Şükrü Hatun Haberleri

Şükrü Hatun haber, Şükrü Hatun son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Şükrü Hatun - 03.10.2012
"Türkiye'nin Egzersiz Politikasına İhtiyacı Var"
Prof. Dr. Şükrü Hatun, egzersizin yaşam biçimi haline getirilmesi halinde birçok kronik hastalığın engellenebileceğini söyledi.
Şükrü Hatun - 14.09.2012
Hekimliğe İlk Adımı Beyaz Önlük Giyerek Attılar
KOÜ Tıp Fakültesi Anadolu Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen törende konuşan KOÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şükrü Hatun, fakülteye uyum sürecinin son gününde olduklarını belirterek, Tıp Fakültesi'nin yeni olmasına rağmen iyi bir fakülte olmak yolunda ilerlediğini söyledi.
Şükrü Hatun - 15.08.2012
Tıp Fakültesi Dekanı'ndan Karaosmanoğlu'na Ziyaret
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı'na atanan Prof.Dr.Şükrü Hatun'u kabul etti.
Şükrü Hatun - 15.08.2012
Başkan, Dekan Hatun'a Başarılar Diledi
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı'na atanan Prof. Dr. Şükrü Hatun'u kabul etti.
Şükrü Hatun - 15.08.2012
KOÜ Tıp Fakültesi Dekanı Hatun'dan Karaosmanoğlu'na Ziyaret
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, KOÜ Tıp Fakültesi Dekanlığı'na atanan Prof. Dr. Şükrü Hatun'u makamında kabul etti.
Şükrü Hatun - 11.08.2012
Diyabetli Çocuklar Kampı Yarın Başlıyor
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Hazar Gölü Çocuk Yaz Kampı'na Adana, Bingöl, Siirt, Mardin, Cizre, Silopi, Siverek, Midyat, Elbistan, Silvan, Ergani, Bismil, Hani, Eğil, Kocaköy ve Batman'dan 10-18 yaşları arasında 65 diyabet hastası çocuk katılacak. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Şükrü Hatun ile Diyarbakır Çocuk Hastanesi Çocuk Endokrin Kliniği Uzmanı Doç.
Şükrü Hatun - 09.08.2012
Yök'ten Rektör ve Dekan Ataması
YÖK'ten yapılan yazılı açıklamada, 2'si vakıf üniversitesi olmak üzere, 14 üniversite fakültesine dekan ataması ile 3 vakıf üniversitesine rektör ataması yapıldığı belirtildi. Ataması yapılan üniversite fakülte ve dekan isimleri şöyle sıralandı: "-Anadolu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Prof. Dr. Mehmet Şerif Kavsaoğlu -Balıkesir Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Prof. Dr. Mehmet Bayyiğit -Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Prof. Dr. Mehmet Fuat Gürkan -Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Süleyman Başlar -Erciyes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Ahmet Şahin -Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi Prof. Dr. Gürsoy Aksoy -Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Prof. Dr. Turan Karataş -Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Prof. Dr. Şükrü Hatun -Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi Prof.
Şükrü Hatun - 08.08.2012
"Okulda Diyabet Programı"
İki yıl önce başlatılan ve Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şükrü Hatun liderliğinde, Çocuk Endokrin ve Diyabet Derneği Diyabet Çalışma Grubu, Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı işbirliği ve ortak protokol ile geliştirilen "Okulda Diyabet Programı", Farmaskop Ulusal Sağlık Yaratıcılık Ödülleri'nde "En İyi Bilinçlendirme / Farkındalık Kampanyası" ödülüne layık görüldü.
Şükrü Hatun - 06.08.2012
Arkadaşım Diyabet Kampı 2012 Başlıyor
Kamp koordinatörü Prof. Dr.Şükrü Hatun'un verdiği bilgilere göre Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Endokrin ve Diyabet Bilim Dalı tarafından düzenlenen kampa bu yıl İzmit, Sakarya, İstanbul, Afyon, Bursa, Ankara, Artvin ve Eskişehir'den 10-18 yaş aralığında 83 çocuk ve genç katıldı.
