Süleyman Soylu: "Bu teknolojiye sahip olmasaydık, bizi Resulayn ve Tel Abyad'ta bir adım...

Süleyman Soylu: "Bu teknolojiye sahip olmasaydık, bizi Resulayn ve Tel Abyad'ta bir adım...

06.11.2019 21:26 | Son Güncelleme: 06.11.2019 21:29

Süleyman Soylu: "Bu teknolojiye sahip olmasaydık, bizi Resulayn ve Tel Abyad'ta bir adım attırmazlardı.

Süleyman Soylu: "Bu teknolojiye sahip olmasaydık, bizi Resulayn ve Tel Abyad'ta bir adım attırmazlardı. Afrin'e burnumuzu sokturmazlardı"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu:

"Biz bugün bir Barış Pınarı Harekatı yaptık. Bilesiniz ki bunun arkasında koskoca bir siyaset var."

"Dünyanın şaşkınlıkla izlediği bir süreci yönetiyoruz"

ANTALYA - AK Parti Antalya ilçe başkanlarıyla bir araya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yapılan politikalara değinerek, "Bunlardan bir tanesini eksik yapmış olsaydık ayağımızı, bağlarlar kör kuyuya atarlardı bizi. Tayyip Erdoğan, AK Parti ve Türkiye eksik yapmış olsaydı bizi dünyaya rezil, rüsfa ederlerdi. Milletimizin içine çıkacak hal bırakmazlardı" dedi.

Antalya'da temaslarını sürdüren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti İl Teşkilatı'nı ziyaret ederek, 19 ilçe başkanın katıldığı toplantıya katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını getirdiğini belirten Bakan Soylu, göçün Türkiye'de yönetilmesini sağlamaya çalışan ilgili kurum ve kuruluşların katılımıyla toplantılar yapıldığını kaydetti.

İlçe başkanlarına politikaları anlatan Soylu, Türkiye'nin alt yapısını hazırlamaları konusunda çeşitli açıklamalarda bulundu.

"Kör kuyuya atarlardı bizi"

İlerledikleri süreçte, eksik yapmamaya özen gösterdiklerini dile getiren Bakan Soylu şöyle devam etti:

"Kıymetli başkanlarım, bunlardan bir tanesini eksik yapmış olsaydık ayağımızı, bağlarlar kör kuyuya atarlardı bizi. Tayyip Erdoğan, AK Parti ve Türkiye eksik yapmış olsaydı bizi dünyaya rezil, rüsfa ederlerdi. Milletimizin içine çıkacak hal bırakmazlardı. Geçmişte hep böyle oldu. Gazete manşetlerinde, içeride oluşturdukları sivil toplum örgütlerinden dönem dönem ekonomik saldırılarla, dönem dönem yaptığımız eksiklikleri abartarak ve büyüterek, onları sanki dünyanın en kritik krizleri haline döndürerek, bunları yapan oldu. Bugün Allah'ımıza şükürler olsun dünyanın şaşkınlıkla izlediği bir süreci yönetiyor ve Türkiye terörle mücadelede ne kadar etkin, kararlı hem de bu konuda gözü kara olduğunu ortaya koyuyor. ve bunu yaparken sadece 780 bin kilometrekareye götürmüyor. Ben bunu birkaç kez söyledim ve tekrar ifade etmek isterim"

"Biz bunu yendik"

Doğu ve Güneydoğu'yu ele alan Soylu, "Çocukluğumda, hepimizin çocukluğunda doğunun ve güneydoğunun makus talihi yenilmez diye bir karamsarlık söz konusuydu. ve bu karamsarlığın aslen kendine ait gerekçeleri de tamamen takip edilmiştir. Yol yok, üniversite yok, okul yok, öğretmen yok, doktor yok, hastane yok. Yok oğlu yok. Şimdi doğunun makus talihi, Tayyip Erdoğan'ın adımlarıyla beraber değişmiştir. Şuanda yol var, üniversite var, hastane var, doktor var, öğretmen var, gençlik merkezleri var, kadın merkezleri var, spor sahaları var her şey var. Havalimanları var. Şimdi biz eğer bugün ayakta duruyor isek, bilesiniz ki bizim bir takım eksikliklerimiz üzerinden vesayet mekanizmasıyla bizi sağ sola vuranların ellerindeki önemli imkanları aldığımız içindir. Bu imkanlardan bir tanesi de doğu ve güneydoğunun makus talihini yenmektir. Biz bunu yendik. Eğer bugün burada huzur varsa, doğu ve güneydoğunun makus talihinin yenilmesinden kaynaklıdır" ifadelerini kullandı.

