Sultan Abdülhamid Haberleri

Sultan Abdülhamid haber, Sultan Abdülhamid son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sultan Abdülhamid - 15.09.2020
Sadakataşı, Gazze'de Sultan Abdülhamid Han Anaokulu yaptıracak
Sadakataşı Derneği, İsrail ablukası altında olan Gazze'nin en önemli problemlerinden eğitim konusuna destek olmak amacıyla Kerame'de Sultan Abdülhamid Han Anaokulu yaptıracak.
Sultan Abdülhamid - 06.09.2020
Son dakika haberleri! DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 1
Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı konuşmasında, "Türkiye'nin diğer alanlarla birlikte sağlıkta gerçekleştirdiği atılımların anlamı koronavirüs salgını döneminde çok daha iyi anlaşılmıştır. Aynı şekilde ülkemizdeki kimi kesimlerin yere göğe sığdıramadıkları bazı devletlerin bu konuda ne kadar sıkıntılı oldukları salgın vesilesiyle ortaya çıkmıştır. Maddi zenginliğin, sosyal adalet ve eşitliği temin etmeye yetmediğini bu süreçte çok acı bir şekilde gördük.  Türkiye salgını 40 bin yoğun bakım yatağı, 246 bin yatak kapasitesi, 1213 bilgisayarlı tomografi cihazı, 4 binin üzerinde tedavi kurumu, hepsinden önemlisi 1 milyon 100 bin sağlık ordusuyla karşılamıştır. Bunların üzerine ilave olarak salgın döneminde de çok sayıda sağlık kurumunu faaliyete geçirdik. Bu eserler arasında İstanbul'un her iki yakasında her biri 1006'şar yataklı Prof. Dr. Murat Dilmener ve Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastaneleri, yatak kapasitesi 2 bin 682 olan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, yatak kapasitesi 535 olan Okmeydanı Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi, hizmete giren ilk etabının yatak kapasitesi 1105 olan Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi, yatak kapasitesi 600 olan Marmara Üniversitesi Prof. Dr. Asaf Ataseven Hastanesi, hizmete giren ilk etabının yatak kapasitesi 838 olan, toplamda ise 1250 yatağa sahip Konya Şehir Hastanesi, yatak kapasitesi 1300 olan Erzurum Şehir Hastanesi, restore ederek yeniden hizmete sunduğumuz Sultan Abdülhamid'in yadigarı Hadımköy Dr.
Sultan Abdülhamid - 05.09.2020
Erdoğan, Göztepe Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi Açılış Töreni'nde konuştu: (1)
Maddi zenginliğin, sosyal adalet ve eşitliği temin etmeye yetmediğinin bu süreçte çok acı bir şekilde görüldüğünü vurgulayan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Türkiye salgını 40 bin yoğun bakım yatağı, 246 bin yatak kapasitesi, 1213 bilgisayarlı tomografi cihazı, 4 binin üzerinde tedavi kurumu, hepsinden önemlisi 1 milyon 100 bin sağlık ordusuyla karşılamıştır. Bunların üzerine ilave olarak salgın döneminde de çok sayıda sağlık kurumunu faaliyete geçirdik. Bu eserler arasında İstanbul'un her iki yakasında her biri 1006'şar yataklı Prof. Dr. Murat Dilmener ve Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastaneleri, yatak kapasitesi 2 bin 682 olan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, yatak kapasitesi 535 olan Okmeydanı Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi, hizmete giren ilk etabının yatak kapasitesi 1105 olan Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi, yatak kapasitesi 600 olan Marmara Üniversitesi Prof. Dr. Asaf Ataseven Hastanesi, hizmete giren ilk etabının yatak kapasitesi 838 olan, toplamda ise 1250 yatağa sahip Konya Şehir Hastanesi, yatak kapasitesi 1300 olan Erzurum Şehir Hastanesi, restore ederek yeniden hizmete sunduğumuz Sultan Abdülhamid'in yadigarı Hadımköy Dr.
Sultan Abdülhamid - 02.09.2020
ANALİZ – Trump'ın şahin Almanya büyükelçileri ve ABD'nin Balkan-Doğu Avrupa politikası
McGregor'un söyleminin esasen sağlam bir tarihsel altyapısı bulunuyor. Osmanlı'nın Balkanlardan çekilme sürecinde Batılı ülkelerin en hassas olduğu husus, bölgede halkı Müslüman olan müstakil bir devletin kurulmamasıydı. Sultan Abdülhamid ise bunun farkında olan bir devlet adamı olarak, Osmanlı'ya sadık kalması suretiyle, kurulacak bağımsız bir Arnavutluk'a destek olunması kanaatine sahipti.
