Suikast Haberleri

Suikast haber, Suikast son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Suikast - 08.12.2020
İran'da Fahrizade suikastıyla bağlantılı kişiler tutuklandı
Tahran yönetimi, İran'ın nükleer programının kilit isimlerinden nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade'ye Tahran eyaletine bağlı Abserd ilçesinde düzenlenen saldırı sonucu ölümüyle ilgili bağlantılı kişilerin tutuklandığını duyurdu.
Suikast - 08.12.2020
İran'daki bir üst geçide İsrail bayrağı ile "teşekkürler Mossad" yazısı asıldı
İran'ın başkenti Tahran'daki bir üst geçide İsrail bayrağı ile "teşekkürler Mossad" yazısı asılarak nükleer bilimci Musin Fahrizade suikastına gönderme yapıldı.
Suikast - 07.12.2020
İran'ın Kum kentinde bilim adamı Fahrizade'nin suikastı protesto edildi
Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı gönüllü milis teşkilatı olarak bilinen "Besic Güçleri" öğrencileri, Kum kentinde Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA), ABD ve İsrail'i protesto etti.
Suikast - 07.12.2020
Milletvekili Gülaçar'dan çirkin kampanyaya sert cevap
"Çocuk yaşta evliliklere müsaade edilmemeli" "Açıkça söylemek gerekir ki; çocuk sayılabilecek yaşlarında, bilinçli tercih yapma salahiyeti bulunmayan bireylerin yapacağı evlilikler, beraberinde birçok sorun ve sıkıntı getirebilecektir" diyen Gülaçar, şöyle devam etti: "Evliliklerin bu çerçevede gerçekleştirilmesi gerektiği yadsınamaz ve tartışılamaz bir gerçektir. Ancak hal böyleyken, temsilcisi olduğumuz vatandaşlarımızdan bu yönde sayısız talebin gelmesi, ortada çözülmesi gereken bir sorunun olduğu gerçeği önümüzde durmaktadır. Hal böyleyken, kendisini basın mensubu olarak nitelendiren ancak ahlaki değerlerden yoksun, itibar suikastçısı Birgün Gazetesi ve PKK medyası, konuyu tüm taraflarıyla ele almak yerine, iftira ve yalanlarla konuyu çok farklı bir boyuta taşımak gibi beyhude bir çaba içerisine girişmişlerdir.
Suikast - 07.12.2020
Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı darbe girişimi davasına devam edildi
Soruşturma aşamasında "cemaat" olarak bildiği FETÖ ile bağını anlattığını, darbe girişimi sonrası devletine sığındığını dile getiren Güven, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ben cemaatle görüştüğümü söyledim mertçe, bu olay olduktan sonra da lanet ettim bunlara. Cemaate gidip, 'Yeşil pasaportum var, beni kaçırın.' da demedim. Ben ne bileyim bunların darbe girişiminde bulunacağını. Olaydan sonra cemaate güvenmedim, devletime güvendim. Devletime, milletime karşı silah kullanmadım." Genelkurmay çatı davasında yargılanan ve darbeci oldukları gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski albaylar Ali Yazıcı ve Fırat Alakuş'un eylemlerini deşifre ettiğini söyleyen Güven, suikastla bir ilişkisinin bulunmadığını öne sürdü.
Suikast - 06.12.2020
Devrim Muhafızları Komutan Fadvi: "İranlı nükleer fizikçi Mahabadi, uydudan kontrol edilen silahla öldürüldü"
İranlı nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade Mahabadi, 27 Kasım tarihinde Tahran eyaletinin Abserd bölgesinde suikast sonucu hayatını kaybetmişti.
Suikast - 06.12.2020
İranlı nükleer bilimci Fahrizade beline isabet eden kurşunlarla hayatını kaybetmiş
İran Devrim Muhafızları Ordusu Komutan Yardımcısı Ali Fedevi, suikasta kurban giden nükleer bilimci Muhsin Fahrizade'nin, olay sırasında 11 korumasının bulunmasına rağmen beline isabet eden kurşunların omurgasını parçalaması sonucu yaşamını kaybettiğini bildirdi.
Suikast - 05.12.2020
Son dakika haberi | Ermenistan muhalefeti görevi bırakması için Paşinyan'a 3 gün süre tanıdı
Rusya'nın arabuluculuğunda Azerbaycan ile Dağlık Karabağ konusunda ateşkes anlaşmasına imza atan Ermenistan'ın Başbakanı Nikol Paşinyan'a karşı tepkiler sürüyor. Paşinyan muhalefetin hedefi olmaya devam ederken, bugün başkent Erivan sokaklarında 20 binden fazla kişi yürüyüş yaptı. Muhalefetin günler öncesinden duyurduğu "Vatan Kurtuluş Hareketi" olarak adlandırılan yürüyüşe katılanlar 15 kilometreyi aşkın yol yürüdü. Erivan'daki Özgürlük Meydanı'nda toplananlar Paşinyan'ın istifası için slogan atarken, kurulan platformda da muhalefet partilerinin ve sivil toplum kuruluşlarının liderler konuşmalar yaptı. Mitinge Paşinyan'a suikast düzenleme suçlamasıyla tutuklanan ve ardından serbest bırakılan Ermenistan istihbarat teşkilatının eski başkanlarından ve aynı zamanda Vatan Partisi'nin lideri Artur Vanetsyan, yine aynı suçlamayla tutuklanan ve serbest bırakılan Müreffeh Ermenistan Partisi Başkanı Gagik Tsarukyan, Paşinyan'dan sonra geçici hükümetin Başbakanı olarak düşünülen Vazgen Manukyan ve çok sayıda siyasi parti lideri ile temsilcisi katıldı.
Suikast - 05.12.2020
Son dakika haberi | Yemen'de bir akademisyen uğradığı suikast sonucu hayatını kaybetti
Son dakika haberi: Yemem'in Ed-Dali kentinde Aden Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Halid el-Hamidi kimliği belirsiz kişilerce uğradığı suikast sonucunda hayatını kaybetti.
Suikast - 05.12.2020
İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyinden Ruhani hükümetinin karşı çıktığı nükleer yasaya destek
Ek Protokol'den ayrılarak, nükleer tesislerindeki denetimleri sınırlandıracak İranlı bilim insanı Muhsin Fahrizade'ye yönelik suikastın ardından Mecliste kabul edilen ve çarşamba günü de nihai onay makamı Anayasayı Koruyucular Konseyinde (AKK) onaylanan yasa, İran Atom Enerjisi Kurumunun uranyumu en az yüzde 20 zenginleştirmeye başlamasını ve düşük düzeyli zenginleştirilmiş uranyum stoklarını artırmasını zorunlu kılıyor.
Suikast - 05.12.2020
Son dakika haberleri... IKBY Hükümet Sözcüsü Adil: "İsrail'in Kürdistan Bölgesi'nde herhangi bir çıkarı-varlığı söz konusu değildir"
Sözcü Adil, İsrail'in, İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade suikastının intikamını alma tehdidine karşı aralarında IKBY'nin de olduğu çeşitli ülke ve bölgelerdeki vatandaşlarına güvenlik uyarısına ilişkin açıklama yaptı.
Suikast - 04.12.2020
İsrail gazetesi: Fahrizade'nin Mossad tarafından takip edilmesi 2008 öncesine dayanıyor
İsrail'in Yediot Ahronot gazetesi, Tahran'da uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade'nin İsrail istihbarat servisi Mossad tarafından 2008 öncesinden bu yana takip edildiğini yazdı.
Suikast - 04.12.2020
İsrail, Dimona Nükleer Tesisi çalışanlarını İran'ın saldırı ihtimaline karşı uyardı
Haberde uyarının, Tel Aviv yönetiminin suçlandığı İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade suikastının hemen ardından geldiğine işaret edildi.
Suikast - 04.12.2020
Biden, Fahrizade suikastı ve İran ile ilişkilere dair ilk kez konuştu Açıklaması
ABD'de 3 Kasım'daki seçimlerde başkan seçilen Joe Biden, İran nükleer programının kilit ismi Muhsin Fahrizade'ye suikastın ülke ile ilişkilerin geleceğini nasıl etkileyeceği konusunda ilk kez değerlendirmede bulundu.
Suikast - 04.12.2020
Türkiye karşıtlığının söylem repertuvarı: Otoriterleşme ve 'Yeni Osmanlıcılık'
Türkiye'nin hem iç hem de dış politikada attığı stratejik adımlar (otonomi arayışı) Türkiye'ye ilişkin söylem değişikliklerinin takip edilmesi hususunda önemli veriler sunuyor. Kabaca dönemlendirildiğinde, Davos'la başlayan ve sonrasında Türkiye'nin küresel ve bölgesel aktörlerle karşı karşıya kaldığı hemen her kritik süreç "otoriterleşme" ve "eksen kayması" gibi tartışmalarla senkronize biçimde ilerleyegeldi. Türkiye'nin özellikle son dönemde güvenlik gerekçesiyle Suriye'nin kuzeyinde gerçekleştirdiği askeri operasyonlar Rusya ve ABD ile çeşitli gerginliklere neden oldu ve Türkiye karşıtlığında yeni perdeler açtı. Benzer biçimde, Rusya ile yaşanan uçak krizi ve Büyükelçi Andrey Karlov suikastının ardından da Türkiye'ye yönelik negatif söylemler tedrici biçimde ivmesini artırdı.
Suikast - 04.12.2020
3 Aralık 2020 Haberleri
3 Aralık 2020 Manşet Haberleri.
Suikast - 04.12.2020
Son dakika haberi! Lübnan'dan BM'ye İsrail savaş uçaklarının hava sahalarına yönelik ihlallerini durdurma çağrısı
İki ülke arasındaki müzakerelerin ertelenmesi kararının İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade suikastının ardından gelmesi ise dikkati çekmişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Suikast Haberleri | Suikast Haber - Haberler - Sayfa 9 - Suikast haberleri, son dakika suikast haber ve gelişmeleri burada. Andrey Karlov suikastı davası ertelendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.3.2021 22:19:40. #1.15#
title