Suriye Uyruklu Kadının, Kocası Tarafından Öldürülmesi

Suriye Uyruklu Kadının, Kocası Tarafından Öldürülmesi

İzmir'de tartıştığı karısını bıçaklayarak öldüren Suriye uyruklu zanlı, polis tarafından yakalandı
Öldürülen kadını İzmir Adli Tıp Kurumu'ndan teslim alan yakınları, zanlının psikolojik sorunlarının bulunduğunu söyledi

Suriye Uyruklu Kadının, Kocası Tarafından Öldürülmesi

Karabağlar ilçesinde, tartıştığı karısını baçıklayarak öldüren Suriye uyruklu  zanlı, polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. 

Olayla ilgili soruşturmayı sürdüren ve zanlının gidebileceği yerler hakkında yakınlarından bilgi alan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, S.M'yi Basmane semtinde çimenlerin üzerinde uzanırken yakalandı. 

Bozyaka'daki İzmir Emniyet Müdürlüğü hizmet binasına getirilen ve Türkçe bilmediği öğrenilen S.M'nin sorgusunun tercüman aracalığı ile sürdüğü, akşam saatlerinde adliyeye sevk edileceği bildirildi.

Öte yandan, öldürülen Elif M'nin cenazesi, İzmir Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsinin ardından yakınlarına teslim edildi. 

Cenazeyi teslim alan yakınlarından Muhittin Solmuş, S.M'nin Suriye'deki iç savaştan kaçarak, ilk önce Mardin'e oradan da İzmir'e yerleştiğini söyledi. S.M'nin bir gözünün görmediğini diğer gözünde ise görme kaybının olduğunu ifade eden Solmuş, "Psikolojik sorunları vardı. Çalışmıyordu, devlet yardımı alıyordu, biz akrabaları olarak yardım ediyorduk. Aralarında çıkan kavgada karısını öldürmüş" dedi. 

Elif M'nin cenazesinin, Cennetçeşme semtindeki Zeynel Abidin Camisi'nden kaldırılacağı öğrenildi.

Olayın ardından Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürülen çiftin 8 çocuğu, daha sonra ailenin yakınlarına teslim edildi.

-Olay 

Suriye'den kaçarak 6 ay önce Türkiye'ye gelen ve 3 ay önce de İzmir'e taşınan S.M. ile karısı Elif M. (38) arasında tartışma çıkmış, S.M. karısını bıçaklayarak öldürmüştü. - İzmir