Sünger Fabrikasındaki Yangın Kontrol Altına Alındı

Sünger Fabrikasındaki Yangın Kontrol Altına Alındı

Bursa'nın İnegöl İlçesinde Sünger Fabrikasında Çıkan Yangın Kontrol Altına Alındı. Yangında Fabrikanın Depoları ve İmalat Bölümü Tamamen Yanarken, Yaklaşık 5 Milyon YTL'lik Maddi Zarar Meydana Geldiği Bildirildi.

Sünger Fabrikasındaki Yangın Kontrol Altına Alındı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde sünger fabrikasında çıkan yangın kontrol altına alındı. Yangında fabrikanın depoları ve imalat bölümü tamamen yanarken, yaklaşık 5 milyon YTL'lik maddi zarar meydana geldiği bildirildi.

İnegöl Organize Sanayi Bölgesi'nde sünger imalatı yapan ve 200 civarında işçinin çalıştığı Abdullah ve Ali Özdemir kardeşlere ait Serra Sünger Fabrikası'nda, henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. İnegöl Belediyesi'ne bağlı itfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, olay yerine çevre ilçeler ve fabrikalardan da çok sayıda itfaiye aracı sevk edildi. Yaklaşık 2.5 saat süren yangın sırasında İnegöl'ün üzerinde kara bulutlar oluştu. Olay yerinde kardeşi Abdullah Özdemir ile itfaiye ekiplerini

yönlendirmeye çalışan Ali Özdemir baygınlık geçirdi.

İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Başkan Yardımcısı Yusuf Şen ve İnegöl Emniyet Müdür Yardımcısı Erol Tüm de olay yerine gelerek söndürme çalışmalarını yerinde takip etti. Yangın sırasında dumandan etkilenen fabrika çalışanları ve itfaiye ekiplerine ise 112 Acil Servis çalışanları müdahale etti.

Fabrikanın imalat bölümü ve depolarının tamamen yandığı olayla ilgili soruşturma sürerken, yangının nasıl çıktığının tespitine çalışıldığı bildirildi. Zararın yaklaşık 5 milyon YTL olduğu tahmin edilen yangında, zarar tespitinin soğutma çalışmalarının sona ermesinin ardından başlatılacağı öğrenildi.

(SB-RF-CC-Y)