Doğudaki vatandaşların huzurlu ve mutlu olduğunu dile getiren Soylu, herkesin terörden yorulduğuna dikkat çekti.

"İmkanı ve fırsatı almalıyız"

Soylu sözlerine şöyle devam etti:

"Şimdi bizim sorumluluğumuz sadece doğu ve güneydoğuda değil. Yıllardır orta doğuyu karıştırarak, Ortadoğu üzerinden ülkemizi istikrarsızlaştırmaya çalışanların da ellerindeki imkanı ve fırsatı almalıyız. Aslen bugün yaptığımız budur. Irak'ı karıştıracaklar karışık, Suriye'yi karıştıracaklar karışık, İran'ı karıştıracaklar karışık, Lübnan'ı karıştıracaklar karışık. Bunlar bizim gönül coğrafyalarımız, bunlar bizim mental coğrafyalarımızdır. Bunlar bizim coğrafyalarımızdır. Biz bu coğrafyanın insanlarıyız, onlar bu coğrafyanın insanları. Biz birbirimizin insanlarıyız. Aynı tarihte birlikte yaşadık. Oradaki en ufak bir karışıklık ticaretimizi, oradaki en ufak bir karışıklık ekonomimizi, oradaki en ufak bir karışıklık moralimizi, oradaki en ufak bir karışıklık kardeşliğimizi oradaki en ufak bir karışıklık motivasyonumuzu etkiliyor. Onun için bizim önce kendi ülkemizin, kendi ülkemizin dışındaki terör ve istikrarsızlığı ardından da orta doğu coğrafyasındaki bu konuyu hep birlikte sağlamak mükellefiyetimizdir"

"Ne demek ne işimiz var"

'Bizim Suriye'de ne işimiz var?' söylemlerini ele alan Soylu, "Terör orada. Ne demek ne işimiz var? Terör orada. Milyonlarca insan terör sebebiyle, iç savaş sebebiyle Türkiye'ye geliyor. Eğe biz o problemi orada çözemezsek, anlaşılıyor ki bu bizim sahamıza yıkılacak. Bu kadar açık ve net. Bunu anlamaktan uzak insanlar görüyorum. Hakikaten öyle görüyorum. Anlıyorum ki, özellikle Ana muhalefet partisi ve karşımızda siyasal mahfiller halkla çok temas içerisinde değiller. Aslında halkla çok temas içerisine olsalar, meseleyi bütün çerçevesiyle beraber vatandaşlarımız onlara anlatacak. Hepimizin eksikliği var, geldiğimiz nokta açısından Türkiye'yi geçmişle kıyaslanamayacak derecede önemli bir noktada. Bunu da sizler sağladığınız" dedi.

Soylu, parti ve teşkilat olarak, veremeyecekleri hiçbir hesaplarının olmadığını altını çizdi.

"İyi bir neslimiz var"

En iyi ortamda, iyi bir nesil yetiştiğini dile getiren Soylu, neslin darbe gördüğünü, ne kadar kötü, hani olduğunu, terörle mücadelede bir evladın nasıl şehit olabileceğini gördüklerini belirtti. Soylu, "Biz tozlu yollarda büyüdük onlar metrolarda, Marmaraylarda büyüyorlar. Öz güvenleri yükse ve bu manevi ve gelişmişlik iklimi içerisinde iyi bir neslimiz var. Bu nesil, şu anda travma içerisinde bulunan Ortadoğu coğrafyasında, yönsüzlük içerisinde bulunan ve manevi değerlerini neredeyse kaybetmiş olan Batı'nın da kurtuluşu bir nesildir. Ben gelecek neslimizden bahsediyorum. Bu imkanı oluşturan, bunu Türkiye'ye veren bu ekip ve bu ekibini içinde olduğu iklimdir. Bu kadar açık ve net. Büyük işler başardık. Büyük bir başarı hikayesi var. AK Parti'nin dünya siyasetindeki diğer siyasi partilerden, yakın dönemimizdeki diğer siyasi partilerden bir farkı daha var. AK Parti siyasetçilerin kendi çağcılarının da kendi çağdaşlarının da diğer siyasetçilerden tecrübe bakımında ayrılır. Bu seyisi partinin mensupları kadar tecrübeli bir siyasi parti dünya siyasetinde yoktur" ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu şöyle devam etti:

"Bizi bir tek şey yokluğa sürükler o da milletten kopmaktır. Yapacağımız iş milletin dizinin dibinde dizimizi kırıp oturmak ve onları dinlemektir. Ben de sizler de hayat tecrübesi orta yaşta olan birisiyiz. Ne zaman sıkıştıysam millet hemen çareyi göstermiştir. Çünkü çareyi millete gösteren Allah'tır. Biz doğru iş yapıyorsak, ümidi ümitsizliğe sevk ettirmeyen Allah'tır. Büyük ve önemli bir iş yapıyoru. Sadece bu dünyamıza değil diğer dünyamıza da önemli bir iş yapıyoruz. Gelecek nesillerimize önemli bir iş yapıyoruz. Bu büyük başarı hikayesi, AK Parti teşkilatları içinde tarihe düşülecek en onurlu notlardan biridir" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, AK Partili bir milletvekili için arasında geçen diyaloğu anlatırken gözleri doldu. Soylu, gelecekte torunlarının gururla anacağı hizmetler yaptıklarına dikkat çekti.

Süleyman Soylu: 'Bu teknolojiye sahip olmasaydık, bizi Resulayn ve Tel Abyad'ta bir adım...
Süleyman Soylu: 'Bu teknolojiye sahip olmasaydık, bizi Resulayn ve Tel Abyad'ta bir adım...
Süleyman Soylu: 'Bu teknolojiye sahip olmasaydık, bizi Resulayn ve Tel Abyad'ta bir adım...
Süleyman Soylu: 'Bu teknolojiye sahip olmasaydık, bizi Resulayn ve Tel Abyad'ta bir adım...

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet

Haberler

Politika

Son Dakika Haberleri

Erdoğan: "Filistinli kardeşlerimizin refahını artıracak İSEDAK Kudüs Programı'na siz üye ülkelerimizin de gerekli desteği vereceğine inanıyorum." - HaberSon dakika! Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (5) - HaberErdoğan: "(İSEDAK üyeleri) Aramızdaki birlik, beraberlik ve etkin iş birliği, Filistin davasında da diğer alanlarda da başarımızın anahtarı olacaktır" - HaberCumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşa 'Varlık Barışı' çağrısı: Paranızı ve altınlarınızı sisteme dahil edin - EkonomiCumhurbaşkanı Erdoğan: "İslam düşmanlığı kimi ülkelerde devlet başkanlığı seviyesinde destekleniyor." - HaberErdoğan: "Geleceğin dünyasında faize ve tahakküme dayalı mevcut ekonomik sistem, yerini risk paylaşımının esas olduğu katılımcılığa bırakacaktır." - HaberSon dakika... Erdoğan: "İkinci Dünya Savaşı öncesinde Avrupa'daki Musevilere karşı yürütülen linç ve nefret kampanyasının aynısına Müslümanlar muhatap olmaktadır." - HaberSon dakika haberleri | Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İstanbul Tahkim Merkezi'nin kurumsal yapısını tamamlayabilmesi için gerekli kurulların teşekkülünü hızlandırmalıyız." - HaberSokak ortasında lüks cipte infaz: 2 kişi yaşamını yitirdi - HaberSon dakika haberleri | Cumhurbaşkanı Erdoğan "Yurt dışında ve yurt içindeki tüm vatandaşlarımızı, bu imkanı değerlendirmeye, ellerindeki parayı, dövizi, altını ve diğer... - HaberErdoğan'dan Arınç'a bir tepki daha: Türkiye'de hiçbir şey yapılmamış gibi konuşmalarını kabul edemeyiz - HaberSon dakika haberleri... Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (4) - HaberSon Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli korona aşısı için tarih verdi: Nisan ayında uygulama seviyesine getirmeyi planlıyoruz - Haber
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Süleyman Soylu: "Bu teknolojiye sahip olmasaydık, bizi Resulayn ve Tel Abyad'ta bir adım... - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.11.2020 14:28:46. #1.14#
title