Davutoğlu: Suriye'de Söz Bitti, Bu Katliama Sessiz Kalınamaz

Davutoğlu: Suriye'de Söz Bitti, Bu Katliama Sessiz Kalınamaz

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Suriye'deki işkence görüntülerine ilişkin, "21. yüzyılın en büyük katliamına daha fazla sessiz kalınamaz." dedi.

Davutoğlu: Suriye'de Söz Bitti, Bu Katliama Sessiz Kalınamaz

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "Suriye'de sözün bittiğini bugün bir kez daha gördük. Eğer insanlık vicdanı diye bir şeyden bahsedeceksek 21. yüzyılın en büyük katliamına daha fazla sessiz kalınamaz" dedi.

Davutoğlu, sosyal paylaşım ağı Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, Suriye'de yaşananlarla ilgili uluslararası toplumun, liderlerin ve aydınların çocuklarının yüzüne bakabilmek için adım atması ve Suriye halkına onurlu bir gelecek için ayağa kalkması gerektiğini belirtti

"BİR GÜN MAHKUM OLACAKLAR"

Cenevre-2 Konferansı'nın tek bir hedefi olduğunu kaydeden Davutoğlu, "Suriye'de sözün bittiğini bugün bir kez daha gördük. Eğer insanlık vicdanı diye bir şeyden bahsedeceksek 21. yüzyılın en büyük katliamına daha fazla sessiz kalınamaz. Suriye'de kanı durduracak bir geçiş sürecini bir an önce başlatmak ve hem Suriye'yi hem de insanlığı bu eli kanlı rejimden kurtarmak. Bu insanlık suçuna ortak olanlar ve yaşananlara sessiz kalanlar bir gün tarih ve insanlık vicdanı önünde mahkum olacaklar" ifadesini kullandı.


 


 

Kaynak: AA