Suikast Haberleri

Suikast haber, Suikast son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Suikast - 07.01.2021
Son dakika haberleri... Andrey Karlov suikastı davasında 2 sanığa savunma için ek süre
Son dakika haber... RUSYA'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılanmasına devam edildi.
Suikast - 07.01.2021
Andrey Karlov suikastı davası ertelendi
Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesine ilişkin 28 sanık hakkında açılan davada ara kararını açıklayan mahkeme, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı 29 Ocak'a erteledi.
Suikast - 07.01.2021
İSTANBUL'DA OPERASYON; KALEM SİLAHLAR ELE GEÇİRİLDİ
İstanbul'da yasa dışı silah imalatı ve ticaretine yönelik düzenlenen operasyonlarda 8 şüpheli gözaltına alınırken, aralarında suikast silahı olarak tabir edilen kalem tabancalar ve çok sayıda silah ele geçirildi.
Suikast - 06.01.2021
Almanya'dan İran'a nükleer programı konusunda "makul" olma çağrısı
İranlı bilim insanı Muhsin Fahrizade'ye düzenlenen suikastın ardından Meclise getirilip onaylanan yasa, İran Atom Enerjisi Kurumunun uranyumu yüzde 20 zenginleştirmeye başlamasını ve düşük düzeyli zenginleştirilmiş uranyum stoklarını artırmasını zorunlu kılıyor.
Suikast - 06.01.2021
İsrail Husi tehdidine karşı Kızıldeniz kıyısına demir kubbe yerleştirdi
İsrail makamları, İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade'nin Tahran'da suikaste kurban gitmesinin ardından, İran'ın Suriye, Lübnan ile Gazze Şeridi ve Yemen'deki Husi tehdidine karşı alarm durumuna geçmişti.
Suikast - 06.01.2021
Etiyopya Sudan'ı topraklarını işgal etmekle suçladı
Eski Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'e 1995'te Etiyopya'da yapılan suikast girişiminde Sudan'ın suçlanmasının ardından Etiyopyalı silahlı çeteler ve milis gruplar, Faşka bölgesindeki Sudanlı çiftçileri silah zoruyla bölgeden çıkarmıştı.
Suikast - 06.01.2021
Son dakika haberleri: Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterindeki "GPS hırsızlığı" davasında birleştirme kararı
GPS cihazlarının sökülmesiyle ilgili aralarında FETÖ'nün darbe girişiminde Cumhurbaşkanına suikast girişiminden mahkum edilen eski yarbay Davut Uçum ile eski astsubay Aydın Özsıcak'ın da bulunduğu 10 sanığın yargılandığı davaya Göksun Asliye Ceza Mahkemesinde devam edildi.
Suikast - 06.01.2021
Ortadoğu ve Kuzey Afrika'nın çalkantılı yılı
Büyük krizlerin ve kaosların yaşandığı Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinde 2020 yılında büyük çalkantılara tanık olundu. Yıl içinde eskiden başlayan krizlerin sürdüğü ve bazılarının yön değiştirdiği görüldü; görece yeni bir evre olarak nitelendirilebilecek kritik olaylar meydana geldi. Bu gelişmeler arasında bazı Arap ülkelerinin İsrail'le normalleşmesi, Joe Biden'ın ABD'de başkan seçilmesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkileri, Türkiye'nin Libya'ya müdahalesi, İran Devrim Muhafızları Ordusu (DMO) Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani suikastı ve Beyrut patlamaları öne çıkıyor.
Suikast - 05.01.2021
İran: Her ay yüzde 20 oranında 8-9 kilogram zenginleştirilmiş uranyum üretebiliyoruz
İran resmi haber ajansı IRNA'ya göre, Salihi suikast sonucu hayatını kaybeden İranlı Nükleer Bilimci Muhsin Fahrizade'nin ölümünün 40'ıncı gününde düzenlenen etkinlikte gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Suikast - 05.01.2021
Japonya, İran'ın uranyum zenginleştirmesinden "endişe" duyuyor
İran Atom Enerjisi Kurumu Başkanı Ali Ekber Salihi, bilim insanı Muhsin Fahrizade'ye yönelik suikast sonrası mecliste kabul edilen yasa uyarınca uranyumu yüzde 20 oranında zenginleştireceklerini UAEA'ya bildirdiklerini açıklamıştı.
Suikast - 05.01.2021
İran, Trump dahil 48 ABD'li yetkili hakkında Süleymani suikastıyla ilgili "kırmızı bülten" talebinde bulundu
İran, ABD saldırısında öldürülen Kasım Süleymani suikastıyla bağlantılı ABD Başkanı Donald Trump'ın da aralarında olduğu 48 Amerikalı yetkili hakkında Interpol'e "kırmızı bülten" talebinde bulundu.
Suikast - 05.01.2021
İran, yüzde 20 oranında zenginleştirilmiş uranyum üretti
İranlı bilim insanı Muhsin Fahrizade'ye düzenlenen suikastın ardından Mecliste hükümetin itirazlarına rağmen 1 Aralık 2020'de onaylanan yasa, İran Atom Enerjisi Kurumunun uranyumu en az yüzde 20 zenginleştirmeye başlamasını ve düşük düzeyli zenginleştirilmiş uranyum stoklarını artırmasını zorunlu kılmıştı.
Suikast - 04.01.2021
İran devlet medyası: Fordo Nükleer Tesisi'nde uranyumu yüzde 20 zenginleştirme işlemi başladı
İranlı bilim insanı Muhsin Fahrizade'ye düzenlenen suikastın ardından Meclise getirilip onaylanan yasa, İran Atom Enerjisi Kurumunun uranyumu yüzde 20 zenginleştirmeye başlamasını ve düşük düzeyli zenginleştirilmiş uranyum stoklarını artırmasını zorunlu kılıyor.
Suikast - 04.01.2021
İranlı yetkiliden ABD'nin uçak gemisini bölgeden çekmemesine tepki Açıklaması
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, Kasım Süleymani suikastının birinci yılında ABD güçlerini hedef alacak olası İran saldırısı nedeniyle ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon) Orta Doğu'daki USS Nimitz uçak gemisini çekmemesine ilişkin "tüm senaryolara hazır olduklarını" söyledi.
Suikast - 04.01.2021
Suikast - 04.01.2021
Nasrallah'tan, İran Hava Kuvvetleri Komutanının sözlerinin yanlış tercüme edildiği iddiası
Süleymani suikastından sonra "ABD güçleri bölgeden çıksın" seslerinin yükseldiğine işaret eden Nasrallah, ABD'lilere hitaben şunları söyledi: "Bizi öldürün, halkımız da daha çok bilinçlenir.
Suikast - 03.01.2021
Irak Hizbullahı: Bugün ABD Büyükelçiliğine girmeyeceğiz
Ülkedeki İran'a yakın Haşdi Şabi çatısı altındaki Bedir Örgütü lideri Hadi el-Amiri ve Asaib Ehlil Hak örgütü lideri Kays Hazali, Süleymani suikastının yıl dönümü dolayısıyla gösteri çağrısında bulunmuştu.
Suikast - 03.01.2021
İsrail televizyonu: İsrail, İran'ın muhtemel saldırılarına karşı hazırlık yapıyor
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Fahrizade'nin öldürülmesinin İsrail'in tuzağı olduğunu ve suikasta yanıtın uygun bir zamanda verileceğini söylemişti.
Suikast - 02.01.2021
Tahran ile Abu Dabi arasında egemenlik tartışmalarına neden olan adayı ziyaret eden İranlı komutan ABD'yi uyardı
İran'ın Kasım Süleymani suikastının birinci yılı dolayısıyla ABD güçlerine yönelik saldırılar düzenleme ihtimaline karşı Washington yönetimi bölgeye ağır bombardıman uçakları ve donanma güçlerini sevk etmişti.
Suikast - 02.01.2021
Irak Türkmen Cephesi: PKK Kerkük'te uyuşturucu ticaretiyle gençleri zehirliyor
Salihi, yıllardır Irak Türkmen Cephesi kadrolarına karşı suikastlar düzenleyen terör örgütünün bu kez Kerkük'te uyuşturucu ticaretine başladığı bilgisini paylaştı.
Suikast - 02.01.2021
Irak'ta Kasım Süleymani suikastının yıl dönümünde güvenlik alarmı verildi
Irak'ta başkent Bağdat başta olmak üzere ülke genelinde İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Kasım Süleymani'nin birinci ölüm yılında İran'a yakın grupların gösteri çağrıları ve olası füze saldırılarına karşı güvenlik alarmı verildi.
Suikast - 02.01.2021
İran, uranyumu yüzde 20 zenginleştireceğine dair kararını UAEA'ya bildirdi
İranlı bilim insanı Muhsin Fahrizade'ye düzenlenen suikastın ardından meclise getirilip onaylanan yasa, İran Atom Enerjisi Kurumu'nun uranyumu yüzde 20 zenginleştirmeye başlamasını ve düşük düzeyli zenginleştirilmiş uranyum stoklarını artırmasını zorunlu kılıyor.
Suikast - 01.01.2021
Yemen'deki Husiler, Aden Havaalanı'ndaki patlamalardan Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerini sorumlu tuttu
Aden Havaalanı'ndaki patlamaların Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin ülkenin güney vilayetlerindeki sosyal dokuyu parçalamaya yönelik uygulamalarının sonucu olarak ortaya çıktığı belirtilen açıklamada, koalisyon güçleri patlayıcı yerleştiren ve suikastlar tertip eden silahlı gruplar oluşturmakla suçlandı.
Suikast - 31.12.2020
İran: Irak'tan gelen istihbarat, ABD'nin savaş bahanesi için komplo kurduğunu gösteriyor
ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Kasım Süleymani'ye yönelik suikastın birinci yılı yaklaşırken "muhtemel bir İran tehdidine karşı" 2 "B-52H" tipi nükleer kapasiteli bombardıman uçağını Orta Doğu'ya gönderdiğini duyurmuştu.
Suikast - 31.12.2020
Ruhani, Trump'ı Saddam'a benzetti: "Tarihte onursuz bir kişi olarak anılacak"
"Bölge halkları, bu katillerin ayağını bölgeden kesecek" Trump'ın birçok cinayet işlediğini ancak Kudüs Gücü Komutanı Süleymani ve Haşdi Şabi Başkanı Ebu Mehdi Mühendis'in öldürülmesini unutmayacaklarını, bu cinayetlerin intikamını alacaklarını vurgulayan Ruhani, şunları kaydetti: "Trump, birçok zulme imza attı. Affedilemez zulümlerinden biri de Süleymani ve Mühendis'in şehit edilmesidir Bu, yüreklerimizi dağladı ve acıları sinelerimizde tazedir. Bunun intikamını bölge halkları ve İran halkı, uygun bir zamanda alacaktır. Düşman bu yanlış işte ve vahşi suikastta kesinlikle zarar etmiştir.
Suikast - 31.12.2020
İran, İngiliz güvenlik şirketini Süleymani suikastinde ABD'ye istihbarat sağlamakla suçladı
Tahran Başsavcısı Ali Elkasimihr, Bağdat Havalimanı'nın uçuş güvenliğinden sorumlu İngiliz güvenlik şirketi "G4S"nin Kasım Süleymani suikastinde ABD güçlerine istihbarat sağladığını söyledi.
Suikast - 31.12.2020
Çin'in, ABD askerine saldırmaları için Afganistan'da devlet dışı aktörlere para önerdiği iddiası
Rusya'nın Taliban'a para teklif ettiği iddiası New York Times gazetesi, temmuz ayında ABD'li istihbarat yetkilileri ve bulgularına dayandırdığı haberinde, Avrupa'da suikast girişimleriyle de bağlantısı olan Rus istihbarat biriminin, Taliban militanlarına Afganistan'daki Amerikan askerlerini öldürmeleri için para teklif ettiği iddiasında bulunmuştu.
Suikast - 30.12.2020
SETA'dan "2021'de Türkiye ve Dünya: Beklentiler, Riskler, Fırsatlar" paneli
"Kovid-19, 2020'de ABD'yi çok ciddi şekilde vurdu ve bütün siyasetini belirledi." Üstün ise ABD'nin bu yıla İran Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin öldürülmesiyle başladığını ve bütün yılı bu suikastin işgal edeceğinin düşünüldüğünü ancak Kovid-19 salgının dünyanın her bölgesinin olduğu gibi ABD'nin de gündemine oturduğunu söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Suikast Haberleri | Suikast Haber - Haberler - Sayfa 6 - Suikast haberleri, son dakika suikast haber ve gelişmeleri burada. Çin mahkemesi, iki kadın gazetecinin cinsel taciz iddialarını itibar suikastı olarak değerlendirdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.2.2021 00:17:12. #1.16#
title