Sunay Akın'dan Taşdelen'e Ziyaret

Sunay Akın'dan Taşdelen'e Ziyaret

25.02.2016 11:39 | Son Güncelleme: 25.02.2016 11:39
Sunay Akın'dan Taşdelen'e Ziyaret

Hazırladığı son sahne performansı için Ankara’ya gelen Sunay Akın, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’i ziyaret etti.

Hazırladığı son sahne performansı için Ankara'ya gelen Sunay Akın, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'i ziyaret etti.

Son sahne performansı Görçek için Başkent'e gelen Sunay Akın, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'i makamında ziyaret etti. Türkiye'nin ilk Oyuncak Müzesi'ni kuran, tarihi belgelerden yola çıkarak hazırladığı sahne performanslarıyla sanatseverlerin ilgisini çeken yazar Sunay Akın, ikincisini Çankaya'da açmayı düşündükleri Oyuncak Müzesi için çalışmalara başladıklarını belirterek, Taşdelen'e bilgi verdi.

Taşdelen'le görüşmesinin ardından Çağdaş Sanatlar Merkezi'ne gelen Sunay Akın, küratör İbrahim Karaoğlu ile sohbet ederek Don Kişot'un İzleri sergisini gezdi. Gürbüz Doğan Ekşi'nin Don Kişot ve Sancho Panza olarak betimlediği iki ağacın betonlaşmış kente karşı duruşunun gündeme çok uygun olduğunu ifade eden Akın, sergideki eserlerin fotoğraflarını da çekti. - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title