Sur: Türk Askerinin Lübnan'a Gelmesi

Sur: Türk Askerinin Lübnan'a Gelmesi

Başta Sur Kentinde Yaşayanlar Olmak Üzere Lübnan Halkı, Hizbullah'a Karışmaması ve İsrail'i Desteklememesi Şartıyla Türk Askerinin Lübnan'a Gelecek Olmasından Memnun Olduğunu İfade Ediyor.

Sur: Türk Askerinin Lübnan'a Gelmesi

Başta Sur kentinde yaşayanlar olmak üzere Lübnan halkı, Hizbullah'a karışmaması ve İsrail'i desteklememesi şartıyla Türk askerinin Lübnan'a gelecek olmasından memnun olduğunu ifade ediyor.

Sur'da yaşayan Muhammed Ebucenap adlı Lübnanlı, "Buraya geliş sebeplerini öğrenmek isterdik. Lübnan'ın refahı ve huzuru için geliyorlarsa hoş gelirler. Ama İsrail yanlısı bir şekilde gelirlerse düşmanca, davranacaklarsa bizim için hoş olmaz" dedi.

Ali Ramer adlı bir başka Lübnanlı ise, "Ben burada bütün barış güçlerinin olmasından memnunum. Lübnan'da barış sağlandığı müddetçe kalmaları iyidir. Onun için Türk askerinin gelmesinden de memnunuz. Yeter ki verilen sözler yerine getirilsin ve Lübnan'ı müdafaa etsinler. Şunu bilmek lazım, buradaki askerlerin hepsi Hizbullah askeri, onun için buraya gelecek askerler İsrail'in değil Lübnan'ın yanında yer almalılar" diye konuştu.

Muhabbet Hatib adlı bir başka vatandaş ise, "Türk askerlerinin buraya gelmesinden çok memnunum. Çünkü onlarda Müslümanlar ve biz kendimizi onlara yakın görüyoruz. Birleşmiş Milletler'de yer aslalar da, Müslüman olmaları farklı bakmamızı sağlıyor. Lübnan'ın barışı için geleceklerse, başımızın üzerinde yerleri var. Ama başka amaçlarla geliyorlarsa, sadece Türkleri değil, hiçbir askeri istemeyiz. Bütün dünyaya da duyurmak isterim; buradaki toprakların hepsi Hizbullah idaresindedir. Allah Hizbullah lideri Hasan Nasrallah'ı başımızdan eksik etmesin. Kalbimizle ve kanımızla ona destek veriyoruz" şeklinde konuştu.