"Suriye Helikopteri Şanlıurfa'ya Düştü"

"Suriye Helikopteri Şanlıurfa'ya Düştü"

Suriye'ye ait bir askeri helikopterin, Şanlıurfa'nın Bilecik İlçesi yakınlarında düştüğü iddia edildi.

Suriye'ye ait bir askeri helikopterin, Şanlıurfa'nın Bilecik İlçesi yakınlarında düştüğü iddia edildi. Polis ve jandarma helikopterin düştüğü ihbarı yapılan bölgede arama çalışması başlattı.

Bilecik yakınlarında Suriye'ye ait askeri bir helikopterin, bugün saat 11.30 sıralarında Türkiye tarafına düştüğü ihbarı üzerine güvenlik birimleri harekete geçti. Bölgeye sevk edilen jandarma ve polis arama çalışmasına başladı.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç yaptığı açıklamada, "Vali Celalettin Güvenç açıklamalarda bulundu. Vali Güvenç yaptığı açıklamada, "Bize bu yönden bir bilgi geldi. Polis ve jandarma arama çalışması başlattı. ve yapılan arama çalışmalarının ardından iddianın asılsız olduğu ortaya çıktı. Helikopter kazası gibi böyle bir olay söz konusu değildir." dedi.

RADARDA GÖRÜNÜP KAYBOLMUŞ

Şanlıurfa'nın Birecik ve Gaziantep'in Nizip ilçeleri arasında sınır boyunda aranan Suriye helikopterinin Gaziantep'in Karkamış İlçesi sınırlarından girişinin radara yansıdığı, ancak kasa süre sonra kaybolduğu belirtildi. Helikopterin ya düşmüş ya da pilotun sığınmak amacıyla inmiş olabileceği değerlendiriliyor.

Jandarma ve polis Birecik ve Nizip ilçeleri arasındaki bölgeyi tararken, bir yandan da köy muhtarları ve mezralarda yaşayanlardan böyle bir olaya tanık olup olmadıkları soruluyor.