Suriye Ordusu Halep'teki Hava Üssünü Işid'den Geri Aldı - Haberler
Haberi Paylaş

Suriye Ordusu Halep'teki Hava Üssünü Işid'den Geri Aldı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Dünya
Suriye Ordusu Halep'teki Hava Üssünü Işid'den Geri Aldı

Suriye Ordusu, ülkenin Halep kentinde bulunan ve 2 yıldır terör örgütü IŞİD tarafından kontrol edilen Kuveyres Hava Üssü’nü ele geçirdi.

Suriye Ordusu, ülkenin Halep kentinde bulunan ve 2 yıldır terör örgütü IŞİD tarafından kontrol edilen Kuveyres Hava Üssü'nü ele geçirdi.

Suriye Ordusu'nun 2 yıldır terör örgütü IŞİD'in kuşatması altındaki Kuveyres Hava Üssü'nü ele geçirmek için karadan ve havadan operasyonlar gerçekleştirdiği bildirildi. Rusya'nın havadan desteğiyle de ilerleme kaydeden ordunun düzenledikleri operasyonla Halep'teki Kuveyres Hava Üssü'nü ele geçirdiği kaydedildi. Şiddetli çatışmalar ve patlama seslerinin altında hava üssüne giren askerlerin operasyon sırasında yüzlerce askeri de kurtardığı kaydedildi. Kuveyres Hava Limanı, içinde binlerce mühimmat bulunması nedeniyle büyük önem taşıyor.

Suriye medyasında yer alan haberler de ise, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın askerleri gösterdikleri sabır ve başarı nedeniyle kutladığı ifade edildi. - HALEP

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (1)
Dersimli:bu ışid tam bir mücahidlerin sırtına bir kamburdur. suriyedeki cihadı sekteye uğratanlar onlar. ordaki mücahidlerin belini kırıp güçlerini zayıflatanlar yine bu haricilerdir. bunların ve esedle iranın tüm kafirlerin şerrinden müslümanları yüce Rabbim muhafaza eylesin
500