Sultan Abdülhamid - 16.08.2020
Son Dakika | Lübnanlı tarihçi Hallak: "Bu patlama, Beyrut Limanı'nı yerle bir eden ilk olay değil"
Sultan Abdülhamid'in Beyrut şehrini ve halkını çok sevdiğinin altını çizen Hallak, "Bu nedenle Beyrut'u Lübnan'ın başkenti olarak duyuran ilk kişi Fransız general değildir.
Sultan Abdülhamid - 07.08.2020
Üsküdar'da hastanenin idari binasının çatısında çıkan yangın söndürüldü
Üsküdar'da Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi yerleşkesindeki iki katlı idari binanın çatısında çıkan yangın söndürüldü.
Sultan Abdülhamid - 07.08.2020
Sultan Abdülhamid Han Eğitim Araştırma Hastanesinin çatı katında yangın çıktı.
Sultan Abdülhamid Han Eğitim Araştırma Hastanesinin çatı katında yangın çıktı.
Sultan Abdülhamid - 25.07.2020
Türkiye'de uzmanlık eğitimlerini bitiren Somalili hekimler ülkelerine uğurlandı
"Biz kollarımızı açmaya, karşılıksız sevmenin adresi olmaya devam edeceğiz" Açıklamada görüşlerine yer verilen SBÜ Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Sultan Abdülhamid Han'ın İslam ve mazlum coğrafyaların sağlık profesyoneli ihtiyacını dert edinerek 1903'te kurduğu Mekteb-i Tıbbiyye-i Şahane'nin, bugün sahip olunan imkanlarla daha ileriye taşınmasına müteveccih bir uygulama olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimat ve destekleri ile kurulduğuna dikkat çekti.
Sultan Abdülhamid - 08.07.2020
Polislere hakaret ettiği öne sürülen tabip yarbay hakkında 3 yıla kadar hapis istemi
ASKERİ HASTANEDE GÖREVLİ Tabip yarbay M.M.?nin, Okmeydanı'nda eski GATA Askeri Hastanesi olarak bilinen Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde pandemi doktoru olarak görev yaptığı belirtildi.
Sultan Abdülhamid - 26.06.2020
Son dakika! Sultan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneğinden Merdan Yanardağ hakkında suç duyurusu
Gelen son dakika haberine göre Sultan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Turgay Yazıcı ile yönetim kurulu üyeleri, bir televizyon programında Sultan Abdülhamid Han hakkında aşağılayıcı sözler sarfettiği gerekçesiyle gazeteci Mercan Yanardağ hakkında suç duyurusunda bulundu.
Sultan Abdülhamid - 26.06.2020
SBÜ Rektörü Prof. Dr. Erdöl'den gazeteci Merdan Yanardağ'a tepki Açıklaması
Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, televizyon programında Sultan Abdülhamid Han'a yönelik sözleri nedeniyle gazeteci Merdan Yanardağ'ı kınadığını bildirdi.
Sultan Abdülhamid - 05.06.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millet Bahçeleri Toplu Açılış Töreni'nde konuştu: (2)
Erdoğan, artık aklın ve bilimin yanında vicdanın, merhametin, inancın da öne çıkacağı yeni bir döneme girildiğini belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü: "Türkiye inşallah sahip olduğu güçlü altyapı ve ondan daha güçlü olan insani değerleri sayesinde geleceğine çok daha güvenle bakan bir ülke haline gelmiştir. İşte şu kısa sürede bir taraftan Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nin açılışını yaptık. Bunun dışında Feriha Öz, ki 1008 odalı hastane açılışını yaptık, 45 günde. Bir diğeri Prof. Dr. Murat Dilmener 1008 odalı. Bu hastanenin de açılışını yaptık 45 günde. Bunlar olmuş şeyler değil. Bir diğeri de yine 100 odalı Sultan Abdülhamid-i Sani'nin askerlerimiz için yapmış olduğu hastaneyi restore ederek, onu da 45 günde.
