarla uğraşırken, biz Türkiye'nin ve dünyanın en önemli konularına çözüm üretirken, her gün kendimizi aşmak için yeni projeler ortaya koyarken, Cumhurbaşkanımızın yeni reformlarla ülkemizi taçlandıracağız dediği süreci başlatırken muhalefet ne yapıyor? Maraş için Yunanlıların ağzıyla konuşan, Suriye meselesinde Esed'in yanında duran, Libya'da Hafter'le birlikte düşünen, onun gibi konuşan, Mısır'da darbeci Sisi'ye methiyeler dizen muhalefet bugün de ABD'den demokrasi talep ediyor Türkiye için.
Suriye - 23.11.2020
Hamza Dağ: "Doğu Akdeniz'de yaptığımız hamlelerle, Dağlık Karabağ'a da yapmış olduğumuz işlerle milletimizin desteği partimize artmış vaziyette"
AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı 7. Olağan Genel Kurulu Atatürk Spor Salonunda gerçekleştirildi. Pandemi kurallarına göre yapılan ve tek liste halinde gidilen genel kurulda mevcut başkan AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü tekrar başkanlığa seçildi. Genel kurula katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, AR-GE Başkanı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ yaptığı konuşmada, "Biz bir dava partisiyiz, biz bir dava partiliyiz. Bizim bir davamız var, bizim bir heyecanımız var, bizim bir coşkumuz var. Bizim bir hizmet derdimiz var. Bir tarafta iyi olmak var, bir tarafta kötü olmak var. Bir tarafta Türkiye'nin ufkunu açmak var, öbür tarafta ne kadar engellerim diye hareket etmek var. Eğitimden savunma sanayisine kadar bir şeyler ortaya koyarken, birileri engel olmaya çalıştı. Biz, 'bir taraftan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında olmak var, öbür tarafta ona engel olan CHP'nin yanında olmak var' demiyoruz. Daha büyük bir davayı ortaya koyuyoruz. Bir tarafta Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhur İttifakı ile bir arada olmak var, öbür tarafta sesin Fransa'dan çıktığı, ABD'den çıktığı, zaman zaman Suriye'de ayrı düştüğümüz Rusya'dan çıktığı tarafta olmak var.
Suriye - 22.11.2020
Son dakika gündem: Esed rejimi af ilan ettiği Dera'da 98 kişiyi işkenceyle öldürdü
Aralarında Suriye iç savaşının başlamasıyla Esed rejiminin ordusunu terk eden yaklaşık 40 eski askerin bulunduğu toplam 98 kişi, anlaşmada yer alan "uzlaşı" hakkından faydalanmak isterken tutuklanarak, işkence altında öldürüldü.
Suriye - 22.11.2020
İran Dışişleri Bakanı Zarif, BM Suriye Özel Temsilcisi Pedersen ile görüştü
İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Geir O. Pedersen ile bir araya geldi.
Suriye - 22.11.2020
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: SURİYE'DE DEAŞ İLE GÖĞÜS GÖĞSE ÇARPIŞAN TEK NATO ÜLKESİYİZ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, video konferans ile katıldığı G20 zirvesinde, "Terör tehdidinin bertaraf edilmesi, itilafların önlenmesi ve istikrarın güçlendirilmesi noktasında elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Suriye'de DEAŞ ile göğüs göğse çarpışan tek NATO ülkesiyiz" dedi.
Suriye - 22.11.2020
Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi'ne canlı bağlantıyla katıldı Açıklaması
Türkiye'nin son 6 yıldır dünyada en fazla mülteciye ev sahipliği yapan ülke olduğunu hatırlatan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: "Çoğu Suriyeli olmak üzere 4 milyonu aşkın yabancıyı ülkemizde misafir ediyoruz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Suriye Haberleri | Suriye Haber - Haberler - Suriye haberleri, son dakika suriye haber ve gelişmeleri burada. ABD'li uzmandan dikkat çeken Libya yorumu: Savaşı Türkiye kazandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 04:58:31. #1.15#
title