Suikast Haberleri

Suikast haber, Suikast son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Suikast - 19.01.2021
Kılıçdaroğlu, suikastla öldürülen Hrant Dink'i andı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2007'de uğradığı suikastla hayatını kaybeden Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'i andı.
Suikast - 19.01.2021
İran Meclisi, Dışişleri Bakanı Zarif'i "Süleymani suikastinden sonra ABD ile müzakere isteğiyle" suçladı
İranlı milletvekilleri, Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin öldürülmesinin ardından ABD ile müzakere isteğinde bulunmakla suçlanan Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif'in, mecliste kendisine karşı suçlamalara karşı verdiği cevapları "ikna edici" bulmadı.
Suikast - 18.01.2021
Zarif: "Trump'ın attığı adımların İran üzerinde etkisi olmayacaktır"
Dışişleri Bakanlığı olarak uluslararası düzeyde ve ikili görüşmelerde Kasım Süleymani ve Muhsin Fahrizade suikastlariyle ilgili gerekli hukuki takibatı yaptıklarını ve milletvekillerine konuyla ilgili bilgi verdiğini aktaran Zarif, şunları kaydetti: "İran, gerginlik ve savaş peşinde değildir.
Suikast - 18.01.2021
AK Parti Sözcüsü Çelik, partisinin Aydın 7. Olağan İl Kongresi'nde konuştu Açıklaması
Türkiye'de demokrasi mücadelesinin bedelinin ağır olduğunu vurgulayan Çelik, şöyle devam etti: "Demokrasi mücadelesi verenler asla yorulmamalı, dikkat kaybına uğramamalıdır. 2020'ye Kovid'le girdik, 2021'e maalesef vesayet çağrılarıyla giriyoruz. Tekrar başörtüsüne düşmanlık etmekten bahsediyorlar, ihtilal çağrıları yapıyorlar, tekrar tekrar demokrasimizi imha edeceklerini söylüyorlar. Biz beraber olmazsak, kuvvet içinde, dayanışma halinde olmazsak bu kazanımlarımızı, bu büyük mücadeleyi elimizden çalmak için pusuda bekleyenlerin çok olduğundan emin olun. En büyük gücümüz bu salonları her birimizin doldurması, bu salonlarda gösterdiğimiz demokrasi mücadelesi. Bu salonlarda ortaya koyduğumuz dayanışma hiç bir zaman geçilmez, yenilmez. Çünkü millet yenilmez. Türkiye'yi millet yönetecek diyen bir siyasi hareketiz biz. En büyük özelliğimiz; iktidara gelirken vatandaşımızın sözünü dinlediğimiz, vatandaşımıza kulak verdiğimiz gibi iktidara geldiğimizde de vatandaşımızın sözünü dinlemeye, ona kulak vermeye devam ederiz. Meşhur 27 Nisan'da hükümetimize muhtıra verilmeye kalkıldığı zaman ilk defa cumhuriyet tarihinde bir hükümet muhtıra teşebbüsünü geri çevirdi. Cumhurbaşkanımız başbakandı, cevap verdik, ve o muhtıra teşebbüsü bir kağıt parçasına döndü." Ömer Çelik, 27 Nisan tartışmalarını hatırlatarak, şöyle konuştu: "İlk defa o muhtırayı verenlerin başı o muhtırayı vermeden 'Biz sözde cumhurbaşkanı istemiyoruz, özde cumhurbaşkanı istiyoruz' dedi. Bu özde cumhurbaşkanı, sözde cumhurbaşkanı meselesinin ilk dillendirilişi 27 Nisan 2007'de, muhtıra verilmeden yapılan basın toplantısıdır. Demek ki bugün bu cümleyi ifade edenler gerçek bir demokratik çizgiyi takip etmiyorlar. 27 Nisan'da verilmeye çalışan muhtıra siyasetini takip ediyorlar. Türkiye'de muhtıra verme geleneği ortadan kalktı ama maalesef muhtıra siyaseti CHP'de yaşamaya devam ediyor. Eğer demokrasiyi biz bu kadar güçlü tutmasaydık bugün ifade ettikleri o demokratik sözlerin hiçbirini ifade etmeyeceklerdi. Aynı vesayeti sürdüreceklerdi. 2002'de ilk milletvekili olduğumda meclise girdik, grup başkanvekillerinden biri kalktı dedi ki 'Bizi çok zorlamayın, bu meclisi biz de açık tutamayız bir müddet sonra'. Bir arkadaşım 'Bu ne demek istiyor?' dedi. Dedim ki bu meşhur bir sözdür, 27 Mayıs'ta ihtilal yaparken de 'Bizi zorlamayın bu Meclisi biz açık tutamayız' demişlerdir. O kadar tehdide, engellemeye, Cumhurbaşkanımıza yönelik bir sürü engelleme teşebbüsüne, AK Parti'mizi kapatma teşebbüsüne, Cumhurbaşkanımıza yönelik bilinen bilinmeyen bir sürü siyasi engellemeye, siyasi suikasta rağmen bugüne nasıl geldik? Bu salonlar sayesinde geldik.
