Suriye'deki Savaştan Kaçan Genç, Adana'da Köprüden Atlayan Genç Kızı Kurtardı
Haberler » 3. Sayfa » Suriye'deki Savaştan Kaçan Genç, Adana'da Köprüden Atlayan Genç Kızı Kurtardı - Haberler

Suriye'deki Savaştan Kaçan Genç, Adana'da Köprüden Atlayan Genç Kızı Kurtardı

Suriye'deki savaştan kaçarak Adana'ya gelen genç, zorla evlendirilmek istendiği için kendisini köprüden Seyhan Nehri'ne atan genç kızı kurtararak karaya çıkardı.

Ülkesinde yaklaşık 7 yıldır devam eden iç savaştan kaçarak canını kurtaran Suriyeli Ali Alu, 'da köprüden Nehri'ne atlayarak ölmek isteyen genç kızı kurtardı

KÖPRÜ ÜZERİNDE AĞLARKEN BİRDEN KENDİSİNİ AŞAĞIYA ATTI

Olay ilçesine bağlı Yavuzlar Mahallesinde meydana geldi. Selen Ö.isimli genç kız, Seyhan Nehri üzerine kurulu olan ve Reşatbey ile Yavuzlar Mahallesini birbirine bağlayan Yavuzlar Asma Köprüsüne geldi. Bir süre burada gezen genç kız daha sonra köprü ucunda oturmaya başladı. Ağlayan genç kıza vatandaşlar yardımcı olmak istedi ancak genç kız kimsenin yardımını istemedi. Birden ayağa kalkan genç kız, nehre atladı.


HİÇ DÜŞÜNMEDEN GENÇ KIZIN ARKASINDAN SUYA ATLADI

Bu arada, Suriye'de süren iç savaşta canını kurtarmak için 4 yıl önce Halep'ten Adana'ya gelen Ali Alu arkadaşlarıyla köprü üzerinde geziyordu. Genç kızın atladığını gören Alu, hiç düşünmeden köprüden nehre atladı. Alu, nehirde kaybolan ve boğulmak üzere olan genç kızı bulup karaya çıkardı.


ZORLA EVLENDİRİLMEK İSTENİYORMUŞ

Çevredeki vatandaşlarda polise ve sağlık ekiplerine verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri genç kızı Şehir Hastanesine kaldırdı. Hayati tehlikesi olmadığı öğrenilen genç kızın, zorla evlendirilmek istendiği için intihara kalkıştığı ileri sürüldü. Bu arada genç kızı kurtaran Suriyel Ali Alu ise "Kız köprünün ucunda demirlerin üzerinde oturuyordu yardım etmek istedik yardımı istemeyip suya atladı bende arkasından atlayıp onu kurtardım" dedi.

Kaynak: İHA

Haber Videosu

: Suriye'deki Savaştan Kaçan Genç, Adana'da Köprüden Atlayan Genç Kızı Kurtardı

Manşet

Haberler

3. Sayfa

Son Dakika Haberleri