Şükrü Hatun - 14.02.2012
Okulda Diyabet Programu 2 Yılda 10 Milyon Kişiye Ulaştı
Toplantıya Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Bilim Dalı Başkanı ve aynı zamanda ODP Proje Koordinatörü Prof. Dr. Şükrü Hatun, Çocuk Endokrin ve Diyabet Derneği Başkanı Prof.
Şükrü Hatun - 17.11.2011
Doktorlardan Başkan'a Kutlama
KOÜ'DEN AKADEMİSYENLER KATILDI Başkan Karaosmanoğlu'na Yuvacık Barajı'ndaki, yürüyüş programında Kocaeli Üniversitesi'nden akademisyenler ve doktorlar eşlik etti. Yürüyüşe KOÜ Rektörü Komsuoğlu'nun yanı sıra KOÜ Tıp Fakültesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Faruk Erdem, KOÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yunus Kishalı, KOÜ Genel Sekreteri Kemal Mutlu, KOÜ Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'ndan diyabet ve obezite uzmanı Prof. Dr. Şükrü Hatun ile KOÜ'de düzenlenen diyabet kongresine katılan akademisyenler katıldı.
Şükrü Hatun - 16.11.2011
"Mutlu Olmanın Yolu Sağlıklı Olmaktır"
HER YIL 7 MİLYON İNSAN HASTALANIYOR Açılış konuşmalarının ardından toplantı eğitimcilerinin sunumları ile devam etti. İlk olarak Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Şükrü Hatun, çocuklarda görülen Tip 1 adı verilen diyabet hastalığı ile ilgili bilgiler verdi.
Şükrü Hatun - 14.11.2011
Diyabet Günü'nde Çocuklara Özel Bir Armağan
Hedef, siteyi ülke çapında pek çok mecra ve sektörün desteklediği büyük bir sosyal sorumluluk projesine dönüştürmek.
Şükrü Hatun - 14.11.2011
Dünya Diyabet Günü
Yapılan konuşmaların ardından, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şükrü Hatun'un hazırlamış olduğu, "Çocuklarda Şişmanlık ve Sağlıklı Beslenme" konulu sinevizyon gösterisi izlendi.
Şükrü Hatun - 14.11.2011
Türkiye'de 7 Milyon Diyabet Hastası Var
14 Kasım Dünya Diyabet Günü etkinlikleri kapsamında Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür Merkezi'nde '1000 diyabetli 1000 umut' adlı diyabet toplantısına bin kişi katıldı. Toplantıda Prof. Dr. Berrin Çetinarslan, 'erişkinlerde diyabet sorunları ve önerileri', Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Şükrü Hatun 'Çocuklarda diyabet ve okulda diyabet programı', Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Doç Dr.
Şükrü Hatun - 14.11.2011
Türkiye'de 7 Milyon Diyabet Hastası Var
14 Kasım Dünya Diyabet Günü etkinlikleri kapsamında Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür Merkezi'nde '1000 diyabetli 1000 umut' adlı diyabet toplantısına bin kişi katıldı. Toplantıda Prof. Dr. Berrin Çetinarslan, 'erişkinlerde diyabet sorunları ve önerileri', Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Şükrü Hatun 'Çocuklarda diyabet ve okulda diyabet programı', Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Doç Dr.
Şükrü Hatun - 08.11.2011
Kocaeli'de "Bin Diyabetli Bin Umut" Toplantısı Yapılacak
Toplantıya, diyabetli yetişkinler, çocuklar ve aileleri, diyabetle uğraşan sağlık çalışanları ile vatandaşların davet edileceğinin belirtildiği açıklamada, şunlara yer verildi: "Büyükşehir Belediyesi toplantıya katılmak isteyenler için 14 Kasım Pazartesi günü 08.30'da Perşembe Pazarı alanından otobüs kaldıracak. Organizasyonda, diyabet ve şişmanlıkla ilgili temel konularda bilgiler verilecek. Ayrıca diyabetliler, diyabetli yakınları, öğretmenler ve hekimler arasında etkileşimi artırabilmek amacıyla çalışmalar yapılacak. 14 Kasım Pazartesi günü saat 09.30'da başlayacak ve 12.00'ye kadar sürecek olan toplantıda, Prof. Dr. Berrin Çetinarslan tarafından 'erişkinlerde diyabet', Prof. Dr. Şükrü Hatun tarafından 'çocuklarda ve okulda diyabet programı', Doç.
