Süleymaniye Camii Avlusundaki Tecavüz Olayı

Süleymaniye Camii Avlusundaki Tecavüz Olayı

Süleymaniye Camii Avlusunda İspanyol Turiste Tecavüz Ettiği İleri Sürülen Şahıs Hakkında Hazırlanan İddianame Tamamlandı. Zanlı Hakkında 20 Yıldan 33 Yıla Kadar Ağır Hapis Cezası İstemiyle Dava Açıldı.

Süleymaniye Camii Avlusundaki Tecavüz Olayı

Süleymaniye Camii avlusunda İspanyol turiste tecavüz ettiği ileri sürülen şahıs hakkında hazırlanan iddianame tamamlandı. Zanlı hakkında 20 yıldan 33 yıla kadar ağır hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iddianemede, İspanyol uyruklu İ.L.L.'nin Türkiye'de turist olarak bulunurken Süleymaniye Camii'ni gezdiği esnada karşısına çıkan Y.K.'nin, arka tarafta hamam bulunduğunu söyleyip şahsı tenha olan camiinin arka bahçesine götürdüğü ifade edildi. Mağdurun elle taciz edildikten sonra şahsın kötü niyetli olduğunu anlayıp olay yerinden ayrılmak istemesi üzerine, zanlının tabanca çıkartıp turist kadını durdurduğu, bunun üzerine bir süre turist ile şüpheli arasında boğuşma ve yumruklaşma yaşandığı belirtildi. İddianamede, şikayetçinin darp edildikten sonra zorla ırzına geçildiği ve ardından cep telefonu ve çantasının çalındığı yer aldı. Olay sonrasında İ.L.L.'nin beyanıyla çizilen şüphelinin robot resimleri değerlendirilerek zanlının yakalandığı belirtildi.

Savcılık tarafından hazırlanan iddianamenin ardından, Y.K.'nin 'cinsel saldırı' ve 'silahlı yağma' suçlarını işlemek suretiyle 20 yıldan 33 yıla kadar ağır hapis cezasına çarptırılması için dava açıldı. Davanın önümüzdeki günlerde İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüleceği belirtildi.

İspanyol turist İ.L.L., 30 Ekim 2006 tarihinde tacavüze uğradığını iddiasıyla polise başvurup şikayetçi olmuştu.

(FD-AS-OK-Y)

Kaynak: İHA