Sultan Abdülhamid Haberleri

Sultan Abdülhamid haber, Sultan Abdülhamid son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sultan Abdülhamid - 30.06.2019
"İstanbul'u bu kez CHP'den Yeniden Refah olarak alacağız"
Erbakan, Yeniden Refah olarak Türkiye'de yoksullara yardım etmek için değil, yoksulluğu ortadan kaldırmak için yola çıktıklarını ifade ederek, şunları kaydetti: "Yeniden Refah iktidarında tek bir sorunumuz olacak, o da zekatlarımızı, sadakalarımızı, fitrelerimizi yurt dışına göndermek zorunda kalacağız çünkü Türkiye'de zekat verecek, sadaka verecek, fitre verecek memleket evladı kalmayacak Allah'ın izniyle. Herkese refah temin edilecek. 82 milyon memleket evladı birbirini sevecek, kardeş olacak. Birbirine vatan haini gözüyle düşman gözüyle terörist gözüyle bakmayacak. Kutuplaştırma, ayrıştırma, fişleme olmayacak. Hangi partiden olursa olsun, Türk olsun, Kürt olsun, Alevi olsun, Sünni olsun, 82 milyon ayrım gözetmeksizin kardeş olacak. Herkes kendini ifade etmekte, inancını yaşamakta, siyasi görüşünü ifade etmekte yüzde 100 özgür olacak. Hürriyet ve insan hakları sağlanacak. Allah'ın insana verdiği kul hakları teminat altına alınacak. Huzur ve barış iklimi hakim kılınacak." Kongreye, Genel Başkan Başdanışmanı, Sultan Abdülhamid Han'ın torunu Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Bahattin Sungur ile çevre illerin il başkanları da katıldı.
Sultan Abdülhamid - 28.06.2019
Gülhane Tıp Fakültesinde mezuniyet heyecanı
Erdöl, SBÜ Gülhane Tıp Fakültesi mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, SBÜ'nün Sultan Abdülhamid'in İslam coğrafyasına sağlık profesyonelleri yetiştirmek amacıyla 1903'te kurduğu Mekteb-i Tıbbiyye-i Şahane'nin ileriye taşınması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimat ve desteğiyle kurulduğunu söyledi.
Sultan Abdülhamid - 27.06.2019
Buhara'da SBÜ'ye bağlı tıp fakültesi kuruldu
Açıklamada görüşlerine yer verilen SBÜ Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, üniversitenin, Sultan Abdülhamid Han'ın İslam coğrafyasına sağlık profesyonelleri yetiştirmek amacıyla 1903'te kurduğu Mekteb-i Tıbbiyye-i Şahane'nin bugünkü imkanlarla daha ileriye taşınmasına müteveccih bir uygulama olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimat ve destekleriyle kurulduğunu ve kuruluş amacına uygun olarak Somali ile Sudan'da yüksekokullar açtıklarını belirtti.
Sultan Abdülhamid - 26.06.2019
"Usta" Kuzey Makedonya'da seyirciyle buluştu
Sultan İkinci Abdülhamid Han'ı canlandıran tiyatro sanatçısı Rıdvan Dağlar da oyun aracılığıyla Sultan Abdülhamid'in devlet adamlığının ötesinde duygusal olarak çocuklarına olan bağlılığı ve ilgisini gösterdiklerini dile getirdi.
Sultan Abdülhamid - 26.06.2019
"Osmanlıların kabul etmediği teklifi, Araplar kabul edecek mi?"
Siyasi siyonizmin kurucusu Theodor Herzl'in bir asır önce Filistin topraklarını satın almak için Sultan 2. Abdülhamid Han'a sunduğu ancak karşılık bulmayan teklifi hatırlatan Canbolat, şunları kaydetti: "Theodor Herzl, Yahudilerin yerleşimi için Osmanlı Padişahı Sultan Abdülhamid Han'dan Filistin'i satın almak istedi.
Sultan Abdülhamid - 25.06.2019
SBÜ'ye bağlı enstitü, fakülte ve yüksekokullara "Hamidiye" ifadesi eklendi
Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, 24 Haziran 2019 tarihli ve 1157 sayılı Cumhurbaşkanı kararı ile Mekteb-i Tıbbiyye-i Şahane Külliyesi'nde bulunan fakülte, yüksekokul ve enstitülerin başına, üniversitenin kurucusu Sultan Abdülhamid Han'ın aziz hatırasını...
Sultan Abdülhamid - 21.06.2019
Abdülhamid'in çizdirdiği "özel harita" ilgi görüyor
Edirne'de açılan bir sergide yer alan ve uzmanınca "çok özel" olarak nitelendirilen Sultan Abdülhamid'in çizdirdiği Trakya haritası ilgi gördü.