Suikast - 18.01.2021
NATO'dan zehirlendiği düşünülen muhalif için Rusya'ya çağrı: Navalnıy'ı serbest bırakın
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Moskova'ya gittikten sonra gözaltına alınan 44 yaşındaki Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın serbest bırakılması için Rus makamlarına çağrıda bulundu. Yaptığı açıklamada, Rus muhalifin, acilen serbest bırakılması için uluslararası camianın Rus makamlarına yaptığı çağrılara katıldığını aktaran Stoltenberg, şu ifadeleri kullandı: "Yasaklanmış bir kimyasal silah kullanarak Navalnıy'a suikast girişiminde bulunanların adalet önüne çıkarılması gerekmektedir.
Suikast - 18.01.2021
Trump Irak'ta nasıl bir miras bıraktı?
-Süleymani suikastı gerginliği tırmandırdı ABD Başkanı Trump'ın 2018'de İran'la nükleer anlaşmadan çekilme yönünde aldığı karar sonrası ise Washington-Tahran gerginliği de Irak sahasında ABD ve Şii milisler üzerinden devam etti.
Suikast - 17.01.2021
Haftanın tarihine bakış
Gazeteci yazar Uğur Mumcu, 24 Ocak 1993'te, Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan ile 4 koruması ve şoförü 24 Ocak 2001'de, Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Hrant Dink 19 Ocak 2007'de, suikast sonucu hayatını kaybetti.
Suikast - 14.01.2021
Filistin: İsrail hapishanelerindeki tutukluların sağlık koşullarını araştıracak uluslararası komisyon kurulsun
İsrail hapishanelerindeki tutukluların sağlık koşulları ile ilgili araştırma yapmak üzere uluslararası bir komisyonun kurulması çağrısı yapılan açıklamada, "İsrail'in mahkumlara karşı tutumu, onlara suikast düzenlemek, onları yavaş yavaş infaz etmek ve yaşam ve sağlık haklarından mahrum etmektir.
Suikast - 13.01.2021
TKP/ML sözde Türkiye sorumlusu olduğu iddia edilen Nihat Konak serbest bırakıldı
Emniyete götürülen Konak'ın, 1979 yılında Diyarbakır Tıp Fakültesinde görev yapan Dr. Vahdettin Ayık'ın öldürülmesi olayının failleri arasında olduğu ve tutuklu bulunduğu Elazığ Cezaevi'nden 1982 yılında örgüt mensubu arkadaşlarıyla tünel kazarak firar ettiği ve sonrasında tekrar yakalandığı belirtildi. Şüphelinin, 1998 yılında örgütün silahlı kanadı TİKKO (Türkiye İşçi Köylü Kurtuluş Ordusu) içerisinde faaliyetler yürüttüğü, 1999 yılında Çankırı valisi Ayhan Çevik'e yapılan bombalı suikast eyleminde yer alan şahıslar arasında bulunduğu, 1999 yılı içerisinde Tunceli ili kırsalında TİKKO adına yol kesme ve kamyon sürücülerini gasp etme alıkoyma eylemlerinde yer aldığı, 18 yıl cezaevinde tutuklu kaldıktan sonra, 2016 yılında tahliye olduğu bildirildi.
