Süleymaniye Haberleri

Süleymaniye haber, Süleymaniye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Süleymaniye - 10.07.2020
Irak'taki Kadiri tarikatı lideri Kesnezani toprağa verildi
Irak'taki Kadiri tarikatı lideri Şeyh Muhammed Kesnezani, Süleymaniye kentinde düzenlenen dini törenle defnedildi.
Süleymaniye - 10.07.2020
TBMM Başkanı Şentop, Ayasofya'nın ibadete açılmasını değerlendirdi Açıklaması
Vakfiyede, Ayasofya'nın cami olarak kullanılması hükmünün yer aldığının altını çizen Şentop, şöyle devam etti: "Sultanahmet gibi, Süleymaniye gibi camilerin de kendilerine mahsus vakfiyeleri var.
Süleymaniye - 10.07.2020
Danıştay 10. Dairesinin Ayasofya kararının gerekçesi: (2)
Nitekim, Dünya Mirası Listesi'nde yer verilen ve ülkemizde bulunan miras alanlarından, Ayasofya'nın da içinde yer aldığı 'İstanbul'un Tarihi Alanları' ile diğer miras alanlarında, Selimiye Camii, Divriği Ulu Camii, Süleymaniye Camii, Sultan Ahmet Camii, Şehzade Mehmet Camii ve Zeyrek Camii gibi halen cami olarak kullanılan çok sayıda tarihi eser de bulunmaktadır.
Süleymaniye - 09.07.2020
IKBY, "İranlı vatandaşların baskını" nedeniyle sınır kapısını kapattı
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY), İranlıların pasaportsuz geçme girişimi nedeniyle, Süleymaniye ilindeki sınır kapısını bir günlüğüne kapatma kararı aldı.
Süleymaniye - 09.07.2020
Irak'ta yeni Başbakan Kazımi'nin güvenlik bürokrasisiyle imtihanı
Öte yandan, IKBY'nin, iç politikada yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ikinci dalgasıyla mücadele ettiği, düşen petrol fiyatları nedeniyle ekonomik kriz yaşadığı, memur maaşlarının düzenli ödenememesi nedeniyle protesto kültürünün canlılığını koruduğu, Erbil ile Süleymaniye arasında anlaşmazlıkların arttığı bir dönemde, peşmergenin tartışmalı bölgelere geri dönmesini başarı olarak göstermesi ve iç politikadaki açmazlarını gölgelemeye çalışması da şaşırtıcı olmayacaktır.
Süleymaniye - 07.07.2020
IKBY'de bir günde rekor sayıda Covid-19 vakası kaydedildi
Irak'ın kuzeyindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınında son 24 saat içerisinde 495 vaka tespit edildiği bildirildi. Açıklamada Erbil'de 186, Süleymaniye'de 177, Gerimiyan'da 59, Raperin'de 39, Duhok'ta 25 ve Halepçe'de 9 Covid-19 vakasının kaydedildiği belirtilirken, bir günde tespit edilen en yüksek vaka sayısına ulaşıldığını ifade edildi.
Süleymaniye - 07.07.2020
Doğu Karadeniz'in en büyük cami ve külliyesinde, 20 bin kişinin aynı anda ibadet edebilecek
Cami alanının arkasında bir kuyumcu kent projesi tasarladıklarını hatırlatan Başar, şunları kaydetti: "Yine bu bölgeyi destekleyecek alanlar oluşturmak için kuzey batısında Avrasya Meydanı planlanmakta. Onun dışında camiye uygun şekilde kuzey tarafında 6 bin 500 metrekare alanda bir Osmanlı bahçesi planlanmakta. Osmanlı bahçesinin hemen arkasında 11 dönüm büyük bir bordo-mavi meydan projemiz var. Ayrıca insanların gelip alışveriş yapacağı, yeşil alanların olduğu bir sokak çarşısı düşünüyoruz. O sokağın bittiği noktadan da köprüyle güneyden insanları kuzeye taşıyacağız. Çünkü bu projenin diğer etabı da Ganita Projesidir. Ganita projesiyle burayı bütünleştirmek istiyoruz. Ganita'yı yine eski günlerine geri döndürmek istiyoruz. Otobüs terminalimiz için de hareket amirliğimize çok güzel bir bina tasarladık." Caminin teknik danışmanı ve yüklenici firma sorumlusu öğretim üyesi doktor Ercan Sinaner ise Kanuni'nin şehri Trabzon'da, Kanuni Sultan Süleyman'ın büyük Süleymaniye Cami'sini örnek aldıklarını söyledi.
