Suikast Haberleri

Suikast haber, Suikast son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Suikast - 17.12.2020
Tunus'ta devrik lider Bin Ali'nin rejimine karşı başlayan devrimin 10. yıl dönümü
Ülkenin; yerli ve yabancı, masum onlarca insanın kurban gittiği iç ve dış kaynaklı teröre ve siyasi suikastlara maruz kaldığı hatırlatılan açıklamada, komplolara ve tüm çabalara rağmen ülkedeki demokratik deneyimin; kalkınma, birlikte yaşam, eşitlik, özgürlük ve adalet konularında elde ettiği kazanımlarda başarılı olduğu vurgulandı.
Suikast - 16.12.2020
İran lideri Hamaney: "Düşmanlık Trump ABD'sine has değildir ve onun gitmesiyle sona ermez"
Süleymani için Irak ve İran'daki cenaze törenlerine milyonlarca insanın katılmasının "ABD'ye ilk sert tokat" olduğunu belirten Hamaney, "Daha sert tokat manevi gücün istikbarın heybetine karşı galibiyeti ve ABD'nin bölgeden çıkarılmasıdır. Süleymani'nin katillerinden ve suikast emri verenlerden intikam alınacaktır.
Suikast - 15.12.2020
Son dakika haberleri | ABD, Bahreyn merkezli Saraya el-Muhtar'ı terör örgütü ilan etti
Saraya al-Mukhtar'ın Bahreyn merkezli İran destekli bir terör örgütü olarak tanımlayan Dışişleri Bakanlığı, örgütün İran Devrim Muhafızları'ndan mali ve lojistik destek aldığını ifade etti. Bakanlık, örgütün İran'ın Bahreyn'de daha fazla nüfuz sahibi olmasının önünü açmak amacıyla Bahreyn hükümetini devirmeye, Bahreyn'deki ABD personeline yönelik saldırılar planladığını ve Bahreynli yetkililere yönelik suikast için nakit ödüller teklif ettiğini aktardı.
Suikast - 15.12.2020
ABD'nin Yemen politikasında değişim sinyali
Bununla birlikte Biden Yemen'de nasıl bir politika izlerse izlesin, Yemen çatışmasının kendine özgü koşulları ve bölgesel ve yerel aktörlerin tutumu nedeniyle savaşın kısa vadede nihai bir çözüme kavuşmasını beklememek gerekir. Ayrıca Beyaz Saray'daki son günlerini geçiren Trump'ın Husileri terör örgütü ilan edilebileceğine yönelik haberler meselenin karmaşıklığına işaret ediyor. İranlı nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade suikastında olduğu gibi, Trump'ın bu ihtimali gerçeğe dönüştürmesi Biden için içinden çıkılması zor sonuçlara sebebiyet verecektir.
Suikast - 15.12.2020
Kolombiya'da 4 yerli halk lideri öldürüldü
Güney Amerika ülkesi Kolombiya'da, 4 yerli halk lideri suikast sonucu hayatını kaybetti, 5 kişi yaralandı.
Suikast - 15.12.2020
Venezuela Dışişleri Bakan Yardımcısı Ron'dan 6 Aralık'ta yapılan seçimlere ilişkin açıklama Açıklaması
"Siyaset için en iyi seçenek demokrasidir, macera değil" Ron "Seçimi kazanamayacaklarını biliyorlar çünkü Venezuela halkını eğitim, sağlık, barınma gibi temel konularda özelleştirmeye, yani son yıllarda insanların edindiği kazanımları ortadan kaldıracak bu politikaları düşünmeye ikna edemiyorlar. 'Öyleyse kanun dışı, anayasaya aykırı çözümleri tercih edelim' diyorlar. ifadesini kullanan Ron, Guaido ve destekçilerinin önce başkanlık talep ettiklerini, ardından nisanda darbe girişiminde ve sonrasında Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya yönelik suikast girişiminde bulunduklarını iddia etti.
Suikast - 14.12.2020
İran Cumhurbaşkanı Ruhani: "Biden 2017 şartlarına dönerse biz de döneriz"
"ABD'nin yeni hükümetinde şartların değişeceğine inanıyoruz" Hükümetin öncelikli hedefinin yaptırımların kalkması olduğunu ve fırsat olursa bunu bir saat dahi geciktirmeyeceklerini dile getiren Ruhani, Biden ile görüşme konusunda ise şunları kaydetti: "ABD nükleer anlaşmaya döner, geçmişteki yanlışlarını telafi eder ve Biden 2017 şartlarına dönerse biz de döneriz. ABD'nin yeni hükümetinde şartların değişeceğine inanıyoruz. Batılı, Avrupalı ve komşu ülkelerle ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz. 5+1, 2017'ye dönmeye hazırsa biz de hazırız ve bu kısa sürede gerçekleşebilir." Biden'dan nükleer anlaşmaya dönmesi halinde güçlü bir anlaşma yapılması yönünde bir açıklama duymadığını ve bu iddiaların Trump'a ait olduğunu ifade eden Ruhani, şöyle devam etti: "Nükleer anlaşmanın yeniden müzakere edilmesi mümkün değil. Mevcut nükleer anlaşmanın tamamı ya uygulanır ya uygulanmaz. Nükleer anlaşmada tüm bu konuları görüştük. Füze programının nükleer anlaşmayla alakası yok. Müzakere sürecine füze programı ve bölgesel meseleler dahil edilmek istendi ancak bunu kabul etmedik. Nükleer anlaşma yeniden müzakere edilemez." "Siyonist rejimin hedefi bugünlerde bir savaş çıkarmaktı" İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade suikastının Trump hükümetini son günlerinde bölgeyi savaşa çekmeyi hedefleyenlerin işi olduğunu iddia eden Ruhani, "Siyonist rejimin hedefi bugünlerde bir savaş çıkarmaktı.
Suikast - 13.12.2020
Haftanın tarihine bakış
2002- Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu, evinin önünde suikasta kurban gitti.
Suikast - 12.12.2020
Suikast sonucu hayatını kaybeden İranlı nükleer bilimci Fahrizade'nin oğlu: "Babam nükleer anlaşmaya karşıydı"
Tahran'da uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade'nin oğlu Hamid Fahrizade, babasının her zaman nükleer anlaşmaya karşı bir duruş sergilediğini söyledi.
Suikast - 12.12.2020
Fransa polisi PKK/YPG saflarında çatışan ve eylem hazırlığındaki Fransız teröristi yakaladı
Gözaltına alınan kişilerin ifadelerinde "çok şiddetli eylem planı üzerinde çalıştıklarını ve polise yönelik suikast düzenlemek istediklerini" itiraf ettiğini belirten Rizet, yakalanan kişilerin arasında PKK/YPG saflarında çatışan Fransız asıllı Florient D'nin olduğunu kaydetti.
Suikast - 11.12.2020
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, TBMM Genel Kurulunda bakanlığının 2021 yılı bütçesini sundu: (2)
Varank, "Ama sanki bu usulsüz bir işlemmiş gibi, sanki birilerine ihalesiz iş veriliyormuş gibi bir algı oluşturmaya çalıştılar. Zonguldak vekillerimiz burada, süreci başından sonuna kadar biliyorlar. Bizim o bölgeye yatırımcı çekmek için verdiğimiz mücadeleye o bölge şahit. Şimdi ben bir Sanayi Bakanı olarak, bu yatırım düşmanı zihniyeti Meclisimizin kürsüsünden milletimize şikayet ediyorum. Kritik sektörlerden birinde üretim yapacak, cari açığımızı azaltacak, istihdam oluşturacak bir yatırıma yalanlarla, iftiralarla saldırmak itibar suikastından başka bir şey değildir.
Suikast - 11.12.2020
ABD'den, İran'ın yüzde 20 uranyum zenginleştirme yasasına kınama
"Yaptırımların Kaldırılması ve İran Ulusunun Çıkarlarının Korunması için Stratejik Eylem Planı" İranlı bilim insanı Muhsin Fahrizade'ye yönelik suikastın ardından Mecliste kabul edilen ve çarşamba günü de nihai onay makamı AKK'de onaylanan yasa, İran Atom Enerjisi Kurumunun uranyumu en az yüzde 20 zenginleştirmeye başlamasını ve düşük düzeyli zenginleştirilmiş uranyum stoklarını artırmasını zorunlu kılıyor.
Suikast - 11.12.2020
Eski Lübnan Başbakanı Hariri, Refik Hariri suikastı davasında çıkan kararın uygulanmasını istedi
Eski Lübnan Başbakanı Saad Hariri, babası eski Başbakan Refik Hariri suikastının faili olarak 5 kez müebbet hapis cezasına çarptırılan Selim Cemil Ayyaş hakkındaki hükmün uygulanması gerektiğini belirtti.
Suikast - 11.12.2020
Lübnan Mahkemesi, Hariri suikastının failini 5 kez ömür boyu hapse mahkum etti
Birleşmiş Milletlere (BM) bağlı Uluslararası Lübnan Mahkemesi, Eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri'ye yapılan suikastın faili Selim Cemil Ayyaş hakkında 5 kez ömür boyu hapis cezasına hükmetti.
Suikast - 11.12.2020
Eski Irak Başbakanı İbadi'den, Kasım Süleymani suikastine ilişkin şok açıklama
Eski Irak Başbakanı Haydar İbadi, bu yılın başlarında Irak'ın başkenti Bağdat'ta düzenlenen ve İranlı General Kasım Süleymani'nin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan suikaste ilişkin şok edici bir açıklamada bulundu.
Suikast - 10.12.2020
ABD federal yargıcı, CIA'den Kaşıkçı cinayeti raporunu neden yayımlamadığını açıklamasını istedi
Ancak Batı basınında çıkan ve CIA'nın ulaştığı bulguların, Suudi Veliaht Prens Muhammed Bin Selman'ın suikasttan bilgisi olduğunu gösterdiği yönündeki haberlere rağmen kurum, bu konudaki değerlendirmeleri içeren raporunu kamuoyuna açıklamamıştı.
Suikast - 10.12.2020
AK Partili Akbaşoğlu'ndan CHP'ye tepki
Akbaşoğlu şunları kaydetti: "Bu bağlamda son günlerde gündeme getirilen İmamoğlu'na suikast yalanı, telefonların dinlenmesi yalanı, tank paleti fabrikası satıldı yalanı ve Fahrettin Altun başta olmak üzere belirli kişilere atılan iftiralar, hep bu amaca yönelik çalışmalar olarak karşımıza çıkıyor.
Suikast - 10.12.2020
Son dakika haberi... Rusya Büyükelçisi Karlov suikastı davasına devam edildi
Edinilen son dakika haberine göre Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 sanığın yargılanmasına devam edildi.
Suikast - 10.12.2020
Afganistan'da kadın gazeteci ve aktivist Malalai Meyvand öldürüldü
Afganistan'da gazeteci ve kadın hakları savunucusu Malalai Meyvand, ülkenin doğusundaki Nangarhar vilayetinde uğradığı suikast sonucu yaşamını yitirdi.
Suikast - 09.12.2020
Etiyopya muhalefetinden seçim öncesinde tutuklu liderlerin serbest bırakılması çağrısı
Partinin önde gelen isimleri, Oromo sanatçısı Hachalu Hundessa'nın haziranda suikasta uğraması sonrası gösterileri kışkırttıkları gerekçesiyle gözaltına alınmış ve çıkarıldıkları mahkemece terörle suçlanmıştı.
Suikast - 09.12.2020
İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov'u kabul etti
Bayramov, İranlı nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade'ye yönelik suikastı da kınayarak, "Bir bilim insanının öldürülmesi hiçbir şekilde kabul edilemez.
Suikast - 09.12.2020
8 Aralık 2020 Haberleri
8 Aralık 2020 Manşet Haberleri.
Suikast - 08.12.2020
İran, Fahrizade suikastında bazı faillerin yakalandığını duyurdu
İran Meclis Başkanı'nın Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Özel Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade Mahabadi suikastında bazı faillerin yakalandığını açıkladı.
Suikast - 08.12.2020
İran'da Fahrizade suikastıyla bağlantılı kişiler tutuklandı
Tahran yönetimi, İran'ın nükleer programının kilit isimlerinden nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade'ye Tahran eyaletine bağlı Abserd ilçesinde düzenlenen saldırı sonucu ölümüyle ilgili bağlantılı kişilerin tutuklandığını duyurdu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Suikast Haberleri | Suikast Haber - Haberler - Sayfa 8 - Suikast haberleri, son dakika suikast haber ve gelişmeleri burada. MHP 13. Büyük Kurultay için il başkanlarıyla toplanacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.3.2021 01:41:25. #1.16#
title