Suikast - 13.01.2021
Son dakika... TKP/ML SÖZDE TÜRKİYE SORUMLUSU OLDUĞU İDDİA EDİLEN NİHAT KONAK SERBEST BIRAKILDI
Emniyete götürülen Konak'ın, 1979 yılında Diyarbakır Tıp Fakültesinde görev yapan Dr. Vahdettin Ayık'ın öldürülmesi olayının failleri arasında olduğu ve tutuklu bulunduğu Elazığ Cezaevi'nden 1982 yılında örgüt mensubu arkadaşlarıyla tünel kazarak firar ettiği ve sonrasında tekrar yakalandığı belirtildi. Şüphelinin, 1998 yılında örgütün silahlı kanadı TİKKO (Türkiye İşçi Köylü Kurtuluş Ordusu) içerisinde faaliyetler yürüttüğü, 1999 yılında Çankırı valisi Ayhan Çevik'e yapılan bombalı suikast eyleminde yer alan şahıslar arasında bulunduğu, 1999 yılı içerisinde Tunceli ili kırsalında TİKKO adına yol kesme ve kamyon sürücülerini gasp etme alıkoyma eylemlerinde yer aldığı, 18 yıl cezaevinde tutuklu kaldıktan sonra, 2016 yılında tahliye olduğu bildirildi.
Suikast - 13.01.2021
Son dakika haberleri | Terör örgütü TKP/ML sözde Türkiye sorumlusu Nihat Konak yakalandı
Emniyetteki işlemleri süren Konak'ın, 1979 yılında Diyarbakır Tıp Fakültesinde görev yapan Dr. Vahdettin Ayık'ın öldürülmesi olayının failleri arasında olduğu ve tutuklu bulunduğu Elazığ Cezaevi'nden 1982 yılında örgüt mensubu arkadaşlarıyla tünel kazarak firar ettiği ve sonrasında tekrar yakalandığı belirtildi. Şüphelinin, 1998 yılında örgütün silahlı kanadı TİKKO (Türkiye İşçi Köylü Kurtuluş Ordusu) içerisinde faaliyetler yürüttüğü, 1999 yılında Çankırı valisi Ayhan Çevik'e yapılan bombalı suikast eyleminde yer alan şahıslar arasında bulunduğu, 1999 yılı içerisinde Tunceli ili kırsalında TİKKO adına yol kesme ve kamyon sürücülerini gasp etme alıkoyma eylemlerinde yer aldığı, 18 yıl cezaevinde tutuklu kaldıktan sonra, 2016 yılında tahliye olduğu bildirildi.
Suikast - 13.01.2021
Yemen Cumhurbaşkanı Danışmanı: "Husiler, BM Temsilcisi Griffiths'in Sana'yı ziyaret etmesini engelliyor"
Mihlafi, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Husileri, eski BM Yemen Özel Temsilcisi İsmail Vild Şeyh Ahmed'e 22 Mayıs 2017'de suikast girişiminde bulunmakla suçladı.
Suikast - 13.01.2021
Son dakika haber... İletişim Başkanı Altun: Ülkemizin itibarını korumak ve yükseltmek için çalışıyoruz
'YALAN, İFTİRA VE HAKARET ELEŞTİRİ DEĞİLDİR' Fahrettin Altun, özellikle sosyal medyada eleştiri kisvesi altında yayılan hakaret, iftira ve yalanlarla mücadeleye ilişkin bir soru üzerine şunları söyledi: "Eleştiri gerçekten çok kıymetlidir. Eleştiri esasında inşaya dönük bir şeydir, yıkıcı bir şey değildir. Ama geldiğimiz noktada artık hakaret ve iftira mesabesindeki birtakım sistematik yalanların eleştiri adı altında meşrulaştırılmaya çalışıldığını görüyoruz. Sistematik hakaret, iftira, itibar suikastı asla ve asla eleştiri olarak değerlendirilemez.
Suikast - 13.01.2021
Trump bitiş çizgisine sendeleyerek ilerliyor
ABD medyasını takip edenler, tartışmada ABD Anayasasındaki 25. Ek Madde'nin gündeme geldiğini fark etmiş olabilirler. Nedeni, önceki paragrafta açıkladığım şey. Senato'nun Trump'ı mahküm etmesi hala şüpheli olduğu için, Demokrat Parti ve aynı saftaki medya kuruluşları, Başkan Yardımcısı Mike Pence'e 25. Maddeyi devreye sokması için baskı yapmaya çalışıyor. Başlangıçta bir başkanın görevlerini yerine getirememesi durumunda yasal bir çıkış yolu olmak üzere tasarlanan bu değişiklik (Başkan John F. Kennedy suikastı, maddenin formülasyonuna ve kanunlaşmasına neden olan olaydı), başkan yardımcısının, Bakanlar Kurulu veya Kongre üyelerinin çoğunun onayıyla, Kongre'ye bir bildiri sunarak başkanlık vazifelerini deruhte etmesini mümkün kılıyor.