Sultan Abdülhamid - 19.06.2019
Sağlık Bilimleri Üniversitesinde mezuniyet töreni
SBÜ Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, törende, üniversitenin Sultan Abdülhamid Han'ın İslam coğrafyasına sağlık profesyonelleri yetiştirmek amacıyla 1903'te kurduğu Mekteb-i Tıbbiyye-i Şahane'nin bugünkü imkanlarla daha ileriye taşınmasına müteveccih bir uygulama olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimat ve destekleriyle kurulduğunu belirtti.
Sultan Abdülhamid - 18.06.2019
"Abdülhamid Han ile Atatürk'ü birbirinden ayırmak tarihe ihanettir"
"Birliğimiz, dirliğimiz bütün oyunları bozacaktır" Türkiye'nin bu yeniden kurulan dünya siyasetinde hem bölgesel hem de küresel olarak kendisine yakışan yerini alma mecburiyetinde olduğunu belirten Kurtulmuş, şunları kaydetti: "Türkiye, üçlü bir şekilde ayakta durmak mecburiyetindedir. Onun için oynanan oyunları çok iyi göreceğiz, bunların farkına varacağız, her birlikte bunlara karşı mücadele edeceğiz. Bunun ilk şartı, Sayın Cumhurbaşkanımızın seçimin hemen sonrasında ifade ettiği büyük Türkiye ittifakını oluşturmak. Yani bu oyunun farkında olanların, emperyal projeye karşı çıkanların yeni ve güçlü Türkiye etrafında yürüyenlerin, bütün farklılıkları bir tarafa bırakarak yan yana omuz omuza güçlü Türkiye'nin oluşması için mücadele etmesidir. Birliğimiz, dirliğimiz bütün oyunları bozacaktır. Farklılıklarımız olabilir günlük hayata ilişkin ama Türkiye ortak paydasında, güçlü ve büyük Türkiye anlayışı etrafında bu büyük kararlılığı ortaya koymak zorundayız. Bir olmak, beraber olmak, büyük olmak, güçlü olmak mecburiyetindeyiz." Numan Kurtulmuş, geçmiş Türkiye'nin acı hatıralarından birinin de Türkiye'nin tarihinden koparılması meselesi olduğunu ifade ederek, "Bize çocukluğumuzda Sultan Abdülhamid Han hazretlerini 'Kızıl Sultan' olarak öğretildi.
Sultan Abdülhamid - 14.06.2019
Mogadişu Recep Tayyip Erdoğan Meslek Yüksek Okulu ilk mezunlarını verdi
Okulun mezun vermesiyle, Sultan 2. Abdülhamid Han'ın hayalini gerçekleştirdiklerini dile getiren Erdöl, şöyle devam etti: "Cennetmekan Sultan Abdülhamid Han'ın İslam coğrafyasına sağlık profesyonelleri yetiştirmek amacıyla 1903'te kurduğu Mekteb-i Tıbbiyye-i Şahane'nin bugün sahip olduğumuz imkanlarla daha ileriye taşınmasına müteveccih bir uygulama olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın bizatihi talimat ve destekleri ile kurulan üniversitemiz, kuruluş amacına uygun olarak gönül coğrafyalarımız arasında müstesna bir yere sahip Somali'de açtığı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Somali Mogadişu Recep Tayyip Erdoğan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu mezuniyet törenine iştirak etmenin bahtiyarlığını yaşıyorum.
Sultan Abdülhamid - 13.06.2019
"40 yıllık hatır" için müze açtılar
Türk kahvesini gelecek kuşaklara aktarmak ve turistlere tanıtmak amacıyla oluşturulan müzede, Sultan Abdülhamid'in kullandığı fincan, Sütçü İmam'ın cezvesi ve Atatürk'ün son kahvesini içtiği fincanın replikası ile 12 imamı temsilen 12 köşeli tasarlanan fincan da ziyaretçilerini bekliyor.
Sultan Abdülhamid - 07.06.2019
GÜNDEM / 7 Haziran 2019
ÖZEL HABER 1- Yüzyıllık vaatte geri sayım Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan: "Osmanlı padişahlarından Sultan Abdülhamid döneminden itibaren hayata geçmesi planlanan Filyos Projesi'nde sona yaklaşıldı" "Fiziki gerçekleşmesi yüzde 80 olan limanın, 2020'de hizmete alınması planlanıyor" "Hem Zonguldak'ın hem de Türkiye'nin lojistik imkanlarını güçlendirecek büyük bir yatırım olacak Filyos Limanı'nda yıllık elleçlenecek yük kapasitesi 25 milyon ton olacak" (Ankara/Arife Yıldız Ünal) 2- TEMİZ ÇEVRE TEMİZ SU - 32 binden fazla okulda "sıfır atık" dönemi başladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında ülke genelinde sürdürülen seferberliğe binlerce okul da destek verdi Milli Eğitim Bakanlığının verilerine göre, Türkiye genelindeki 32 bin 574 okulda atıkların kaynağında ayrıştırılmasını sağlayan geri dönüşüm kutuları ve konteynerlerin bulunduğu atık yönetim sistemleri oluşturuldu Pilot il olan Ankara'da 58 bin 293 öğrenciye "sıfır atık farkındalık eğitimi" verildi Eğitimlerin, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında 20 ilde yaygınlaştırılması planlanıyor (Burcu Çalık-Ankara) *** Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz.
Sultan Abdülhamid - 31.05.2019
Lübnan'da Sakal-ı Şerif'e yoğun ilgi
İstanbul'daki Topkapı Sarayı'nda kutsal emanetlerin yer aldığı bölümde muhafaza edilen Sakal-ı Şerifin, Sultan Abdülhamid Han döneminde, altın bir kutu içine konarak zamanın paşalarından biriyle özel bir askeri firkateyn eşliğinde Trablusşam'daki halka gönderildiği rivayet ediliyor.
Sultan Abdülhamid - 30.05.2019
Üsküdar'da hastanede yangın; hastalar tahliye ediliyor (1)
ÜSKÜDAR'daki Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yangın çıktı.
Sultan Abdülhamid - 29.05.2019
Sultan Abdülhamid Han Hastanesi'nde yangın
Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çıkan yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü.
Sultan Abdülhamid - 29.05.2019
ÜSKÜDAR'DA HASTANEDE YANGIN; HASTALAR TAHLİYE EDİLİYOR (1)
Ramazn EĞRİ-Gamze ŞİMŞEK / İstanbul DHAÜsküdar'daki Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yangın çıktı.
Sultan Abdülhamid - 25.05.2019
HUZUR VE BEREKET AYI RAMAZAN - "Şelaleli cami"ye ramazan ilgisi
Hamidiye Camisi Yaptırma Derneği Başkanı İsmet Yapıcı, AA muhabirine, caminin ilk yapısının Sultan Abdülhamid Han'ın bağışıyla 1908 yılında kerpiçten toprak damlı olarak küçük bir mahalle mescidi olarak inşa edildiğini, ihtiyaca cevap vermez hale gelince yanındaki arsa da satın alınarak caminin genişletildiğini ve yenilendiğini söyledi.
Sultan Abdülhamid - 06.05.2019
Tarihin Gerçekliği Yoluna Adanmış Bir Ömür
Dün akşam vakitlerinde hayatını kaybeden tarihçi yazar Kadir Mısıroğlu, bugün son yolculuğuna uğurlanacak.
Sultan Abdülhamid - 03.05.2019
Osmanlı Belgeleri Şeba Çiftlikleri'nin Lübnan Toprağı Olduğunu Kanıtlıyor
Atalarının Sultan 2. Abdülhamid Han'ı daima övgüyle andıklarını anlatan Kadiri, "Dedelerimiz ve bütün bölge sakinleri, Sultan Abdülhamid Han döneminde topraklarının mülkiyetini ispatlayan belgelere sahip olmuşlardı.
Sultan Abdülhamid - 15.04.2019
Washington'da Taik-Atc Ortak Yıllık Konferansı Resepsiyonu
"İki ülke arasındaki ilişkilerin tarihi mevcut sorunlardan daha derindir" 2. Abdülhamid döneminde ABD'nin Osmanlı elçisi olarak görev yapan Lee Wallace ile Sultan Abdülhamid arasındaki bir hikayeyi anlatan Kalın, "İki ülke arasındaki ilişkilerin tarihi mevcut sorunlardan daha derindir.
Sultan Abdülhamid - 29.03.2019
31 Mart Bir Beka Meselesidir"
Prof. Dr. Erdöl, yaptığı yazılı açıklamada, Sultan Abdülhamid Han'ın, dünyaya yön veren deha seviyesinde bir lider olduğunu ve izlediği denge politikası ile dünyayı hassas bir terazide tuttuğunu belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sultan Abdülhamid Haberleri | Sultan Abdülhamid Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Sultan Abdülhamid haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Sultan Abdülhamid kimdir, hayatı ve biyografisi. (ÖZEL) Osmanlı İmparatorluğu'nun bayramlaşma salonu 163 yıldır görenleri hayra
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.5.2021 05:01:19. #1.16#

title