Süper Lig'e Yükselme Maçlarında İlk Finalist Altay Oldu

Türk Telekom Lig A'dan Süper Lig'e Yükselme Karşılaşmalarının İlkinde Malatyaspor'u 1-0 Mağlup Eden Altay, Finale Yükseldi.

Süper Lig'e Yükselme Maçlarında İlk Finalist Altay Oldu

Türk Telekom Lig A'dan Süper Lig'e yükselme karşılaşmalarının ilkinde Malatyaspor'u 1-0 mağlup eden Altay, finale yükseldi.

Malatyaspor Kulübü Başkanı Haşim Karadağ, karşılaşmanın ardından ilginç açıklamalar yaptı. İzmir'in Süper Lig'de takımı olmadığına dair kamuoyunda görüşlerini dile getirenlere tepki gösteren Başkan Karadağ, "İzmir'in Süper Lig'de takımı yok diye feryat edenler, bir taraflarına kına yaksın" dedi. Maçın hakeminin çok kötü bir yönetim gösterdiğini savunan Karadağ, takımını böylesine zor bir dönemde yüzüstü bırakmayacağını kaydetti.

Altay Teknik Direktörü Ekrem Al ise, çok zor bir maç oynadıklarının altını çizerek, "Malatyaspor, çok iyi ve kaliteli oyunculara sahip bir takım. Özellikle maçın 2. yarısında çok iyi oynadılar. Biz kontraataklarla pozisyonlar bulduk. Bu pozisyonları değerlendirebilsek rahatlardık. Sonuçta güzel bir futbol oldu. Böyle maçlarda skor daha önemli. Biz de telafisi olmayan bu maçta öne geçtikten sonra üstünlüğümüzü korumaya çalıştık. Önümüzde tek bir engel kaldı. Final maçında da aynı yürek ve heyecanla

oynayıp, Süper Lig'e yükselmek istiyoruz" dedi.

Malatyaspor Teknik Direktörü Metin Yıldız ise, kendilerinin çok daha iyi bir futbol oynadığını, ancak galip gelemediklerini söyledi. Futbol adına iyi işler yaptıklarını, ancak golü bulamadıklarını ifade eden Yıldız, futbolcularının kazanmak için her şeyi yaptığını kaydetti.

Altaylı futbolcular, maç sonrasında takım otobüsü içinde büyük sevinç yaşarken, final maçını kazanarak Süper Lig'e yükselmek istediklerini söylediler.

Malatyasporlu futbolcular ise, Altay karşısında üstün bir oyun oynamalarına rağmen mağlup oldukları için üzgün olduklarını dile getirdiler.

(EKO-KÇ-CC-S)

Kaynak: İHA