Suikast - 13.01.2021
İran'da Demavend ilçesi eski Çevre Koruma Kurumu Başkanı suikast sonucu hayatını kaybetti
İran'ın başkenti Tahran'ın doğusundaki Demavend ilçesinin eski Çevre Koruma Kurumu Başkanı Abbas Mirzakerimi, kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce düzenlenen silahlı saldırıda hayatını kaybetti.
Suikast - 12.01.2021
İran Dışişleri Bakanı, Pompeo'nun "El-Kaide'nin yeni karargahı İran" iddiasını "hayal ürünü" diyerek reddetti
ABD'nin The New York Times gazetesi, 14 Kasım 2020'de ismi açıklanmayan istihbarat yetkililerine dayandırdığı haberinde, terör örgütü El Kaide'nin iki numaralı isminin İran'da ABD adına hareket eden İsrail ajanları tarafından düzenlenen suikast sonucu öldürüldüğünü iddia etmişti.
Suikast - 12.01.2021
Son dakika haberi | Sudan Sınır Komisyonu Başkanı Tango: "Etiyopya ile sınır sorunlarını savaşarak çözmek istemiyoruz"
Eski Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'e 1995'te Etiyopya'da yapılan suikast girişiminde Sudan'ın suçlanmasının ardından Etiyopyalı silahlı çeteler ve milis gruplar, Faşka bölgesindeki Sudanlı çiftçileri silah zoruyla bölgeden çıkarmıştı.
Suikast - 12.01.2021
Etiyopya, Sudan'ı sınır ihlaline devam etmekle suçladı
Eski Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'e 1995'te Etiyopya'da düzenlenen suikast girişiminde Sudan'ın suçlanmasının ardından Etiyopyalı silahlı çeteler ve milis gruplar, Faşka bölgesindeki Sudanlı çiftçileri silah zoruyla bölgeden çıkarmıştı.
Suikast - 12.01.2021
İran'ın nükleer kozu yeni dönemde yeterli olacak mı?
2 Aralık 2020'de bu defa İran parlamentosu, İranlı nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade'nin 27 Kasım'da suikastla öldürülmesinin ardından Ruhani'nin tasarı hakkındaki eleştirilerine rağmen hükümeti "vakit kaybetmeksizin" uranyumu yüzde 20 oranında zenginleştirmeye çağırmak dahil çeşitli adımların atılmasını öngören "Yaptırımları ortadan kaldırma ve İran milletinin çıkarlarını koruma" kanununu kabul etti.
Suikast - 12.01.2021
İran: "Yüzde 20 zenginleştirilmiş 120 kilogram uranyumu 8 aydan daha kısa sürede üretebiliriz"
Fars Haber Ajansı'na göre, suikast sonucunda hayatını kaybeden nükleer bilim insanlarını anma törenine katılan Kemalvendi, Meclis'te çıkarılan yasa uyarınca uranyumun yüzde 20 zenginleştirilmesine dair değerlendirmelerde bulundu.
Suikast - 12.01.2021
Meksika'da silahlı kartel üyeleri polise atış açtı: 10 ölü
Silahlı saldırganların, olay yerine gelen destek ekiplerine de ateş açması ile ikinci bir çatışma yaşandı. Bu çatışmada da 5 kişinin hayatını kaybetmesi ile iki çatışmadaki toplam can kaybı sayısı 10'a ulaştı. Yetkililer, polisin araçlarda yaptığı aramalarda 10 suikast tüfeği, 14 el bombası ve 30 molotof kokteyline el konduğunu açıkladı.
Suikast - 11.01.2021
ABD Anayasası'nın 25. Ek Maddesi Trump'ın görevden alınması için yeniden gündemde
25. Ek Madde nasıl ortaya çıktı? ABD Anayasası'na, başkanın ölmesi ya da görevini yapamayacak hale gelmesi durumunda, görevi başkan yardımcısının devralmasına ilişkin prosedürleri belirleyen bir madde koyma ihtiyacı John Kennedy'in suikasta kurban gitmesinin ardından ortaya çıktı.
