Suriye Ordusu ve Milisler Lazkiye'de Muhalifleri Püskürttü
Genişleyen sokak kısıtlamasının detayları netleşti! Bu akşam başlıyor

Suriye Ordusu ve Milisler Lazkiye'de Muhalifleri Püskürttü

20.08.2013 12:22 | Son Güncelleme: 21.08.2013 01:22
Suriye Ordusu ve Milisler Lazkiye'de Muhalifleri Püskürttü

Beşar Esad'ın doğum yeri olan Lazkiye'de hükümet güçleri ve yerel milisler, muhalifleri kırsal alana geri püskürttü.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad'ın doğum yeri olan Lazkiye'de hükümet güçleri ve yerel milislerin, muhalifleri kırsal alana geri püskürttüğü bildirildi.

Suriye devlet haber ajansın SANA, ordu birliklerinin Akdeniz'e kıyısı olan Lazkiye'nin kuzeyinde kontrolü yeniden ele aldığını söyledi. Haberde, ay başından bu yana Lazkiye'ye saldırılar düzenleyen muhaliflerin dağlık alana geri çekilmek zorunda kaldığı ifade edildi.

Alevilerin yaşadığı Lazkiye, Esad'ın doğum yeri olması nedeniyle sembolik bir önem taşıyor.

Muhalif güçler, son iki hafta içinde Esad'ın babasının doğum yeri olan ve mezarının bulunduğu Kardaha yakınlarındaki bazı Alevi köylerini ele geçirmişti.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi de, ordunun dokuz köyde kontrolü ele geçirdiğini ve muhalifler tarafından kurulan askeri kontrol noktalarının da ordunun eline geçtiğini doğruladı. Lazkiye'nin kuzeydoğusunda, Türkiye sınırına yakın Selma köyünün ise hala muhaliflerin kontrolünde olduğu belirtildi.

Suriye'de hükümet güçleri ülkenin merkez ve batı bölgelerini kontrol altında tutuyor. Muhalifler ise ağırlıklı olarak kuzey ve doğu bölgelerinde birçok noktada kontrolü ellerinde bulunduruyor. - LAZKİYE

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title