Sultan Abdülhamid - 22.05.2020
Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısına videokonferansla katıldı: (4)
Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nin dün açıldığını anımsatarak, ay sonuna kadar Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Tedavi Hastanesi ve Prof. Dr. Feriha Öz Acil Tedavi Hastanesi'nin de açılışını yapacaklarını belirten Erdoğan, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un babası Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş'un adını verdikleri, Sultan Abdülhamid'in askerler için yaptırmış olduğu hastanenin de restorasyonun yapıldığını ve açılışını gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi.
Sultan Abdülhamid - 19.05.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gençler ve sporcularla video konferans yöntemiyle görüşmesi (1)
Türkiye'nin uluslararası bir sağlık merkezi olma potansiyeline sahip olduğuna vurgu yapan Erdoğan, şunları kaydetti: "Her yerden talepler var. Hele hele bu yaptığımız sağlık yardımlarıyla dünyada Amerika dahi onlara gönderdik bu desteği, Rusya'ya aynı şekilde gönderdik. Hala göndermeye devam ediyoruz. Bu bizim için çok ciddi bir oralarda tanınma imkanını sağladı. Şimdi bir de Hadımköy'de Sultan Abdülhamid'in askerler için yaptırdığı muhteşem bir hastane vardı.
Sultan Abdülhamid - 19.05.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ilısu Barajı Enerji Santrali 1. Türbini Devreye Alma Töreni'ne video...
Örneğin ne Isparta'daki gül yetiştiren ne Karadeniz'in Artvin, Rize, Trabzon, Ordu, Giresun'daki çay toplayan, ne ülkemizin dört bir yanında hububatını eken, tarlasını sulayan, hayvanını otlatan üreticilerimiz için herhangi bir kısıtlama yoktur. Hep söylediğim gibi ülkemizde ekilmemiş tek karış toprak, harekete geçirilmemiş en küçük bir potansiyel bırakmadan hep birlikte çok çalışarak yeni döneme hazırlanacağız." Hastane projeleri Koronavirüs döneminde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, hastalara şifalar dileyen Erdoğan, şunları kaydetti: "Biz, bu süreçte inşallah arka arkaya bazı hastanelerimizin açılışlarını yapıyoruz. Bunlardan bir tanesi perşembe günü Başakşehir'de açacağımız Çam ve Sakura Şehir Hastanesidir. 2 bin 500 yataklı bu hastanemiz çok önemli bir çekim alanı oluşturacaktır. Bunun yanında Yeşilköy'de acil bir hastane ki bu da yine Prof. Dr. Murat Dilmener Hastanesi olacak. Bunun yanında aynı gün Hadımköy'de Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş ki bu hastanenin aslında geçmişi Sultan Abdülhamid'in askerlerimiz için yaptırdığı bir hastaneydi.
Sultan Abdülhamid - 13.05.2020
Koç Üniversitesi'nden "Kovid-19 Sürecinde Hemşirelik" paneli
Koç Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi, Semahat Arsel Hemşirelik Eğitim ve Araştırma Merkezi ve Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşlarının iş birliğiyle Hemşirelik Haftası kapsamında her yıl düzenlenen Dünya Hemşireler Günü programı bu yıl, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle online bir toplantı olarak gerçekleştirildi. Koç Üniversitesi açıklamasına göre, toplantı kapsamında "Kovid-19 Sürecinde Hemşirelik" başlığıyla düzenlenen panelde, Türk Hemşireler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Gülten Koç, Hemşirelik Fakülteleri Dekanlar Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sevim Buzlu, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Dr.