Süleymaniye - 06.07.2020
Tuluyhan Uğurlu, Ayasofya bestesine özel klip hazırladı
Başarılı sanatçı, Ayasofya için "Süleymaniye, Sultanahmet Camii, Topkapı Sarayı ve Aya İrini Kilisesi gibi, bu toprağın has evlatlarından.
Süleymaniye - 05.07.2020
Gelibolu'da dişi buzağılara brusella aşısı yapılıyor
İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, Bayırköy, Sütlüce, Çokal, Yülüce, Süleymaniye, Kalealtı, Cevizli ve Evreşe beldesinde aşısız genç dişi buzağılara bulaşıcı (zoonoz) brusella hastalığına karşı göz damlası olarak aşılama yapılıyor.
Süleymaniye - 03.07.2020
Levent Camisi'nin temeli atılıyor
Mimar Sinan'ın "kalfalık eseri" olarak tanımladığı Süleymaniye Camisi'nden öykünerek tasarlanan Levent Camisi'nin temeli, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törenle atılıyor.
Süleymaniye - 25.06.2020
Son dakika haberi... Irak meclisinde Covid-19 vaka sayısı 20'ye yükseldi
Öte yandan, virüs salgını vakalarında büyük bir artışın gözlendiği Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) kentinde korona virüsü ile mücadelede kısmi sokağa çıkma yasağı kararının alındığı belirtildi. Erbil Valisi Ferset Sofi yaptığı açıklamada, bugün toplanan Erbil Kriz Masası'nın sınırlı sokağa çıkma yasağı uygulanması konusunda bazı kararların alındığını belirterek kararın önümüzdeki saatlerde kamuya duyurulacağını söyledi. IKBY'nin Süleymaniye kentinde ise bugünden itibaren araçların sokağa çıkması yasaklandı.
Süleymaniye - 24.06.2020
Irak'ta 1 günde en yüksek vaka sayısı kayda geçti
Son haftalarda yeni tip korona virüs (Covid-19) vaka sayısının ciddi oranda artışa geçtiği Irak'ta salgın etkisini sürdürüyor. Irak Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, son 24 saatte başkent Bağdat başta olmak üzere Necef, Süleymaniye, Erbil, Kerbela, Kerkük, Diyale, Vasıt, Basra, Misan, Babil, Divaniye, Zikar, Anbar, Selahattin ve Müsenna illerinde toplam 2 bin 200 vaka tespit edildiğini duyurdu.
Süleymaniye - 23.06.2020
KYB Eş Başkanı Cengi'den "Erbil'deki koalisyon hükümetinden çekilebiliriz" uyarısı
Süleymaniye merkezli KYB, Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) ve Goran (Değişim) Hareketi ile IKBY'deki koalisyon hükümetinde yer alıyor.
Süleymaniye - 22.06.2020
MHP Genel Başkanı Bahçeli'den "terörle mücadele" değerlendirmesi Açıklaması
Pençe operasyonları Türkiye'nin bu kepazeliği affetmeyeceğini ve bu ihanete izin vermeyeceğini kaydeden Bahçeli, Pençe-Kartal ve Pençe-Kaplan operasyonlarıyla teröristlerin saklandıkları mağaraların, barınakların yerle bir edildiğini belirtti, ABD Uluslararası Dini Özgürlükler Komisyonunun Pençe operasyonlarını durdurması çağrısının "boşuna ve bulanık bir gayret" olduğunu vurguladı. Bahçeli, açıklamasına şöyle devam etti: "Arap Ligi Genel Sekreteri'nin terör örgütlerine değil de meşru mücadelemize göstermiş olduğu tepki ise iyi niyetten mahrum bir hezeyandır. İkinci Kandil olarak tanımlanan Haftanin'e Türk kahramanlığının mührü vurulmuştur. Görüldüğü kadarıyla süreç iyice kızışacak, bölge oldukça ısınacaktır. Türkiye, uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru savunma haklarını tavizsiz kullanmaktadır. Kamışlı'da tekrar ortaya çıkan terör komplosunu Ankara yıkacaktır." "Fransa dürüst ve samimi değildir" MHP Genel Başkanı Bahçeli, PKK'nın Irak'ın Süleymaniye kentinde şehre indiğini, Kerkük'te Türkmen bayrağının indirilip PKK paçavralarının asıldığını aktardı.