Şükrü Hatun - 19.08.2011
Diyabetli Çocuklar İçin Yaz Kampı
Çocuk Endokrin ve Diyabet Derneği ile Çocuk Adolesan ve Diyabetikliler Derneği tarafından Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki "Tip 1" diyabetli çocuklara yönelik ilk kez uygulanan yaz kampı Elazığ'ın Gezin beldesinde gerçekleşiyor. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin Elazığ'ın Maden ilçesine bağlı Gezin beldesinde Hazar Gölü kıyısındaki alanda düzenlenen etkinlikte, yaşam boyu insülin almak zorunda olan, Diyarbakır, Batman, Mardin, Şanlıurfa gibi illerden tip 1 diyabetli 10-18 yaş arası 57 çocuk ve genç, uzman doktorlar, psikologlar, diyabet hemşireleri ve diyetisyenler gözetiminde kamp yapıyor. Diyabetle bir ömür yaşamak zorunda olan çocuk ve gençlere yönelik kamp süresince resim, beceri, akran eğitimi gibi sosyal alanlarda atölye çalışmaları yapılıyor, diyabet eğitimi veriliyor. Diyabetleri nedeniyle ara öğünlerde de yemek yeme ve bu yemeklerden önce kan şekerlerinin ölçülüp insülin alma zorunluluğu olan çocuklara, kamp sayesinde kan şekerlerini ölçme ve insülinlerini yapma becerisi kazandırılıyor. Kampta yemek zamanında ise diyetisyenler nezaretinde verilen karbonhidrat denetimi eğitimiyle de devamlı olarak gıdalarına dikkat etmek zorunda olan katılımcılara, hesaplamaları şartıyla istedikleri her şeyi yiyebilecekleri gerçeği benimsetilirken, bir yandan da yaşam boyu yediklerine dikkat etme yeteneği kazandırılıyor. Diyabetli olmaları nedeniyle bugüne kadar hiç tatlı yememiş çocuklar, bu eğitimle kendi kontrollerini yapma şartıyla tatlı tüketebileceklerini öğreniyor. Kampta geçirdikleri zamanı yazıya döken çocukların notlarında görülen, "Ben diyabetli olduğumdan beri eskisi gibi tatlı şeyleri yiyemiyorum. Ama bu kampa geldiğimizden beri her şey yiyebiliyorum. ve burada öğrendim ki tartarak her şeyi yiyebilirim. Eve gidince kesinlikle yemeklerimi tartarak yiyeceğim", "Tüm arkadaşlıklar ömür boyu devam etmeyebilir. Ama diyabet benim arkadaşım. Onunla ömür boyu arkadaş kalacağız" gibi ifadelerden, durumlarını kabul edip diyabetle barışık halde yaşama konusunda büyük bir deneyim kazandıkları anlaşılıyor. -"Ruhlarındaki elemi azaltmaya çalışıyoruz"- Kampa katılan Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Endoktrin Bölümü Başkanı Prof. Dr. Şükrü Hatun, çocuklarda görülen diyabetin erişkinlerdekinden farklılık taşıdığını, "Tip 1" olarak adlandırılan bu diyabette çocukların yaşam boyu insülin kullanmak zorunda olduklarını söyledi.
Şükrü Hatun - 19.08.2011
Diyabetli Çocuklar İçin Yaz Kampı
Ömer Fansa - Çocuk Endokrin ve Diyabet Derneği ile Çocuk Adolesan ve Diyabetikliler Derneği tarafından Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki "Tip 1" diyabetli çocuklara yönelik ilk kez uygulanan yaz kampı Elazığ'ın Gezin beldesinde gerçekleşiyor. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin Elazığ'ın Maden ilçesine bağlı Gezin beldesinde Hazar Gölü kıyısındaki alanda düzenlenen etkinlikte, yaşam boyu insülin almak zorunda olan, Diyarbakır, Batman, Mardin, Şanlıurfa gibi illerden tip 1 diyabetli 10-18 yaş arası 57 çocuk ve genç, uzman doktorlar, psikologlar, diyabet hemşireleri ve diyetisyenler gözetiminde kamp yapıyor. Diyabetle bir ömür yaşamak zorunda olan çocuk ve gençlere yönelik kamp süresince resim, beceri, akran eğitimi gibi sosyal alanlarda atölye çalışmaları yapılıyor, diyabet eğitimi veriliyor. Diyabetleri nedeniyle ara öğünlerde de yemek yeme ve bu yemeklerden önce kan şekerlerinin ölçülüp insülin alma zorunluluğu olan çocuklara, kamp sayesinde kan şekerlerini ölçme ve insülinlerini yapma becerisi kazandırılıyor. Kampta yemek zamanında ise diyetisyenler nezaretinde verilen karbonhidrat denetimi eğitimiyle de devamlı olarak gıdalarına dikkat etmek zorunda olan katılımcılara, hesaplamaları şartıyla istedikleri her şeyi yiyebilecekleri gerçeği benimsetilirken, bir yandan da yaşam boyu yediklerine dikkat etme yeteneği kazandırılıyor. Diyabetli olmaları nedeniyle bugüne kadar hiç tatlı yememiş çocuklar, bu eğitimle kendi kontrollerini yapma şartıyla tatlı tüketebileceklerini öğreniyor. Kampta geçirdikleri zamanı yazıya döken çocukların notlarında görülen, "Ben diyabetli olduğumdan beri eskisi gibi tatlı şeyleri yiyemiyorum. Ama bu kampa geldiğimizden beri her şey yiyebiliyorum. ve burada öğrendim ki tartarak her şeyi yiyebilirim. Eve gidince kesinlikle yemeklerimi tartarak yiyeceğim", "Tüm arkadaşlıklar ömür boyu devam etmeyebilir. Ama diyabet benim arkadaşım. Onunla ömür boyu arkadaş kalacağız" gibi ifadelerden, durumlarını kabul edip diyabetle barışık halde yaşama konusunda büyük bir deneyim kazandıkları anlaşılıyor. -"RUHLARINDAKİ DİYABETTEN KAYNAKLANAN ELEMİ AZALTMAYA ÇALIŞIYORUZ"- Kampa katılan Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Endoktrin Bölümü Başkanı Prof. Dr. Şükrü Hatun, yaptığı açıklamada, çocuklarda görülen diyabetin erişkinlerdekinden farklılık taşıdığını, "Tip 1" olarak adlandırılan bu diyabette çocukların yaşam boyu insülin kullanmak zorunda olduklarını söyledi.
Şükrü Hatun - 28.01.2011
'Hastane Okulu'nda Eğitim Görüyorlar
KOÜ Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Şükrü Hatun ise KOÜ'de üç yıldan beri onkoloji servisi ağırlıklı olmak üzere uzun süre yatan çocukların eğitimi için hastane okulu açtıklarını söyledi.
Şükrü Hatun - 21.01.2011
SGK'ya Kan Şekeri Ölçüm Çubuğu Sorunu İçin Çözüm Önerisi
Çocuk Diyabet Grubu Başkanı Prof. Dr. Şükrü Hatun'dan SGK'ya "Kan Şekeri Ölçüm Çubuğu Sorunu İçin Çözüm Önerisi" Sundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şükrü Hatun Haberleri | Şükrü Hatun Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Şükrü Hatun haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Şükrü Hatun kimdir, hayatı ve biyografisi. Doğan'dan Koü Tıp Fakültesi Dekanı Hatun'a Ziyaret.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 3.12.2021 04:03:44. #1.14#

title