Şüpheli Paket Diye Bebeği Patlatıyorlardı

Şüpheli Paket Diye Bebeği Patlatıyorlardı

Muğla'daki Kurşunlu Camii Avlusuna Bırakılan Şüpheli Kadın Çantası, Bomba Uzmanlarınca Patlatılmak Üzereyken Çanta İçerisinden Gelen Bebek Sesi Olası Bir Faciayı Önledi.

Şüpheli Paket Diye Bebeği Patlatıyorlardı

Muğla il merkezi İsmet İnönü Caddesi üzerindeki Kurşunlu Camii avlusuna bırakılan şüpheli kadın çantası, bomba uzmanlarınca patlatılmak üzereyken çanta içerisinden gelen bebek sesi olası bir faciayı önledi.

Alınan bilgiye göre, bugün sabah namazı için Kurşunlu Camii'ne gelen Hasan Bulut adlı kişi, cami avlusunda büyük bir kadın çantası buldu. Cep telefonu ile polisi arayan Bulut, cami avlusunda şüpheli bir paketin bulunduğunu ihbar etti. Bunun üzerine Emniyet Müdürlüğü bomba uzmanları, Kurşunlu Camii'ne gelerek çantanın bulunduğu bölümü emniyet şeridiyle çevirdi. Bomba uzmanı çantanın üzerine fünyeyi yerleştireceği sırada, çanta içerisinden bir bebek sesi duydu. Bunun üzerine çantayı açan bomba uzmanı, battaniye ile üzeri örtülmüş yeni doğmuş bir kız bebeği buldu. Muğla Devlet Hastanesi çocuk servisine getirilen bebeğin 5 günlük olduğu öğrenildi. Bebeğin hastaneye geldiğinde göbek bağının henüz düşmemiş olduğu açıklandı. 2 kilo 980 gram ağırlığında, 46 santimetre uzunluğundaki bebeğe hemşireler 'cennet bahçesi' anlamına gelen 'Ravza' adını koydular. Bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş ekipleri, cami avlusuna bırakılan bebeğin annesini bulmak için Muğla ve ilçelerdeki tüm hastane kayıtlarını incelemeye aldı.

(BT-SÇ-OK-Y)