Suriye'de İç Savaş

08.08.2013 17:23 | Son Güncelleme: 08.08.2013 17:23
Suriye'de İç Savaş

Suriye'de rejime bağlı güçlerin Humus'ta bir camiye düzenlediği hava saldırısında ilk belirlemelere göre 25 kişi öldü

Suriye ordusuna ait bir savaş uçağının, Humus kentindeki camiye düzenlediği hava saldırısında 25 kişinin öldüğü, çok sayıda kişinin yaralandığı bildirildi. 

Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC), rejime ait savaş uçağının, Humus'un Zaferaniyye Mahallesi'ndeki bir camiye, cemaatin bayram namazından çıkışı sırasında hava saldırısı düzenlediğini duyurdu. Saldırıda ilk belirlemere göre 25 kişinin öldüğü, çok sayıda kişinin yaralandığı belirtildi. 

Öte yandan, Suriye ordusu ile Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı birlikler arasında sahil kenti Lazkiye'de şiddetli çatışmalar yaşandığını kaydeden SRGC, rejim birliklerinin Ekrad Dağı'na havadan ve karadan saldırı düzenlediğini bildirdi. 

Suriye ordusunun, geçen salı kontrolünü kaybettiği Obin ve Aramu köylerini geri alma hazırlığında olduğunu aktaran SRGC, ÖSO üyelerinin ise Ekrad Dağı'nın en yüksek noktası En-Nebi Yunus'a ulaşmaya çalıştığını kaydetti.

Halep kentindeki yerel koordinasyon komitesi üyeleri de ÖSO birliklerinin, rejim güçleri ve Hizbullah militanlarından oluşan bir askeri birliği püskürttüğünü, ağır zayiat veren birliğin Hama'ya doğru geri çekilmek zorunda kaldığını belirtti. - İstanbul

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title