Süleymaniye - 22.06.2020
Bahçeli: "CHP-HDP-İP'in tehlike saçan gayrimeşru politikaları dış kaynaklı tehditlere müsait ortam...
"Suriye ve Irak'ı parçalamayı hesap edenler cüret ve küstahlıklarının bedelini mutlaka ödemek durumunda kalacaklardır" Türkiye'nin milli güç unsurlarıyla başlattığı Pençe-Kartal operasyonunun terör örgütlerine ve kanlı taşeronlara en sert mesaj olduğunu belirten Bahçeli, "Bu mesaj sonraki günlerde de Pençe-Kaplan operasyonuyla karadan devam etmiş, teröristlerin saklandıkları in, sığınak, barınak ve mağaralar yerle bir edilmiştir.ABD Uluslararası Dini Özgürlükler Komisyonu'nun Pençe operasyonlarımızın durdurulması çağrısında bulunması boşuna ve bulanık bir gayrettir. Arap Ligi Genel Sekreteri'nin terör örgütlerine değil de meşru mücadelemize göstermiş olduğu tepki ise iyi niyetten mahrum bir hezeyandır. İkinci Kandil olarak tanımlanan Haftanin'e Türk kahramanlığının mührü vurulmuştur. Görüldüğü kadarıyla süreç iyice kızışacak, bölge oldukça ısınacaktır. Kaldı ki Türkiye uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru savunma haklarını tavizsiz kullanmaktadır. Kamışlı'da tekrar ortaya çıkan terör komplosunu Ankara yıkacaktır. PKK, Irak'ın Süleymaniye kentinde şehre inmiştir.
Süleymaniye - 20.06.2020
TBMM Başkanı Şentop, Marmara Üniversitesi Prof. Dr. Asaf Ataseven Hastanesi Açılış Töreni'nde...
Devlete, millete hizmet eden devlet büyüklerinin isimlerinin çeşitli eserlerde yaşatıldığını belirten Şentop, "Fatih Külliyesi gibi, Süleymaniye Külliyesi bunun en güzel örnekleri gözümüzün önümüzdedir.
Süleymaniye - 20.06.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Yeniden Keşfet" etkinliği basın toplantısında konuştu (1) Açıklaması
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, terör örgütü PKK'nın Kuzey Irak'ın Süleymaniye bölgesinde şehre indiğini belirterek, "Yüzlerce yeri kontrol ediyorlar.
Süleymaniye - 19.06.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, canlı yayında gündemi değerlendirdi: (3)
Süleymaniye bölgesinin PKK'nın güdümüne girmeye başladığını ve Erbil yönetimine bu konuda baskı uygulayan ülkeler olduğunu hatırlatan Çavuşoğlu, "Bölgedeki oyunları bozduk ve bozmaya devam edeceğiz.
Süleymaniye - 14.06.2020
IKBY'de BAE'den terör örgütü PKK'ya para transferi iddiası
Yetkililer, sınırlandırma kararı alınan para transferine ilişkin yeni uygulamanın 1000 dolar ve üzerini kapsadığını, Erbil, Duhok ve Süleymaniye'deki tüm döviz ofislerinin bu durumdan haberdar edildiğini belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Süleymaniye Haberleri | Süleymaniye Haber - Haberler - Sayfa 6 - Süleymaniye haberleri, son dakika süleymaniye haber ve gelişmeleri burada. THY Ağustos Ayı Uçuş Planı Açıklandı: Hangi Ülkelere Uçuşlar Başlayacak?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.5.2021 09:14:07. #1.16#

title