Sultangazi, Kudüs'e Destek İçin Toplandı

Sultangazi, Kudüs'e Destek İçin Toplandı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Sultangazi, Kudüs'e Destek İçin Toplandı

Sultangazi’de Cuma Namazı sonrası toplanan yüzlerce kişi ABD Başkanı Donald Trump’un Kudüs kararını ve İsrail’in Filistin’e yönelik tutumunu protesto etti.

Sultangazi'de Cuma Namazı sonrası toplanan yüzlerce kişi ABD Başkanı Donald Trump'un Kudüs kararını ve İsrail'in Filistin'e yönelik tutumunu protesto etti. Yağmura aldırış etmeden toplanan vatandaşlar, Kudüs için dua etti.

Sultangazi Belediyesi Cuma namazı sonrasında Sultangazi Merkez Camii önünde Kudüs için etkinlik düzenledi. Etkinliğe Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cami önünde toplanan vatandaşlar, ABD Başkanı Donald Trump'un Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağı kararını protesto etti. Yağmura rağmen Kudüs'e destek için toplanan vatandaşlar, Filistin'de yaşanan zulmün son bulması için dua etti.

Kudüs'e destek için düzenlenen etkinlikte İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu, "Bugün Kudüs'ü başkent olarak tanıyanlar 10 yıl sonra İstanbul Bizans'ın başkenti diyecekler" ifadelerini kullanarak vatandaşlara sessiz kalmamaları gerektiğinin vurgusunu yaptı. Konuşma ve duaların ardından sahneye çıkan Grup Yürüyüş şarkılarını Kudüs için seslendirdi.

"İlk kıblemize sahip çıkacağız"

Kudüs'te direniş ve dirilişin öyküsünün yazıldığını ifade eden Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, "Cuma namazı çıkışında Kudüs'te yaşananları unutturmamak istedik. Öyle bir çıkış yaptık ki Türkiye bu konunun liderliğinde hakikaten Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın sayesinde. Dolayısıyla bundan sonra belediyeler ve tüm ülke olarak Kudüs'ün yanında olacağımızı ve ilk kıblemize sahip çıkacağız. Bir kere daha eski Osmanlı gücümüze kavuşacağız ve Kudüs'e sahip çıkacağız. İslam aleminde yaşanan kan ve gözyaşını dindirmek için mücadele etmeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title