Süleymaniye "Doğum Hizmetleri" Artık Semiha Şakir Ek Binası'nda

Süleymaniye "Doğum Hizmetleri" Artık Semiha Şakir Ek Binası'nda

Süleymaniye Doğum ve Kadın Hastalıkları Hastanesi "Doğum Hizmetleri" Artık Semiha Şakir Ek Binası'nda Verilecek.

Süleymaniye

Süleymaniye Doğum ve Kadın Hastalıkları Hastanesi "doğum hizmetleri" artık Semiha Şakir Ek Binası'nda verilecek.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, uzun süredir iki ayrı binada sağlık hizmeti veren Süleymaniye Doğum ve Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin tek çatı altında birleştirileceği belirtildi. Kadın doğum hastaların 1 Kasım 2007 tarihinden itibaren Süleymaniye Doğum ve Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Semiha Şakir Ek Binası'nda doğum hizmeti alacağı bildirildi.

Mart 2006 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılan ek binanın 90 hasta yatağıyla İstanbullular'a hizmet verdiğinin aktarıldığı açıklamada, "2006 yılında açılışıyla yataklı tedavi hizmeti vermeye başlayan Semiha Şakir Hastane Ek Binası'nda hastalar 1 veya 2 yataklı, içerisinde banyo tuvaleti bulunan daha geniş ve modern odalarda hizmet almaktadırlar. Süleymaniye Doğum ve Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yataklı tedavi servisleri ve doğum hizmetlerinin Semiha

Şakir'e taşınmasının ardından, eski binada ayaktan teşhis ve tedavi yapan Tüp Bebek Merkezi, Çocuk, Genel Cerrahi, Dahiliye, Kadın Hastalıkları ve Doğum Poliklinik hizmetleri verilmeye devam etmektedir" denildi.

(İST-ED-ÖZ-Y)