Suriye'de Terörle Mücadele Konferansı

Suriye'de Terörle Mücadele Konferansı

Interpol Genel Sekreteri Ronald Noble, Suriye'nin Terörizmle Mücadelede Kendileriyle İyi Bir İşbirliği Yaptığını Söyledi.

Suriye'de Terörle Mücadele Konferansı

Interpol Genel Sekreteri Ronald Noble, Suriye'nin terörizmle mücadelede kendileriyle iyi bir işbirliği yaptığını söyledi.

Suriye'nin başkenti Şam'da düzenlenen terörle mücadele konferansına katılan Interpol Genel Sekreteri Noble, konferansın ardından düzenlediği basın toplantısında, Suriye'nin terörle mücadelede Interpol'le sıkı bir işbirliği içinde olduğunu söyledi. Noble, "Ülkeleri terörist olmakla suçlamıyoruz. Sadece bizimle işbirliği yapmalarını istiyoruz ve Suriye bizimle oldukça iyi bir şekilde işbirliği yapmaktadır" dedi. Suriye ve İran gibi ülkelerin yardımına borçlu olduklarını ifade eden Noble, bu ülkelerin aranmakta olan 8 bin 900 kadar insanla ilgili daha fazla detay verebilecek durumda olduklarını söyledi.

Şam'da düzenlenen ve Ortadoğu ile Kuzey Afrika'dan 28 ülkenin katıldığı 2 günlük konferans, terörle mücadelede uluslararası işbirliğini artırmayı amaçlıyor.

(DPA-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA