Sultan Abdülhamid Haberleri

Sultan Abdülhamid haber, Sultan Abdülhamid son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sultan Abdülhamid - 16.02.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-3
"DAVASINI DEVAM ETTİRECEĞİZ" Açıklamada Filistin'in sorunlarına da değinen Ocak, şöyle devam etti: "Son süreçte yaşanan olaylar düşünüldüğünde uğruna sürgün, hatta ölümü göze alan cennet mekan Sultan Abdülhamid Han'ın huzurunda Filistin ve Kudüs davasından başka bir hususa söz ayırmak uygun olmayacaktır.
Sultan Abdülhamid - 16.02.2020
SULTAN 2. ABDÜLHAMİD VEFATININ 102. YILINDA KABRİ BAŞINDA ANILDI
"DAVASINI DEVAM ETTİRECEĞİZ" Açıklamada Filistin'in sorunlarına da değinen Ocak, şöyle devam etti: "Son süreçte yaşanan olaylar düşünüldüğünde uğruna sürgün, hatta ölümü göze alan cennet mekan Sultan Abdülhamid Han'ın huzurunda Filistin ve Kudüs davasından başka bir hususa söz ayırmak uygun olmayacaktır.
Sultan Abdülhamid - 15.02.2020
Osmanlı'nın ilk telsiz telgraf istasyonu müze olacak
Osmanlı'nın bu parayı tek kalemde çıkarabilecek bir durumda olmamasına rağmen Libya ile bağın kopmaması önemsendiği için söz konusu meblağın gözden çıkarıldığını anlatan Işık, şunları kaydetti: "Patara'daki istasyonun karşı taraftaki karşılığı ise Libya'nın Derne kentinde yer alıyor. Aradaki mesafe 850 kilometre. Bu kadar uzun bir mesafeyi o dönemde geçebilen başka bir telsiz telgraf yok. Çağ açıcı bir gelişim olarak nitelendirebiliriz bunu. Bu istasyonda günlük 4 bin kelimenin aktarılması hedefleniyor. Sultan Abdülhamid Han o dönem bu teknolojiyi öğrenmek için Türk mühendisler Galip ve Hasan beyleri de Almanya'ya gönderiyor.
Sultan Abdülhamid - 11.02.2020
Tokat'ta, Sultan 2. Abdülhamid vefatının 102. yılında anıldı
Sultan Abdülhamid'in Türk tarihinin yetiştirdiği en büyük devlet adamlarından biri olduğuna işaret eden Balcı, "Atamız, ceddimiz olan Sultan Abdülhamit Han'ı rahmetle, minnetle, şükranla anıyorum.
Sultan Abdülhamid - 11.02.2020
Sultan 2. Abdülhamid vefatının 102. yılında anıldı
Bağcılar Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Halk Sarayı'nda yapılan anma programda akademisyen-yazar Prof. Dr. Tufan Gündüz, Abdülhamid Han'ın padişahlık yaptığı dönemi ekonomik, siyasi ve toplumsal yönleriyle değerlendirdi. Dünyada sanayi devrimiyle gelişmeler yaşanırken Sultan Abdülhamid'in demir yolu çalışmalarına ve imparatorluğun içinde bulunduğu borç yüküne değinen Gündüz, Balkanlar'dan Arabistan coğrafyasına kadar Osmanlı topraklarında ayakta durma mücadelesi verildiğini kaydetti.
Sultan Abdülhamid - 10.02.2020
Metro inşaatı çalışmaları Konya trafiğinde bazı yolları kapatacak
Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, bu kapsamda Beyşehir Çevre Yolu ile Fırat Caddesi'ni birbirine bağlayacak Sultan Abdülhamid Han Caddesi'ndeki çalışmalara başlandığı ifade edildi.
Sultan Abdülhamid - 10.02.2020
Sultan Abdülhamid Han Caddesi trafik yükünü azaltacak
Konya Büyükşehir Belediyesi, Beyşehir Çevre Yolu ile Fırat Caddesi arasında Sultan Abdülhamid Han Caddesi'ni hayata geçiriyor.
Sultan Abdülhamid - 06.01.2020
Erdoğan, MİT'in yeni hizmet binası "KALE"nin açılış töreninde konuştu: (1)
İsmi değişse de bugünkü MİT'in yaptığı görevleri yürüten bir veya birden fazla yapının daima bulunduğunu anlatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Esasen Osmanlı'nın 18'inci yüzyıldan itibaren gerilemeye başlamasında istihbarat zafiyetinin de önemli payı vardır. Son döneminde istihbarata yeniden önem verilmeye başlanmışsa da maalesef kötü gidişin önü kesilememiştir. Sultan Abdülhamid Han'ın bu konuya verdiği ehemmiyet ve elde ettiği başarılar özellikle kayda değerdir.
