Süper Lig'e Yükselme Karşılaşmalarında Son Finalist Kasımpaşaspor Oldu

Türk Telekom Lig A'dan Turkcell Süper Lig'e Yükselme Karşılaşmalarının İkincisinde Diyarbakırspor'u Son Dakikada Attığı Golle 2-1 Mağlup Eden Kasımpaşaspor, Finale Yükseldi. Kasımpaşaspor ile Altay, Çarşamba Günü Ankara 19 Mayıs Stadı'nda Saat 20.00'de Oynanacak Karşılaşmada Süper Lig'e Yükselen Son Takım Olabilmek İçin Karşılaşacak.

Süper Lig'e Yükselme Karşılaşmalarında Son Finalist Kasımpaşaspor Oldu

Türk Telekom Lig A'dan Turkcell Süper Lig'e yükselme karşılaşmalarının ikincisinde Diyarbakırspor'u son dakikada attığı golle 2-1 mağlup eden Kasımpaşaspor, finale yükseldi. Kasımpaşaspor ile Altay, çarşamba günü Ankara 19 Mayıs Stadı'nda saat 20.00'de oynanacak karşılaşmada Süper Lig'e yükselen son takım olabilmek için karşılaşacak.

Kasımpaşaspor Teknik Direktörü Kadri Özcan, son dakika golüyle finale yükseldikleri için mutlu olduklarını belirterek, "İlk yarıda iyi bir futbol oynadık. İkinci yarıda ise istediğimiz gibi oynayamadık. Son dakika golüyle finale yükseldiğimiz için mutluyuz. Finaldeki rakibimiz Altay güçlü bir takım. Çarşamba günü oynanacak finalde Altay'ı mağlup ederek Süper Lig'e yükselmek istiyoruz" diye konuştu.

Diyarbakırspor Teknik Direktörü Bahri Kaya ise, iki takımın da sahada futbol adına bir şey yapmadığını ifade ederek, "Bugün oynanan futbolu görünce kendi kendime 'Bu iki takımdan birisi Süper Lig'e çıksa ne olur?' dedim. Sahada futbol adına hiçbir şey yoktu. Erken attığımız gol oyun disiplinimizi bozdu ve erkenden geriye çekildik. Yediğimiz beraberlik golü ve son dakika ağlarımıza giden golle yenildik. Zaten yükselme maçları için gerekli altyapıyı bile yapamamıştık. Maçtan bir gün önce Ankara'ya geldik

ve elendik. 2. Lig B Kategorisi'nden yeni yükselen bir takımın Diyarbakırspor gibi bir takımı elemesi mucize. Bizi eleyen Kasımsapaşspor, Süper Lig'e yükselen Gençlerbirliği Oftaşspor ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor gibi kulüpleri kurumsal yapı olarak örnek almamız lazım. Yoksa Diyarbakırspor, Süper Lig yerine başka liglerde mücadele eder" şeklinde konuştu.

Kasımpaşaspor'u finale taşıyan gole imzasını atan Erhan, son dakika golüyle finale yükseldikleri için çok mutlu olduklarını belirterek, Altay engelini geçerek Süper Lig'e yükselmek istediklerini söyledi.

Diyarbakırsporlu futbolcular ise, Kasımpaşaspor'a oranla daha iyi mücadele ettiklerini, ancak son dakika golüyle gelen mağlubiyetin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade ettiler.

(EKO-KÇ-CC-S)