Suikast - 11.01.2021
İran, nükleer bilimci Fahrizade suikastıyla ilgili 4 kişi için "kırmızı bülten" talebinde bulundu
İran, Tahran'da uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden nükleer bilimci Muhsin Fahrizade suikastıyla bağlantılı olduğu gerekçesiyle 4 kişi hakkında Interpol'den "kırmızı bülten" talebinde bulundu.
Suikast - 11.01.2021
Bahçeli: HDP, 6-8 Ekim olaylarının bedelini kanun önünde ödemeli
'FETULLAH GÜLEN NEYSE TERÖRİST DEMİRTAŞ ODUR' Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 6-8 Ekim olaylarının çıkmasında doğrudan payı bulunan 108 kişi hakkında 30 farklı suçtan dava açtığını kaydeden Bahçeli, şunları kaydetti: "Bunların en azılılarından birisi de CHP'nin ve İYİ Parti'nin destekleyip sempati beslediği terörist Selahattin Demirtaş'tır. Şurası kesindir ki, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen neyse terörist Demirtaş odur. 6-8 Ekim olaylarıyla 15 Temmuz kalkışması, Gezi Parkı hadiseleriyle Hendek terörünün istikameti öz itibariyle bir ve aynıdır. Terörist Demirtaş'ın 30 Eylül 2014 tarihinde yaptığı direniş çağrısı, 6 Ekim 2014 tarihinde KCK'nın sözde Türkiye sorumlusu bir teröristin de katıldığı HDP MYK toplantısında halkın sokağa daveti suçu ve suçluları tevsik etmektedir. HDP, DTK, DBP, HDK, PKK, YPG ittifak halinde Türkiye'ye meydan okumuş, ateşli silahlarla, bombalı suikastlarla, nefret söylemleriyle ve organize şekilde milli varlığımıza saldırmışlardır.
Suikast - 11.01.2021
Mihal Gazi Türbesi'nin kapısı el işçiliği ile yeniden yapılıyor
Türbedeki çalışmaların, bu yıl 694'üncüsü düzenlenecek anma etkinliklerine kadar tamamlanacağını belirten Açıkgöz, şunları kaydetti: "Çalışmalar tamamlandığında türbemiz arzu ettiğimiz görünüme kavuşacak. Sandukalar, sanduka örtüleri (puşideleri) tamamen değişecek ve türbe için yapılmış özel avize ile büyük bir uyum içinde olacak. Yine giriş kapısı, en üst kalitede bir ürün olacak. Tabii bizler Osman Bey'i bir suikast girişiminden kurtaran, İslam'a büyük hizmetler etmiş Abdullah Mihal Gazi Hazretleri için ne yaparsak yapalım bunu kafi göremeyiz.
Suikast - 11.01.2021
Binbaşı Kulaksız'ın şehit edilmesiyle ilgili 12 sanığa müebbet hapis istemi
Gizli tanık, örgütün sözde Bulanık ve Malazgirt sorumlusu "Brüsk" kod adlı terörist Engin Özün'ün üst yöneticilere suikast yapılması için teklifte bulunduğunu ancak saldırı talimatını şüphelilerden sözde Erzurum eyaleti doğu gücü sorumlusu "Devrim" kod adlı M.
Suikast - 10.01.2021
Irak'ın Zikar vilayetindeki gösterilerde bir polis öldü, 5 kişi yaralandı
Irak Bağımsız Yüksek İnsan Hakları Komiserliği de dün yaptığı yazılı açıklamada ülkenin güneyindeki Zikar vilayetinde düzenlenen gösterilerde 2 günde 2 kişinin suikaste kurban gittiğini, aralarında güvenlik unsurlarının da bulunduğu 43 kişinin yaralandığını, 30 göstericinin de gözaltına alındığını duyurmuştu.
Suikast - 10.01.2021
Irak'taki gösterilerde 2 kişiye suikast düzenlendi
Irak Bağımsız Yüksek İnsan Hakları Komiserliği, ülkenin güneyindeki Zikar vilayetinde düzenlenen gösterilerde 2 günde 2 kişinin suikaste kurban gittiğini, aralarında güvenlik unsurlarının da bulunduğu 43 kişinin yaralandığını, 30 göstericinin de gözaltına alındığını duyurdu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Suikast Haberleri | Suikast Haber - Haberler - Sayfa 5 - Suikast haberleri, son dakika suikast haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi... CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 20. ölüm yılında şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan'ı andı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.3.2021 23:22:12. #1.14#
title