Sultan Abdülhamid - 26.12.2019
ÖNDER 4. Kültür Sanat Ödülleri sahiplerini buldu
"ÖNDER Özel Ödülü"nü Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun elinden alan Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma ise gençlerin bu ülkenin geleceği adına başarılı olmaları için daha fazla okuma yapmaları gerektiğini vurgulayarak, bilimler tarihi alanında dünyanın sayılı isimlerinden olan Fuat Sezgin ile Sultan Abdülhamid'in başarılarına dair örnekler verdi.
Sultan Abdülhamid - 04.11.2019
Türkiye'nin Prag Büyükelçiliğine atanan Bağış için uğurlama
Darülaceze'nin kurucusu Sultan Abdülhamid Han'ın vizyoner bir devlet adamı olduğunu ifade eden Bağış, Darülaceze'nin içerisinde, cami, kilise ve havranın bulunduğunu hatırlattı.
Sultan Abdülhamid - 25.10.2019
Üç boyutlu ekokardiyografinin mucidinden eğitim
Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre, İstanbul Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde düzenlenen eğitime, Türkiye, İran, Azerbaycan ve Bangladeş'ten 25 uzman katıldı.
Sultan Abdülhamid - 15.10.2019
Suriye'de savaşan Güney Afrikalı Osmanlı pilotunun mezarı onarıldı
Gençoğlu, "Pilot Rüştü Ataullah Bey, Sultan Abdülhamid Han'ın emriyle Galatasaray Sultanisinde okutulmuştu.
Sultan Abdülhamid - 14.10.2019
"Türkiye, kahraman Mehmetçik'imizle Suriye'ye yürümeye hazırdır"
Ey Siyonistler, şunu çok iyi bilin ki dün size Filistin'de bir avuç toprak satmayan Sultan Abdülhamid Han hazretlerinin torunları olarak bugün bizler, sizi bu rüyanızdan uyandıracağız ve bu rüyayı tekrar görmemeniz için sizi rahatsız etmeye devam edeceğiz.
Sultan Abdülhamid - 11.10.2019
İstanbul Arkeoloji Müzelerinde çalışmalar haziranda tamamlanacak
Ersoy, bazı çalışmaların devam ettiğine değinerek, "İnşallah hazirana kadar aşamalı bir şekilde tamamlanıp haziran ayında gerçek bir açılış yapılacak. Bizim için çok çok önemli. Türkiye'nin ilk müzesi burası. Sultan Abdülhamid zamanında verilen talimatla 1869'da kuruluyor.
Sultan Abdülhamid - 10.10.2019
"Payitaht Abdülhamid" oyuncuları öğrencilerle buluştu
"Payitaht Abdülhamid" dizisi oyuncuları, "TRT Akademi Söyleşileri" kapsamında Kırıkkale Üni·versi·tesi (KKÜ) öğrencileriyle buluştu. Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan, KKÜ Mavi Salon'da düzenlenen etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada, Sultan Abdülhamid'in 1901 yılında İstanbul Boğazı'nın altından araçların geçmesi için bir proje yaptırdığını anlatarak, 112 yıl sonra torunlarının bu projeyi gerçekleştirdiği söyledi.
Sultan Abdülhamid - 09.10.2019
"Dedem gibi Türkiye'de ölmek istiyorum"
Türkiye'nin Japonya Büyükelçiliğinin Türk kültürünü Japonya'da tanıtmak için çok güzel faaliyetler düzenlediğini söyleyen Yamada Watari, şöyle konuştu: "Biz de Japon kültürünü Türkiye'de tanıtmak istiyoruz. Ben Türklerle Japonların aynı kökenden geldiğine inanıyorum. Türk kültürü ve Japon kültürü, alışkanlıklar çok birbirine benziyor. Karakter olarak da iki milletin benzerlikleri var. Bu nedenle birbirimiz çok iyi anlıyor ve birbirimizi seviyoruz. Türkiye ile Japonya arasında gerek ekonomik gerek siyasi ilişkilerin, işbirliklerinin geliştirilmesi için öncelikle Japonların Türkleri iyi tanıması gerekiyor. Çünkü Japonlar Türkleri yeterince tanımıyor. Mesela Sultan Abdülhamid Han dedeme, Türkiye ile Japonya arasında dostluğun geliştirilmesi için Japon kültürünü ve dilini askerlere öğretmesi emrini vermiş böyle başlamış iki ülke arasındaki dostluk.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sultan Abdülhamid Haberleri | Sultan Abdülhamid Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Sultan Abdülhamid haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Sultan Abdülhamid kimdir, hayatı ve biyografisi. Başkan Altay basın mensuplarına gündemi değerlendirdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.5.2021 06:43:00. #1.16#

title