Sürat Pateni
Türkiye Buz Pateni Federasyonu'nun düzenlediği Kısa Kulvar (Short Track) Sürat Pateni Federasyon Kupası-2 müsabakaları Kocaeli'de yapıldı.
Kocaeli Olimpik Buz Sporları Salonu'nda, gençler ve yıldızlar kategorilerinde yapılan yarışlara Kocaeli, Erzurum ve Ardahan'dan 70 sporcu katıldı.
Buz pisti olmadığı için yaklaşık 3 ay önce tekerlekli patenlerle antrenörleri Leyla Yılmaz nezaretinde çalışmaya başlayan Ardahanlı 10 sporcudan, yıldız kızlar B kategorisinde yarışan Rabia Polat ve C kategorisindeki kardeşi Kardelen Polat, 333 metrede üçüncü olarak katıldıkları ilk şampiyonada madalya elde etti.
İki gün süren organizasyonda kategorilerinde ilk üç sırayı alan şöyle:
Genç erkekler:
C kategorisi 1500 metre: Metehan Atan, Furkan Akar, Muhammet Eren
C kategorisi 1000 metre: Furkan Akar, Metehan Atan, Muhammet Eren
C kategorisi 500 metre: Furkan Akar, Metehan Atan, Muhammet Eren
D kategorisi 1000 metre: Muhammet Emir Han, Murat Tahtacı, Ömer Faruk Han
D kategorisi 777 metre: Muhammet Emir Han, Murat Tahtacı, Embia Hısır
D kategorisi 500 metre: Muhammet Emir Han, Murat Tahtacı, Utku Alptuğ Soydan
Genç kızlar:
C kategorisi 1500 metre: Kübra Uzun, Necla Ece Selen, Elif Evgi
C kategorisi 1000 metre: Elif Evgi, Necla Ece Selen, Hiranur Güler
C kategorisi 500 metre: Elif Evgi, Kübra Uzun, Hiranur Güler
D kategorisi 1000, 777 ve 500 metre: Nazlıcan Uzuner, Melike Selen, Asrın Su Demir
Yıldız erkekler:
A kategorisi 777 metre: Muhammet Mert Yıldız, Muhammet Burak Güler, Sami Tuna Tezerer
A kategorisi 500 metre: Muhammet Burak Güler, Muhammet Bülbül, Muhammet Mert Yıldız
A kategorisi 333 metre: Muhammet Burak Güler, Muhammet Bülbül, Sami Tuna Tezerer
B kategorisi 500 metre: Yusuf Yarımbaş, Mehmet Talha Yıldız, Mertcan Taygar
B kategorisi 333 ve 222 metre: Yusuf Yarımbaş, Toprak Efe Eroğlu, Mertcan Taygar
C kategorisi 333, 222 ve 111 metre: Ömer Arda Arık, Akın Soydan, Arda Kaymak
Yıldız kızlar:
A kategorisi 777 metre: Aybüke Han, Beyza Nur Ulvi, Dilruba Şimşek
A kategorisi 500 metre: Aybüke Han, Dilruba Şimşek, Elif Karahan
A kategorisi 333 metre: Aybüke Han, Dilruba Şimşek, Beyza Nur Ulvi
B kategorisi 500 metre: Dilara Akpınar, Ayşenaz Bitirgeç, Azra Özgü Özenur
B kategorisi 333 metre: Ayşenaz Bitirgeç, Azra Özgü Özenur, Rabia Polat
B kategorisi 222 metre: Ayşenaz Bitirgeç, Dilara Akpınar, Azra Özgü Özenur
C kategorisi 333 metre: Bilge Akkurt, Derya Karadağ, Kardelen Polat
C kategorisi 222 metre: Bilge Akkurt, Derya Karadağ, Asya Damla Çalımlı
C kategorisi 111 metre: Bilge Akkurt, Derya Karadağ, Aylin Mumcu