Sultan Abdülhamid - 25.04.2020
Anadolu Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Öztek: "24 Nisan, 105 yıldır büyüyen Ermeni yalanı"
"Ermeni çeteler, Anadolu köylerinde insanları diri diri yakmışlar, yapmadıkları işkence bırakmamışlardır" 1915 yılının 1. Dünya Savaşı'nın en kanlı günlerinin yaşandığı bir tarih olduğunu söyleyen Öztek, "Osmanlı Devletini yok etmeye kararlı olup, toprakları üzerinde var olan petrole sahip olma niyeti ile hareket eden hakim güçlere karşı Osmanlı tam 15 cephede birden savaş vermiştir. Bununla beraber, Osmanlı tebaası, yani Osmanlı devleti üzerinde bin yıldır yaşayan, Osmanlının milleti sadıka (sadık millet, has evlat) dediği Ermeniler ihanet etmiş kendi devletlerine başkaldırmışlardır. Osmanlı devletini sırtından hançerlemiştir. Osmanlı devletinin halkı olan Ermeniler, başlarında Ermeni asıllı Osmanlı milletvekilleri, bürokratlar ve papazlar olmak üzere Osmanlı devletine karşı isyan etmişlerdir. Bu isyanlarda zamanın başkenti olan padişahın oturduğu İstanbul'da çıkardıkları isyanlardan, Van bölgesindeki isyanlara kadar hepsinde silahlı çeteler halinde, erkeği askerde olan, ölüm kalım savaşı veren Türk ve Müslüman halkı katletmişlerdir. Anadolu köylerinde insanları ahır, samanlık ve camilere doldurarak diri diri yakmışlar, yapmadıkları işkence bırakmamışlardır. Ayrıca Arabistan, Irak, Filistin ve Süveyş bölgesinde savaşan askerlerimizin ikmal yollarını keserek, cephane ve yiyecek gitmesini engellemişlerdir. Hatta 1905 yılında Sultan Abdülhamid'e bombalı suikast düzenlemişlerdir.
Sultan Abdülhamid - 20.04.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan Başakşehir Şehir Hastanesi'nin ilk etap açılışına video...
ATATÜRK HAVALLİMANI VE SANCAKTEPE HASTANELERİ Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu süreçte kararlı bir adım attık. Fakat 'Bir kongre merkezine panellerle ayrılmış hastane yapacağız' demedik. 'Yeşilköy Havalimanının bir bölümüne 45 günde bin 5 yataklı hastane inşa edeceğiz' dedik. Tek odalı olmak üzere, şu anda yoğun bir şekilde çelik konstrüksiyondan oluşmak kaydıyla bu hastanemizin inşası devam ediyor. Sancaktepe'de aynı oda sayısına sahip bir başka hastaneyi daha yapıyoruz. Bunlar, her odasında gerekli olan banyosu tuvaletiyle birlikte bütün ihtiyaçlara cevap verecek şekilde yapılıyor" şeklinde konuştu.  Erdoğan, Yeşilköy ve Sancaktepe'de hava ulaşımı olacak şekilde tedbir alındığına dikkat çekerek, "Sancaktepe'de iki ulaşım imkanımız var. Bir taraftan malum Sabiha Gökçen, bir taraftan hemen bitişiğindeki pist var. Yeşilköy'de zaten böyle bir sıkıntımız yok. Bununla uluslararası camiaya da hizmet verme imkanını yakalayacağız. Sadece bugüne değil, 10 yıl sonrasına da cevap verecek bir yatırımı yapıyoruz" dedi.  "TARİHİ TOPRAĞA GÖMMEYELİM, ONLARI YENİDEN KAZANALIM" Erdoğan, "Sağlık alanında yaptığımız reformlarla hem altyapıyı hem sistemi güçlendirdik. Bir de Derince'de devlet hastanesinin yanında da yine 250 yataklı bir hastaneyi orada da aynı şekilde Sancaktepe gibi inşa ediyoruz. Bir diğeri de Sultan Abdülhamid'in Hadımköy'de inşa ettiği bir hastaneyi, tarihi bir hastaneydi, 150 odalı, restorasyonu yapılıyor.
Sultan Abdülhamid - 20.04.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başakşehir Şehir Hastanesi'nin ilk etabının hizmete alım töreninde konuştu:...
Hükümete geldiklerinde Türkiye'yi eğitim, sağlık, adalet ve emniyet temelleri üzerinde yükseltmenin sözünü verdiklerini belirten Erdoğan, şunları ifade etti: "Sağlık alanında yaptığımız reformlarla hem altyapıyı hem sistemi güçlendirdik. Bir de Derince'de devlet hastanesinin yanında da yine 250 yataklı bir hastaneyi orada da aynı şekilde Sancaktepe gibi inşa ediyoruz. Bir diğeri de Sultan Abdülhamid'in Hadımköy'de inşa ettiği bir hastaneyi, tarihi bir hastaneydi, 150 odalı, restorasyonu yapılıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sultan Abdülhamid Haberleri | Sultan Abdülhamid Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Sultan Abdülhamid haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Sultan Abdülhamid kimdir, hayatı ve biyografisi. Payitaht Abdülhamid canlı izle! Payitaht Abdülhamid son bölüm full izle, Payit
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.5.2021 15:23:13. #1.16#

title